Disneyland Paris, Ailecek Tadını Çıkaracağınız Unutulmaz Bir Gezi

Disneyland Paris, bir lunaparktan çok daha fazlası. Bugün buranın sunduğu her şeyi keşfedeceğiz.
Disneyland Paris, Ailecek Tadını Çıkaracağınız Unutulmaz Bir Gezi

Son Güncelleme: 26 Kasım, 2020

Lunaparklar düşünüldüğü zaman, Disneyland Paris, ilk başta akla gelenlerden biridir. Bununla beraber bu park, bir lunaparktan çok daha fazlasıdır. Kapısından adımınızı attığınız an, kendinizi hem yetişkin hem de çocukların eşit bir şekilde keyif alacağı, fantastik ve büyülü bir dünyada bulacaksınız. 

Buraya olan ilginiz fark etmeksizin, ailenizle beraber tadını çıkaracağınız, unutulmaz bir gezi sunar.

Disneyland Paris, unutulmaz bir gezi

Bugünkü yazımızda, size kullanabileceğiniz sayısız sürüşü bir kenara bırakarak, parktaki her yaştan insana uygun bir dizi aktivite göstereceğiz. Hazır mısınız?

Disney karakterleri ile tanışın

İsminden de anlaşıldığı gibi, Disneyland Paris, Walt Disney’in ünlü filmlerindeki her karakteri yan yana getiren bir lunapark. Bu yüzden, parkta yürüdükçe beraber fotoğraf çekinebileceğiniz farklı karakterler göreceksiniz. Dahası, çocuklar da sevdikleri karakterlerden imzalarını alabilirler.

Disneyland Paris

Bu karakterleri bulmak için iki seçeneğiniz var:

  • Parkı ziyaret edin ve karşınıza çıkanlara ulaşın.

Size spesifik karakterlerin, parkın hangi kısımlarında bulunduğunu gösteren park rehberini inceleyin.

Muhteşem gösterilerin keyfini çıkarın

Disneyland Paris’in en ilgi gören aktivitelerinden birisi de şüphesiz, gösterileri. Yukarıda bahsettiğimiz rehberde bu gösterilerin nerede yer aldığını ve ne zaman gerçekleşeceklerini bulacak ve hiçbirini kaçırmayacaksınız.

Bu gösterilerdeki sahneleme ve detaylar onları o kadar özel kılıyor ki elinizden geldiği kadar fazlasını izlemenizi tavsiye ediyoruz. Tema ne olursa olsun, her biri izlemeye değer.

Dekorun her detayını keşfedin

Başta belirttiğimiz gibi, siz kapıdan girer girmez park fantezi, büyü ve muhteşemlik saçmaya başlar. Bunun sebebi dekorlardaki sayıca bol detaylar; hem sokaklar ve dükkanlar, hem de her görülecek yerde bulunan detaylar.

Sıradan dekorların yanı sıra, özel günlerde parkı o kutlamaya özel motiflerle karakterize ediyorlar. Cadılar bayramı, Noel ya da bunu gibi bayramlar, parkın özel dekorasyonlar ile ışıldadığı günlerden bazıları.

Bu unutulmaz aile gezisi için yılın her vakti idealdir. Bununla beraber, eğer şansınız varsa, yılın en büyülü vakti olan Noel’de ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Disneyland Paris gezinizde en çok keyif alacağınız anları keşfedin

Disneyland Paris’te geçirdiğiniz zamanın tamamından keyif alacak olsanız da, bizce gözünüzü bir an bile kırpmak istemeyeceğiniz iki anahtar an var.

Karakterler geçidi

Akşam saati yaklaştıkça, geçidi izlemek isteyen insanlar yüzünden lunaparkın sokakları dolmaya başlar. En muhteşem Disney filmlerinin, karakterlerinin de üzerinde bulunduğu birçok platform olur. Müzik, renkler, karakterler ve büyük platformlar çocuk ve yetişkinlerin nutkunun tutulmasına sebep olur.

Disneyland

Gece havai fişekleri

Gün sonuna doğru Disneyland muhteşem bir park gezisine en iyi bitiriş dokunuşlarını ortaya koyar. Şüphesiz, parkı gezmeye gittiğinizde kesinlikle kaçırmamanız gereken şeylerden biridir bu.

Hava karardığında park kapanmadan önce havai fişeklerin, film müziklerinin ve film görüntülerinin gözüktüğü Uyuyan Güzel’in Şatosu’nun önünde durmalısınız. Çocuklar yüzlerce kez izledikleri bu filmleri tekrar keşfedecek. Dahası, yetişkinler de çocukluk anılarını yad edecek.

Disneyland Paris hakkında dahası

Eğer bu parkın size sunabileceklerinin hepsinin bu kadar olduğunu düşündüyseniz çok yanılıyorsunuz! Disneyland ziyaretiniz boyunca Disney karakterleri ya da filmlerdeki prensesler ile beraber müthiş kahvaltıların tadını çıkarabilirsiniz. Farklı yerlere yerleştirilmiş olan farklı temalardaki restoranlarda öğle ya da akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Buna ek olarak, bu büyülü dünyanın gerçek aşıkları için parkın içindeki dükkanları gezmek de çok önemli bir aktivite.

Günün herhangi bir noktasında yorulursanız ulaşım için kullanılan araçları da istediğiniz gibi kullanabilirsiniz: fayton, tekne ya da bir tren. Disneyland’in büyü ve harikalar dolu bir yer olduğunu kim reddedebilir ki?
İlginizi çekebilir ...

İspanya’da Ailenizle Gidebileceğiniz Tatil Yerleri
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
İspanya’da Ailenizle Gidebileceğiniz Tatil Yerleri

Çocuklarınızla beraber gidebileceğiniz harika tatil yerleri mi arıyorsunuz? Bu nefes kesici Avrupa ülkesi, mutlaka isteklerinizi karşılayacak.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.