Gençler İçin 6 Harika Doğum Günü Partisi

28 Mart 2020
Çocuğunuz büyüdükçe, seveceği bir doğum günü partisi fikri bulmak çok daha zor hale geliyor. Bu yazımızda size harika bir kılavuz sunacağız.

Eğer ergenlik çağında olan çocuğunuz için bir doğum günü partisi düzenliyorsanız, bu harika seçeneklere bir göz atın. Gençlerin farklı zevklerine uyum sağlayacak çeşitli doğum günü partisi fikirlerimiz var.

Çocuğumuzun zevkleri ve düşünceleri büyüdükçe değişir ve  bu da onları memnun etmeyi çok daha zor hale getirir. Bu nedenle, doğum günü partisinin nasıl olacağına karar vermek de sıkıntılı bir süreç olabilir.

Bununla birlikte, yılda bir defa olan bir parti için çocuğunuza harika bir kutlama ortamı yaratmak amacıyla çaba harcamaya değer. Bunun için, çocuğunuzu çok iyi tanımanız ve zevklerini bilmeniz gerekir.

Çocukluktan yetişkinliğe geçiş sürecinin bazı durumlarda son derece zor olabildiğini biliyoruz. Bununla birlikte, eğer  biraz çaba harcarsak, bu günü özel bir hale getirmeyi ve çocuklarımızı mutlu etmeyi başarabiliriz.

Yapmanız gereken ilk şey, doğum günü hakkında çocuğunuzla konuşmak olmalıdır. Böylece bir adım öne geçmiş olursunuz. Çocuğun yaşı ve zevklerine bağlı olarak, ilgisini çekebilecek çeşitli şeyler vardır. Çocuğunuzu dinleyin ve sizin bütçenize çocuğunuzun da zevkine uyacak bir partiye birlikte karar verin.

Gençler için 6 doğum günü partisi fikri

1. Temalı partiler

Temalı partiler, son zamanlarda oldukça popülerdir. Gençler, doğum günü kutlamaları sırasında bir karakteri canlandırmaktan hoşlanır. Çocuğunuzla konuşun ve bu fikirden hoşlanırsa, temaya birlikte karar verin. Ardından ya evinizi dekore etmeniz ya da bir yer kiralamanız gerekecektir.

Bu parti için bir bütçe belirleyin ve buna bağlı kalın. Ancak partinizin görsel olarak çekici olmasına özen gösterin. Çocuğunuzun arladaşlarını ilk andan itibaren büyülemek için biraz farklı fikirler arayın.

Buna ek olarak, partiye damgasını vuracak yiyecekleri ve müzikleri özenle seçmelisiniz. Menü için iyi olabileceğinizi düşündüğünüz ve çocuğunuzun sevdiği yiyeceklerin bir listesini yapın.

Sonrasında bütçenizi de göz önünde bulundurarak listeden seçim yapın. Müzik konusunda ise, seçimi çocuğunuza bırakmak daha iyi olacaktır.

yakın arkadaşlar

2. Aile arası kutlama

Eğer çocuğunuz büyük etkinliklerden hoşlanmıyorsa, aile arasında veya yakın arkadaşlar arasında bir kutlama yapabilirsiniz. Bu durumda, bir öğle veya akşam yemeği organize edebilirsiniz. Bu özel günü sevdikleriyle geçirmesi için çocuğunuzun en sevdiği yiyeceği ve dekorasyonu seçmesine izin verin.

3. Bowlinge gitmek

Bowling harika bir fikirdir çünkü dekorasyon veya yiyecekler konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Eğer çocuğunuz bowling oynamaktan hoşlanıyorsa, ailenizle veya arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz bir mekan ayarlayabilirsiniz.

Ayrıca pizza ve kola da sipariş ederek güzel bir gün geçirebilirsiniz. Oldukça farklı bir doğum günü kutlaması olsa da, iyi vakit geçireceğinizden şüpheniz olmasın?

4. Alışverişe gitmek

Eğer çocuğunuz alışveriş yapmayı seviyorsa, bütçenizi parti düzenlemeye harcamak yerine çocuğunuza istediklerini satın alabilirsiniz. Büyük partiler düzenlemediğiniz durumlarda da bu yönteme başvurabilirsiniz.

Hangi mağazalara gideceğinize ve bütçenizin ne olacağına karar vermeniz gerekir. Yemek yemek için iyi bir mekan seçmeyi de unutmayın. Çocuğunuzu en sevdiği restorana götürerek sürpriz yapabilirsiniz.

Yapmanız gereken ilk şey, doğum günü hakkında çocuğunuzla konuşmak olmalıdır. Böylece bir adım öne geçmiş olursunuz. Çocuğunuzu dinleyin ve sizin bütçenize çocuğunuzun da zevkine uyacak bir partiye birlikte karar verin.

5. Pijama partisi

Bu, genellikle kızlar arasında daha çok tercih edilen bir seçenektir. Evinizde kızınızın yakın arkadaşlarıyla bir pijama partisi düzenlemek, onun için çok keyifli olacaktır.

Hangi atıştırmalıkları yapacağınızı kızınıza danışın ve hazırlığı çok uzun sürmeyen yiyecekler tercih edin.Pijama partisinde kızınız film izlemeyi veya başka aktiviteler yapmayı tercih edebilir. Evde oldukları için, bu rahat ve güvenli ortamda yapmak istedikleri şeyi seçmekte özgürdürler.

mutlu gençler

6. Arkadaşlarla kamp yapmak

Eğer çocuğunuz maceraperestse, arkadaşlarıyla kamp yaparak doğum gününü kutlamak hoşuna gidebilir. Bu, hem kız hem de erkek çocukları için iyi bir alternatiftir.

Çocuklar maceralar yaşayarak aile evinden uzakta kendilerini korumayı öğrenirler. Çocuğunuzla neden bu fikri değerlendirmiyorsunuz? Maceracı bir karakteri varsa çocuğunuz bu fikre bayılacaktır!

Bu yazımızda paylaştığımız doğum günü partisi fikirlerinden biri mutlaka sizin ve çocuğunuzun hoşuna gidecektir ve çok fazla para harcamadan güzel vakit geçirmenize yardımcı olacaktır.

Önemli olan şeyin çocuğunuzun harika vakit geçirmesi olduğunu unutmayın. Bu nedenle bütün seçenekleri birlikte gözden geçirdikten sonra karar vermelisiniz. Haydi kutlayalım!