Hamile Kadınlar İçin En İyi Mayo Çeşitleri

5 Mart 2020
Deniz kenarına tatile gitmeyi veya yüzme dersi almayi mı planlıyorsunuz? Eğer cevabınız evetse, harika bir seçim yapmanıza yardımcı olarak, hamile kadınlara uygun mayolar için bir liste hazırladık.

Hamile kadınlar için tatile çıkarken en gerekli şeylerden biri mayodur. Her anne adayı, rahat olan ve karın büyüklüğüne uygun bir mayo kullanmak ister ancak bu konuda seçim yapmak zor olabilmektedir.

Mayo mu yoksa bikini mi giymelisiniz? Bikini giymekte sorun var mıdır? Bunlar, ortaya çıkabilecek sorunlardan bazılarıdır. Sakin olun çünkü bu konuda kesin bir kural yoktur!

Her hamile kadın, kendi isteğine göre mayo veya bikini giyeceğine karar verir. Bütün modeller, renkler ve desenler uygundur. Ancak, ideal olanını seçmeden önce bazı faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

Hamile kadınlar için mayo ve bikini seçenekleri

1. Klasik tek parça mayolar

Hamile kadınlar için klasik olan bu seçenek, tüm vücut tüplerine uygun olan tek parça mayodur. Özellikle üçüncü trimesterde, mayo giymek karnınızın güneşten etkilenmesini önler ve göğüsleri destekler.

Ayrıca, rahat hareket etmek ve özgürce yüzmek için son derece rahat bir modeldir. Mayo sayesinde hamilelikte bazen karında oluşabilen hiperpigmentli çizgiyi de saklayabilirsiniz. Farklı renklerde, modellerde ve desenlerde alternatifler bulmak da mümkündür.

2. İki parçalı mayo veya bikini

Eğer silüetinizi göstermek istiyorsanız, bu sizin için harika bir seçenektir. Mayonun üst kısmı için göğüs kısmı destekli bir model tercih edin. Askısız ve boyundan bağlamalı modellerden uzak durmanız tavsiye edilmektedir.

Alt kısım konusunda ise düşük belli bir model olmamasına dikkat etmelisiniz. Şort modeli tercih edebilirsiniz.

havuzda yüzen kadın

3. Tankini, hamile kadınlar için harika bir seçenek

Tankini, bütün vücut tiplerine uygundur ve karnınızı güneş ışınlarından oldukça etkili bir şekilde korur. Alt kısım bikini altı gibiyken, üst kısım kalın askılı atlete benzer. Özellikle tek parça giymek istemeyen ve hamileliğin ikinci trimesterinde olan kadınlar için idealdir.

4. Mayokini

Son olarak, mayokini bu sektörde bir devrim niteliğindedir. Bu model de mayo gibi tek parçadır ancak arkası ve yan kısımları açıktır.

Hamile olsanız bile bu mayokini ile son derece çekici görünebilirsiniz. Özellikle hamileliğin son haftalarında, fazlaca kilo almış anne adaylarında bile oldukça güzel görünür.

Hamile kadınlar için mayo seçiminde ipuçları

1. Rahat

İlk olarak, mayonuzun modelini planladığınız aktiviteye uygun bir şekilde ayarlayın. Deniz kenarındaki yürüyüşler ve güneşlenmek için, bikini ve tankiniler son derece uygundur.

Yüzme havuzu için ise, uzun kulaçlara uygun olan tek parça ve sırt rahatlığını sağlayacak şekilde arka kısmı bantlı mayolar tercih edebilirsiniz.

“Her hamile kadın, kendi isteğine göre mayo veya bikini giyeceğine karar verir. Bütün modeller, renkler ve desenler uygundur.”

2. Destekli

Hamile kadınlar için en ideal mayolar ve bikiniler, özellikle kalçaları, göğüsleri ve beli destekler nitelikte olmalıdır.Tek parça mayo veya tankini için, göğüs ve karın kısmında destek olan modelleri seçin.

3. Materyal

Hemen kuruyan ve yumuşak kumaşları tercih edin. Sudan çıkar çıkmaz, tuzun veya klorun liflere işlemesini önlemek için mayoyu durulayın.

deniz kenarında oturan kadın

4. Beden

Hamileyken mayo veya bikini seçerken, hamilelik öncesindeki bedeninizi düşünün. Bu, en idealini bulmak için başlangıç noktanızdır.

Eğer vücudunuz henüz çok fazla değişmediyse ve sadece karın bölgenizde ve kalçalarınızda büyüme varsa, hamilelikten önce giyeceğiniz bir modele yönelebilirsiniz.

Öte yandan, hamilelik sırasında vücut şekliniz çok değişeceğinden, aldığınız her 7 kilo için yeni bir mayo veya bikini almalısınız. Kısacası, hayatınızın bu özel döneminin keyfini çıkarmanızı ve vücudunuzun değişiminden gurur duymanızı tavsiye ediyoruz.