Hamile Kadınlar İçin Yaz Modası

Bu yazımızda hamile kadınlar için yaz modasına dair ipuçlarını paylaşacağız. Sıcak yaz aylarında rahat edeceğiniz kıyafetler tercih edin ve bunu yaparken şık görünmeyi ihmal etmeyin.
Hamile Kadınlar İçin Yaz Modası

Son Güncelleme: 04 Eylül, 2019

Eğer hamileyseniz, yaz dönemlerinde ne giyeceğiniz başınıza bela olabilir. Sıcak havalara dayanmak bir yana, bu kıyafetlerin içinde güzel görünmek ve rahat hissetmek istemeniz de oldukça normal. Bu yazımızda sizlerle hamile kadınlar için yaz modasına dair ipuçlarını paylaşacağız.

Sıcak yaz aylarını sakin bir şekilde atlatmanız için birkaç fikir vererek başlayacağız. Endişelenmeyin, her duruma uygun kıyafet önerimiz var! Modayı takip ederken rahatlığınızdan da taviz vermeyeceksiniz.

Hamile Kadınlar İçin Yaz Modası

Zamanın ötesindeki klasik parçaların her daim şık olduğunu unutmayın. Bu klasik parçaları ileride de kullanabileceğiniz için, yazlık elbise dolabınızı düzenlerken bunları yalnızca çok kısa süreliğine giyeceğiniz gibi bir endişeniz olmasın.

Dolabınızı “hamile kıyafetleriyle” doldurmak yerine, daha büyük bedenlerde şık ve rahat kıyafetler bulmaya çalışabilirsiniz. Ayarlanabilir kıyafetler bu konuda iyi bir tercih olacaktır.

Bu sayede bedeniniz büyüse de, dış görünüşünüz çok fazla değişmeyecek.

Bunları göz önünde bulundurduğunuzda yaz ayları için şu kıyafetler harika birer tercih olabilir:

Beyaz ve Bol Bluz Modelleri

Bu bluzları etek ya da şort ve şirin sandaletlerle kombinleyebilirsiniz. Bu sayede ferah ve rahat hissedeceksiniz. Bunlar hamile kadınlar için yazın giyilebilecek en rahat kıyafet seçeneklerinden biridir.

Hamile Kadınlar İçin Taytlar

Taytlar esnek oldukları için bunlar içinde beliniz oldukça rahat edebilir. Kot kumaşı gibi ağır olmadıkları için de çok fazla sıcaklamamanızı sağlarlar.

Geniş Etekli Elbiseler

Geniş etekli elbiseler çan şeklinde olduklarından dolayı, bel bölgesinde hiç baskı uygulamazlar. Eğer henüz hamileliğin ilk aylarındaysanız, bu elbiselerde göbeğiniz belli olmaz.

Hamile kadınlar için yazın giyilecek kıyafet önerileri

Hamile Kadınlar İçin Maksi Elbiseler

Maksi elbiseler pamuk ya da likralı kumaştan yapılan rahat ve tek parça kıyafetlerdir. Ayrıca, çok kolay bir biçimde göbeğinizin şeklini alırlar. Bu elbiseleri sandalet ya da terliklerinizle kombinleyebilirsiniz.

Yün Hırkalar

Geceleri sırtınıza bir hırka alabilirsiniz. Eğer hırkayı önü açık giyerseniz, sizi daha uzun gösterir. Bu şekilde şık bir görünüm de kazanabilirsiniz.

“Boyfriend” Tişörtleri

“Boyfriend” tişörtleri ve diğer “boyfriend” kıyafetleri (büyük beden ve bol kıyafetler) hamile kadınlar için bu aralar, özellikle yaz aylarında, sıklıkla tercih edilebilecek kıyafetlerden. Uzun bir süre daha da modaları geçmeyecek gibi.

Yani rahat bir şeyler giymek istiyorsanız, partnerinizin kıyafetlerine de göz dikebilirsiniz! Kollarınızı sıvayın ve günlük, şık bir görünüme kavuşun.

“Basic ve klasik kıyafetler seçerek elbise dolabınıza zamanın ötesinde bir hava katabilir ve bu kıyafetlerinizi ileride yeniden kullanabilirsiniz.”

Hamile Kadınlar İçin Terlikler

Hamilelikte ayaklarınızı rahat ettirmeniz çok önemli. Yumuşak deri sandaletler ya da İspanyol tarzı espadriller tercih edebilirsiniz.

Hamile Kadınların Yaz Aylarında Giyebilecekleri Kumaşlar

Hamile kadınlar için yaz aylarında giyilebilecek en rahat ve en iyi kıyafet seçeneklerinden bazılarını inceledik. Tabii kıyafetlerin tasarımlarının yanında, kumaş seçiminin de oldukça önemli olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız.

En iyi seçenekler, pamuk (tekstil endüstrisinin şahı), kendir, keten, ipek ya da rami gibi doğal ipliklerden yapılan kıyafetlerdir. Rami, yaz aylarında sıcaklıkla başa çıkabilmeniz için en çok önerilen kumaşlardan biridir.

Hamile Kadınlarda Yaz Modası

Günlük şeyleri moda olan kıyafetlerle kombine etmek istiyorsanız, not defterlerinizi çıkarın:

Çiçeklerin önünde mavi elbisesiyle oturan hamile kadın

Hamile Kadınlar İçin Kargo Pantolonları

Kargo pantolonları, 90’larda “grunge” kültürüyle birlikte, hem kadınlar hem de erkekler arasında oldukça popülerleşen pantolonlardır. Bu pantolonlar elastik ya da uzun kemerlerle kullanılır ve bele oturan geniş tasarımları ne kadar rahat olduklarının göstergesidir. Bundan dolayı, göbek kısmını oldukça rahat ettirirler.

Hamile kadınlar için listelediğimiz bu yazlık kıyafetler sayesinde, hem güzel görünecek hem de harika hissedeceksiniz. Size artık ne giyeceğinizi dert etmeden hamileliğinizin tadını çıkarmak kalıyor!

İlginizi çekebilir ...
Hamile Kadınlar İçin En Uygun Kıyafetler
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Hamile Kadınlar İçin En Uygun Kıyafetler

Her hamile kadının şık ve zarif hissetmeye ve görünmeye hakkı vardır ve bunu ancak doğru kıyafeti seçerek başarabilirsiniz.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.