Mükemmel Bir Baby Shower Partisi Düzenlemek İçin İpuçları

Mükemmel Bir Baby Shower Partisi Düzenlemek İçin İpuçları

Son Güncelleme: 17 Ekim, 2018

Bir bebeğin gelişini kutlamak çok heyecanlıdır. Mükemmel bir baby shower düzenlemek söz konusu olunca, yapılması gereken birçok planlama vardır.

Eğlence, yemek ve davetli listesini hazırlamak için biraz boş zamana ihtiyacınız olacak.

Baby shower hamilelik sırasında yaşayacağınız en heyecanlı ve benzersiz deneyimlerden birisidir.

Bu doğacak bebeği karşılamak için yapılan harika kutlama, hem ebeveynler hem de davetliler için unutulmaz ve hoş bir anı olacaktır.

Bu yazımızda sizlerle mükemmel bir baby shower partisi organize etmeniz için ipuçlarını paylaşacağız.

Kim baby shower düzenler?

Baby shower, ailenin yeni üyesinin gelişini kutlamak için düzenlenir. Genellikle aileden olmayan biri tarafından organize edilir .

Baby shower, genellikle müstakbel annenin büyükanneleri, kızkardeşleri, teyzeleri ya da kuzenleri tarafından düzenlenir.

Kimse bu etkinliği düzenlemeyi teklif etmezse, bunu annenin yapmasında da bir sakınca yoktur. Kim düzenlerse düzenlesin, baby shower partisi çok güzel ve neşeli bir olaydır.

Baby shower düzenlemek için ipuçları

Not alın, liste yapın ve hallettiğiniz işlerin üzerini çizin. İşte baby shower düzenlerken dikkate alınması gereken birkaç nokta:

1. Bir bütçe belirleyin

Bütçe, gelmesini beklediğiniz misafir sayısına bağlıdır. Yemek, içecek ve oyun masraflarını kapsar. Çok fazla para harcamadan da eğlenceli ve basit bir parti düzenleyebilirsiniz.

2. Bir konum seçin

Baby shower halka açık ya da özel bir yerde yapılabilir. Müstakbel ailenin evinde ya da bir arkadaşın evinde gerçekleşebilir. Yeterli alan olup olmadığını önceden kontrol etmeyi unutmayın.

3. Davetli listesi hazırlayın

Davetli listesinin hazırlanmasına anne ve baba dahil olmalıdır. Karma bir etkinlik mi yoksa sadece kadınların olduğu bir etkinlik mi olacağına onlar karar vermelidir.

Liste hazır olduğunda, önceden davetlilere uygunlukları konusunda danışarak bir tarih seçin.

baby shower hediyeler


Davetlilerin takvimini ayarlayabilmesi için tüm davetiyeleri bir ay önceden dağıtmayı ihmal etmeyin.

Eğer uzakta yaşayan akrabalarınız ya da arkadaşlarınız varsa, onları video araması ile dahil etmeyi deneyebilirsiniz.

4. Hediye listesi yapın

Ebeveyn olacak kişiler, hediye için bir mağazaya kaydolmayı düşünebilirler. Kaydolunan mağaza, katılacağını bildiren davetlilere gönderilir.

Böylece bebeğinizin kullanışlı hediyeler almasını sağlamış olursunuz. Bir mağazaya kaydolmak, insanların aynı hediyeyi getirmesini de önler.

5. Bir fotoğrafçı seçin

Bir fotoğrafçı tutabilir ya da davetlilerden birinin bu görevi üstlenerek size bir iyilik yapmasını isteyebilirsiniz. Fotoğrafçı, partinin en güzel anlarını yakalamalıdır.

Genellikle baby shower partisi, aileden olmayan biri tarafından organize edilir.

Baby shower partisi sırasında

Baby shower partisi sırasında, izlenecek yol ve düzen hesaba katılmalıdır. Bu sayede tüm davetlilerin hem rahat olmasını hem de eğlenmesini sağlamış olursunuz.

Dekorasyon

Çoğu baby shower partisinde bir tema olur. Tema belli bir renk ya da stil olabili.

Son zamanlarda, bunun orijinal bir kutlama olmasını sağlayan bazı cesur ve farklı temalarda trendler ortaya çıkmaya başlamıştır.

Oyunlar

Eğer partiye katılacak çocuklar varsa, onlar için de bir eğlence planlamayı unutmayın.

Gerekiyorsa bir bakıcı tutabilirsiniz. Bu sayede herkes kendi keyfine bakabilir. Çocukların puzzle yapabileceği, oyuncaklarla oynayabileceği ve diğer oyunları için bir alan ayırın.

Partideki yetişkinler için de bazı geleneksel baby shower oyunları vardır. Bunlardan birisi, belli bir bebek yemeğinin içindekileri tahmin etme oyunudur.

Ayrıca dans yarışmaları gibi daha ilgisiz aktiviteler de seçebilirsiniz. Oyunlar için gerekli ödülleri almayı da unutmayın.

Müzik

Eğer dans etmeyi planlıyorsanız sevdiğiniz birkaç müziği önceden ayarlayın. Ayrıca partinin geri kalanı için bir fon müziği de düşünebilirsiniz. 

Alan dağılımı

Parti sırasında herkes rahat hissetmelidir. Eğer partiye katılacak çocuklar ve bebekler varsa, uykuları geldiğinde dinlenebilecekleri bir odayı onlara ayırın.

Eğer parti dışarıda olacaksa, çocukların dinlenebilmesi için bir çadır hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, atıştırmalık, içecek ve hediyeler bulundurmayı da unutmayın.

baby shower arkadaşlar

Yemekler ve içecekler

Bütçeyi, davetli listesini ve zamanı göz önünde bulundurarak kendi menünüzü oluşturabilirsiniz. Eğer çok fazla vaktiniz yoksa dışarıdan yemek de söyleyebilirsiniz.

Eğer davetlilerinize güveniyorsanız, herkesten bir çeşit yemek getirmesini de isteyebilirsiniz.

İçecekler söz konusu olduğunda her zevke hitap edecek şeyler bulundurmalısınız. Eğer alkollü içecekler de ikram etmeyi düşünüyorsanız, çok fazla tüketilmemesini sağlamalısınız.

Baby shower sonrası

Baby shower partisinin bitiminde, müstakbel anne misafirlerin önünde hediyeleri açabilir. Anne, her hediyeyi açarken, birisi ona yardım etmek amacıyla aynı anda açılmış olanları sıralayabilir.

Partiden sonra, özel bir hatıra ile birlikte katılanlara teşekkürler notu göndermek çok güzel olacaktır.

Bir baby shower partisi düzenlemek için, sadece hazırlıklı ve organize olmanız gereklidir. Bir de davetlilerinizden alacağınız küçük bir yardımla mükemmel bir bebek partisi düzenleyebilirsiniz.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.