Hamile Bir Kadına Asla Söylenmemesi Gereken Şeyler

Hamile Bir Kadına Asla Söylenmemesi Gereken Şeyler

Son Güncelleme: 02 Şubat, 2019

Tüm annelerin hamilelik ve doğum tecrübesini geçirmiş olduğu doğru olsa da, ilk hamileliğinde hamile bir kadına asla söylenmemesi gereken şeyler vardır.

Hamile bir kadına asla söylenmemesi gereken şeyler

Kilosu hakkında konuşmak

Kilo, hamile bir kadının takıntı yapabileceği konulardan biridir. Esasen, anne adayının bu konudaki endişesini artıranlar genellikle ebeler ve jinekologlar.

Bazı uzmanlar kilo alımının kapsamlı bir şekilde izlenmesini önermektedir, bazıları ise her öğünde alınan kalorileri titizlikle kontrol etmeyi önermektedir.

Bu yüzden hamile bir kadına kilosunu sormak sadece korku ve stresini artıracaktır. Bir arkadaş veya aile üyesi olarak, yapabileceğiniz en iyi şey onu sağlıklı beslenmek için motive etmektir.

Doğum yaptıktan sonra, formunu makul bir süre içinde geri kazanması için cesaretlendirin. Bu acele etmeden yapılmalı.

hamile bir kadına söylenmemesi gereken şeyler

Kendi doğum tecrübenizi paylaşmak

Bir kadın hamile kaldığında, yaptığı ilk şeylerden biri doğum yapma konusunda bilgi aramaktır. Bu amaçla hamilelik ve doğumla ilgili kitaplar alır.

Bu kitaplar genellikle doğum anının fizyolojik ve “tıbbi” versiyonunu içerir.

Bu nedenle çoğu anne doğum anının daha kişisel bir bakış açısıyla nasıl olacağını bilmekle ilgilenmektedir.

Doğum deneyimini yaşadıysanız, her kadının farklı olduğunu ve hamile kadınlarda farkların daha da büyük olduğunu bilmelisiniz.

Doğumunuzun harika veya korkunç olması önemli değil, tarafsız bir şekilde paylaşmak en iyisidir. A nne adayının, doğum anına önceden belirlenmiş fikirlerle gelmemesi önemlidir.

Bu, konu hakkında konuşmamanız gerektiği anlamına gelmez. Aksine, onunla her kadının farklı olduğunu paylaşmalısınız. Bu, başkalarının deneyimlerine dayanarak önyargılı görüşlere sahip olmasını önleyecektir.

Duygusal olduklarını veya yorgun göründüklerini söylemek

Progesteron ve östrojen hormonlarındaki radikal değişiklikler, her hamile kadının yaşadığı değişikliklerden sorumludur.

Kendilerini daha duygusal hissedecekleri günler yanında içlerini dökmek istedikleri günler olması normaldir.

Her halükarda , hamile bir kadına “çok duygusal olduğunu” söylememelisiniz. Doğru olsa bile, böyle olmaya hakkı var.

Hamilelik sırasında yorgunluğun daha sık görülebileceği açıktır. Bu hormonal değişikliklerden kaynaklanmaktadır.

Üreme döngüsünü düzenleyen hormon olan progesteronda ciddi artışlar, hamile kadınlar üzerinde de sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Bu, uyuma güçlüğüyle birleşince, yorgunluğu günlük bir durum haline getirmek için yeterlidir

Ona çok duygusal olduğunu veya yorgun göründüğünü söylemeden önce, kendinizi onun yerine koyup nasıl hissettiğini anlamaya çalışın.

ağlayan uzun saçlı kız ve teselli

Hamile kalmadan önce yapmadığı egzersizleri yapmaya teşvik etmek

Bazen yanımızda hamile kadınlar olduğunda, onların kişisel eğitmenleri olabileceğimize inanmaya başlarız.

Egzersizin hem hamile hem de hamile olmayan kadınlar için iyi olduğunu hepimiz biliyoruz. Bununla birlikte, bir kadın hamile kalmadan önce egzersiz yapmamışsa, başlamak için en uygun zaman olmayabilir.

Her hamilelik farklıdır ve 9 ay boyunca kusma ve bulantı şikayeti olan kadınlar vardır.

Ek olarak, aldıkları 10-20 kilo “egzersiz” kelimesini duymayı bile zorlaştırabilir. Bu nedenle, hamile kadınları bunaltmayın, vücudunun izin verdiği şeyi yapmalarına imkan verin.

Verdiğiniz tavsiyeler iyi niyetle dolu olsa da, bazen hamile bir kadını bunaltabilir veya kafa karıştırıcı olabilir.

Bu nedenle, e ğer ona yardım etmek istiyorsanız,sizden tavsiye istemesini ya da nasıl hissettiğini paylaşmasını beklemek daha iyi olabilir.

Birçok durumda , hamile bir kadının ihtiyaç duyduğu tek şey, onu dinlemeye istekli bir arkadaştır. İlginizi çekebilir ...

Zamanı Olmayan Anneler için 3 Güzellik Sırrı
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Zamanı Olmayan Anneler için 3 Güzellik Sırrı

Bu yazımızda kendine fazla zaman ayıramayan annelere yardımcı olacak, basit, pratik ve faydalı güzellik sırları sunuyoruz.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.