Hamile Kadınlar İçin Bahar Kıyafetleri

31 Aralık 2019
Baharda hamile olmak kadar güzel olan çok az şey vardır. Gelin hamile kadınlar için uygun olacak bahar kıyafetleri önerilerine birlikte bakalım.

Hamile kadınlar için bahar kıyafetleri seçerken neler yapmak gerektiğini biliyor musunuz? Bugünkü yazımızda size sunacağımız pek çok farklı kumaş, renk, dokudan seçiminizi yapabilir ve yeni vücut yapınızla daha rahat hissedebilirsiniz.

Kış aylarını geride bıraktığımızda nihayet ceket ve hırkalardan kurtulup çok daha rahat bir şekilde dışarı çıkabilirsiniz. Fakat eğer hamileyseniz, tabii ki dikkat etmeniz gereken birkaç farklı nokta olacaktır.

İlk Tavsiyeler

Tabii ki hamileyken giyim tercihleri yaparken sizin için en önemli şeyler rahatlık ve cildinizi korumak olacaktır. Bu yüzden hamile kadınlar için bahar kıyafetleri ile ilgili son trendlerden bahsetmeden önce dermatologlara göre cildiniz için en iyi olacak kumaşlara bakalım.

Bahar mevsiminde hamileyken pamuk, keten, şifon, bambu, ipek, kroşe ya da kot yerine patiska kumaş tercih etmelisiniz. Patiska, kotun yerine geçebilecek ama ondan daha hafif olan ve hareket etmenizi kolaylaştıran bir kumaştır.

Şimdi bahar mevsiminde dışarı çıkıp hamileliğinizin tadını çıkarabilmeniz için son moda trendlerinden de bahsedeceğiz.

hamile kadınlar için bahar kıyafetleri

Hamile Kadınlar İçin Bahar Kıyafetleri

Hamile kadınlar için bahar kıyafetleri bulmak için son trendleri biraz araştırdık ve hem en güzel hem de en rahat seçenekleri sizin için sıraladık. İşte işinize yarayabilecek bazı tavsiyeler:

Renkler

Bahar için tartışmasız bu yarışı kazanan renk lavanta olacaktır. Bu rengin menekşe ya da lila gibi türevlerini de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu rengin, ceketlerinizde, gömleklerinizde, pantolonlarınızda, yani aslında tüm parçalarda güzel duracağına emin olabilirsiniz.

Bu sıralar moda olan diğer bir şeyse, tamamen yumuşak pastel renklerde ya da renk blokları oluşturacak şekilde giyinmektir. Bu gibi bahar kıyafetleri, her bütçeye uygun olacak pek çok markanın mağazasında bulunabilir.

Dokular

Söz konusu dokular olduğunda, kroşe, kuş tüyü ve farklı dokuları bir araya getirmek bahar ayları için mükemmel olabilir. İşin püf noktası duruşunuzu yumuşatacak pastel renklerde ve gösterişsiz kumaşlar kullanmakta.

Yaygın olarak kullanılan ve size bir miktar ışıltı katacak diğer bir kumaş da şeffaf plastik kumaştır. Bununla çanta ya da ceketlerinize farklı bir hava verebilirsiniz fakat bunu cildinizle doğrudan temas edecek şekilde kullanmamanızı öneririz.

Parlak giysiler

Şimdilerde simi, elbise, ceket ve botlar dahil olmak üzere birçok giyside bulabilirsiniz. Eğer bahar aylarında bir partiye gitmeniz gerekirse, hamileliğinizin hangi döneminde olduğunuza bağlı olarak vücudunuza uygun olacak bir parlak giysi tercih edebilirsiniz.

Giyside parlaklık olmasının güzel yanı dikkati kıyafetten aldığı için pek fazla aksesuar kullanmanızı gerektirmemesidir. Hatta böylece, görüntünüzü bozmadan rahat ayakkabılar da giyebilirsiniz.

hamileler için parlak giysiler

Klasik parçalar

Hem dış görünüşü güzelleştirecek hem de rahat etmenizi sağlayacak seçeneklerden birisi de yağmurluklardır. Bu yıl yağmurluk moda ve bunu bir elbiseyle kullanmanızı öneririz. Yağmurluk, hem çok yönlü olan hem de bahar aylarında sizi rahat ettirecek bir giysi.

Bu sıralar en modaya uygun stil “dedektif” tarzı. Gardrobunuzda tozlandırdığınız yağmurluğunuzu çıkarın ya da bütçenize uygun bir mağazadan hemen bir tane alın.

Söz konusu takım elbise olduğundaysa blazer ve rahat bir pantolon seçebilirsiniz. Rahat edebilmeniz için bu giysilerin yeterince bol olduğuna emin olmalısınız.

Bol bol kot

Bu yıl neredeyse tüm markaların koleksiyonlarında kotlara yer verilmektedir. Birçok ceket, pantolon, etek ve hatta çantaların kottan yapıldığını göreceksiniz. Fakat başta da bahsettiğimiz gibi kot yerine patiskayı da tercih edebilirsiniz.

Bu kumaş, kot ile aynı görünüme sahiptir ve dokusu kota göre daha yumuşaktır. Kot ya da patiska giysiler seçmenin iyi tarafı bunu yıl boyunca giyebilecek olmanızdır. Örneğin, eğer kot bir gömlek seçerseniz bunu bir tişörtle blazer gibi kullanabilir ve hem rahat hem de şık hissedebilirsiniz.

İşte şimdi işiniz çok kolay! Siz de bu kıyafetlerle dışarı çıkın ve bu iki güzel şeyin tadını çıkarın: bahar ve hamilelik!