İlk defa duyacağınız hamile kalmanızı sağlayacak 3 yöntem

Anne olmak istiyorsanız, İlk defa duyacağınız hamile kalmanızı sağlayacak 3 yöntem tavsiyelerimizi bir kenara not alın.
İlk defa duyacağınız hamile kalmanızı sağlayacak 3 yöntem

Son Güncelleme: 26 Kasım, 2020

Şu an dünyada pek çok kadın hamile kalmak için bir sürü şey deniyor ancak bu iş göründüğü kadar kolay değildir. Muhtemelen şimdiye kadar hamile kalmanızı sağlayacak, doğurganlık seviyenizi artıracak bir sürü yöntem denediniz. Gerçekten bir ay içinde bu yöntemlerin gerçekleşmesi ve hamile kalabilme şansınız çok ama çok düşüktür. Ancak sizin de bildiğiniz gibi hem kadın hem erkek eğer sağlıklıysa, bunu başarmak oldukça mümkündür.

Hamile kalmak için doğurganlığınızı optimum seviyede tutmak istiyorsanız, yazımızı okumadan geçmeyin. Aşağıda anlatacağımız yöntemlerden birini seçebilirsiniz, hamile kalmanızı sağlayacak yöntemleri seçmenizde size yardımcı olacaktır.

Öksürük şurubu

Tuhaf göründüğünün farkındayız ancak doğurganlığı artırmak için her türlü yöntem kabul edilebilirdir. Üşüttüğünüzde, eğer öksürük için kullandığınız şuruptan biraz içerseniz, guaifenesin içeriğinden dolayı boğazınızda biriken balgamın çözülmesine ve servikal mukusu iyileştirme avantajına da sahip olabilirsiniz.

Böylelikle cinsel ilişki  yaşadığınızda sperm, yumurtaya ulaşma ve döllenme için en kolay yolu bulmuş olacaktır.

Ancak bu yöntemi uygulamaya geçmeden önce dikkatli olmalısınız. Aksi takdirde hamileyken öksürük ilacı kullanmak bebeğiniz için çok zararlı olabilir. Bu nedenle ilacı kullanmadan önce hamile olmadığınızdan %100 emin olmalısınız.

bebek ayakkabısı

Hamile kalmak için mobil uygulamalar

Mobil uygulama, fiziksel olarak hamile kalmanıza yardımcı olmaz, ancak seks yapmak için en uygun zamanın ne zaman olduğunu bilmenize yardımcı olur.

Hamile kalmak doğal bir süreç olsa da, doğurganlık dönemini iyi takip edebilmek o kadar kolay değildir, bu nedenle yumurtlama dönemi yaklaştığında vücudun gönderdiği sinyalleri yorumlamayı öğrenmek çok önemlidir, böylece hamile kalma olasılığınızın en yüksek olduğu zamanı öğrenmiş olursunuz.

En çok hangi aralıklarda hamile kalabileceğinizi öğrenmenin pek çok yolu vardır. Eğer düzenli bir adet döneminiz varsa, doğurganlık dönemini takip etmeniz için akıllı telefonunuzu kullanmak size yardımcı olabilir. Bu uygulamalar ücretsizdir ve regl döneminizi takip etmenize yardımcı olur, bu da doğurgan günlerinizin ne zaman olduğunu size bildirir. Yumurtlama döneminizin gerçekleştiği ve hamile kalma olasılığınızın daha yüksek olduğu günlerde sizi uyararak cep telefonunuza uyarılar gönderebilen uygulamalar da vardır.

Gece karanlık odada uyuyun

Siz yeterince önem vermeseniz bile uyku doğurganlığınızı artırmak için çok önemlidir. Yeteri kadar uyumak tüm insanlar için önemlidir. Çünkü uyku sadece fiziksel ve duygusal olarak iyi olmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda hamile kalmak gibi yapmak istediğiniz her şeyin başarıya ulaşması ve ulaşmaması arasındaki ince çizgiyi de belirler. İyi bir uyku almış olmanız, kararını verdiğiniz şeyde daha başarılı olmanıza yardımcı olur.

hamile anne

Geceleri karanlık bir odada uyumanız, doğurganlığınıza iyi gelecektir. Bazı araştırmalar geceleri odanızda çok ışık olmadığında bunun doğurganlığınıza olumlu etkisi olacağını ortaya koymuştur. Ancak dikkat etmeniz gereken bir şey daha var; çok fazla ışığa maruz kalmanın ya da çok fazla karanlık odada uyumanın da sağlığa zararı vardır.

Yatak odanız tamamen karanlıksa, doğal sirkadiyen ritmi (biyolojik saat) de bozulabilir ve bu nedenle melatonin seviyesi doğurganlığınızı etkileyebilir. Doğurganlık seviyesini etkilememek için her gece televizyon, tablet ve cep telefonlarınızı yatak odasının dışında bırakmanız gerekir. Peki ya perdeyi indirip içindeki deliklerden içeri ışık girmesine ne dersiniz?

Unutmayın hem fiziksel sağlığınıza hem de duygusal sağlığınıza dikkat etmeniz sizin için çok önemlidir. Umudunuzu kaybetmeyin, sabır ve zamanla her şey çok daha kolay olacak.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.