Disney + Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

28 Mayıs 2020
Disney dünyasının tüm filmlerinin ve dizilerinin hepsinin keyfini bir arada çıkarabildiğiniz bir platform hayal ediyor musunuz? Şimdi Disney + ile birlikte bu hayal artık gerçeğe dönüşüyor.

Disney + platformunun bundan daha iyi bir zamanda hayatımıza girmesi düşünülemezdi. ABD’de yayın hayatına başlamış olan bu platformun 2020 yılı içerisinde dünya genelinde hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Disney gibi büyülü bir dünyanın hayranları artık bu büyük platformun tüm içeriklerinden istedikleri zaman faydalanma şansına sahip olacaklar. Özellikle kendimizi bir anda içinde bulduğumuz zor karantina günlerinde ailecek keyifli vakit geçirebileceğimiz en güzel seçeneklerden birinin Disney + olduğunu garanti edebiliriz.

Disney + İçeriğinde Neler Bulunuyor?

Her şeyden önce bilmeniz gereken, Disney + platformunun yayın hayatına girmesinden sonra ilk bir hafta boyunca içeriğinde neler olduğunu keşfetmeniz için ücretsiz olarak erişime açık olacağı. Bu nedenle, bu platform konusunda tam olarak ikna olmamış kişiler ya da üyeliğe başlamadan önce neler olduğunu bilmek isteyenler için bu teklif oldukça cazip bir fırsat olarak görünüyor.

Profili oluşturup sisteme girdiğimizde Disney + içeriğinde yüzlerce Disney filminin yanı sıra Pixar yapımları ile Marvel ya da Star Wars gibi efsaneleşmiş filmlerin de bulunduğunu göreceğiz.

Ayrıca bu fantastik platform sayesinde National Geographic içerikleri de izleyebileceğimiz seçenekler arasında bulunuyor. Ufaklıkların belgesel ve dizi izleyerek doğa, yeryüzü ya da dünyanın oluşumu gibi bilgileri bu harika alternatifle öğrenmeleri mümkün olacak.

Pixar filmi Coco
 Walt Disney Pictures, Pixar Animasyon Stüdyoları

Sayıları Artan Zengin İçerik

Disney + platformunda halen yer alan yüzlerce film ve diziye rağmen yavaş yavaş bu içeriğin daha da zengileştirileceği ve daha fazla sayıda yapımın buraya ekleneceği belirtiliyor. Yani yayın hayatına başlamasından sonra Disney + yapımlarının sayısı sürekli olarak artmaya devam edecek.

Disney + platformunda bulunan en harika içeriklerden biri de şu ana kadar piyasaya çıkmış tüm Pixar yapımı harika kısa filmler. Bu yapımlar bugüne dek başka hiçbir platformda bir arada sunulmamıştı.

Disney + İle Keyifli Zaman Geçireceğiniz En İyi Seçenekler

Bu platformda şu anda 300’den fazla dizi film, 25 orijinal yapım ve 500 film bulunuyor. Çok farklı türlerde yapımların bulunması herkesin zevkine hitap eden bir şeylerin mutlaka bulunduğu anlamına geliyor. Bu detay, Disney’in çok iyi bildiği ve buna uygun olarak farklı ürünler sunduğu bir konu. Yani bu platformla birlikte Disney, ister prensesler dünyasının tutkulu hayranları, isterse galaksiler arası maceraların takipçileri olsun, herkesi bir araya getirmeyi hedefliyor.

Örneğin, eğer bir Simpsonlar tutkunuysanız, platformda dizinin 30 sezonunun da bulunduğunu söylememiz gerek. Ayrıca yakın zamanda son sezonu olan 31. sezonu da platforma eklenecek.

Diğer yandan, küçükken her zaman görmek istediğiniz ve çok sevdiğiniz tüm Disney klasikleri de yüksek kalite ile izleyicilere sunuluyor.

Star Wars dünyasına gelince… Bu filmlerin takipçilerinin de son derece şanslı olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Zira platform ABD’de tüm rekorları alt üst eden ve Star Wars’tan esinlenen Mandalorian adlı diziyi de içeriğine eklemeyi tercih etmiş.

Platformun Çalışma Şekli

Öncelikle Disney + platformunun, bu şekilde içeriklere sahip dijital erişimli platformların ne ilki ne de sonuncusunu olduğunu aklımızda tutmamız gerekir. Bu nedenle, çalışma şekli Netflix, Amazon Prime ya da HBO gibi kullanmış olma olasılığımız bulunan diğer platformlara çok benzer özelliklere sahip.

Farklı profiller oluşturma seçeneği, internet bağlantısı olmadan izleyebilmek için içeriğin büyük bir kısmının indirilebilir olması ya da daha önce izlediğiniz dizi veya filmlere göre yeni izleme önerileri sunması gibi seçenekler Disney + tarafından sunulan özelliklerden bazıları.

Mandaloria dizi Disney
Lucasfilm

Disney + ve Ebeveyn Kontrolü

Disney filmleri ve dizileri büyük bir çoğunluğu çocuklar olmak üzere her yaştan izleyici için uygun. Ancak yine de çocukların bu platformu tamamen güvenli bir biçimde kullanmalarını sağlamak amacıyla ebeveyn kontrol seçeneği bulunuyor.

Bu seçenek, platformu kullanan her bir kullanıcı profili için aktif hale getirilebiliyor. Bu özellik yalnızca “Çocuk Profili” olarak belirlenen profillerin kontrol altında tutulması için kullanılıyor. Bu özellik sayesinde, evdeki ufaklıklar sadece kendilerine uygun içerikleri izleyebiliyor ve onlar için uygun olmayan film ya da dizileri görme olasılıkları ortadan kalkıyor.

Netflix’ten Uzaklaşmak İsteyen Herkes İçin İdeal Bir Platform

Şu anda dünya genelinde hiç kuşkusuz en yaygın olarak izlenen ve en fazla sayıda kullanıcıya sahip olan platform Netflix. Ancak Disney +, zengin içeriği ile iyi bir alternatif olarak hayatımıza girmek için yaptığı hazırlıklarda son aşamaya gelmiş durumda.

Netflix ile karşılaştırıldığında Disney + platformunun en büyük avantajı, çocuklar için çok sayıda içerik sunuyor olması. Ancak bu içeriğin sadece çocuklara değil, aynı zamanda yetişkinlere de hitap ettiğinin altını çizmemiz gerekiyor. Çünkü dizileri ve özellikle de filmleri her yaş grubundan izleyici için son derece uygun. Ayrıca bu yapımlar, platforma giren herkese çocukluk yıllarını hatırlatıyor.