6 Farklı Bebek Alt Değiştirme Masası

Alt değiştirme masaları bebekler için son derece gereklidir ve mağazalarda pek çok çeşit bulabilirsiniz. Bu çeşitlerden haberdar mısınız? Bu yazımızda 6 farklı seçenekten bahsedeceğiz.
6 Farklı Bebek Alt Değiştirme Masası

Son Güncelleme: 28 Ocak, 2021

Bebek alt değiştirme masalarının pek çok çeşidi olduğunu biliyor muydunuz? Sadece boyut olarak değil, işlev bakımından da değişiklik gösteren bu masalarla ilgili detaylı bilgiyi aşağıda vereceğiz. Böylece, sizin için en iyi olanını seçebileceksiniz.

Annelik son derece bunaltıcıdır. Yeni anne baba olan kişilerin bu şekilde hissetmesi çok normaldir. Bebeğinizi rahat ve güvende hissettirmek için göz önünde bulundurmanız ve düşünmeniz gereken pek çok şey vardır.

Bunlardan bir tanesi, ne tür bir alt değiştirme masasına ihtiyaç duyacağınızdır. İlk kez anne baba olan çiftlerin, kendilerine en uygun olan masayı bulamamaları normaldir.

Bu yazımızda kafanızdaki bütün soru işaretlerinizi giderebilmeyi umuyoruz. Bebek alt değiştirme masalarının çeşitlerini öğrenin ve sizin için en kullanışlı olanı bulun.

6 farklı bebek alt değiştirme masası

Adı üzerinde, alt değiştirme masası bebek bezini değiştirdiğiniz yerdir. Tipik bir alt değiştirme masasında, bebeğin uzandığı bir minder vardır. Bu minder genellikle yumuşaktır ve makinede yıkanabilen bir materyalle kaplanmıştır. Masanın çeşidine göre özellikler değişiklik gösterebilir.

1. Basit tasarım alt değiştirme minderi

Bu, daha önce bahsettiğimiz modeldir. Bebeğinizin altını değiştirebilmek için herhangi bir yüzeye koyabileceğiniz bir minderden ibarettir. En büyük faydası, tamamen taşınabilir olmasıdır. Böylece, hem evde hem de dışarıda kullanabilirsiniz.

Son zamanlarda, bu alt değiştirme minderinin pek çok farklı rengi ve deseni vardır. Hatta bazıları hoş kokuludur. Yumuşak dokuları son derece rahattır ve yoga matı kadar ince olabilirler.

bebek bezi değiştirmek

2. Şişirilebilen alt değiştirme masası

Bu seçenek biraz lükstür. Alt değiştirme minderi zararlı olmayan PVC’den yapılır. Buna ek olarak, gerektiğinde şişirebilir ve havasını alabilirsiniz.

Bu ürünün en büyük faydası, yüzeyidir. Bu nedenle dışarıda geçirdiğiniz zamanlar ve geziler için idealdir. Bununla birlikte, ev için pratik olmayabilir. Evde geleneksel minderleri tercih etmek daha iyidir.

3. Alt değiştirme küveti

Bu, bulabileceğiniz en geniş kapsamlı tercihlerden bir tanesidir. Dört ayaklı olan mobilyanın üst kısmı alt değiştirme küvetiyken, alt kısımlarda bir veya birden fazla göz vardır.

Alt değiştirme kısmı olarak küvetin kapağını kullanabilir, gerektiğinde kapağı açıp kapatabilirsiniz. Seçmenize yardımcı olmak için çeşitli modellere sahip olmasının yanı sıra, bu alternatif para biriktirmenin ve yerden tasarruf etmenin de harika bir yoludur.

Geleneksel ve katlanabilen iki farklı modeli vardır. Son olarak ise, son derece kullanışlıdır çünkü muhafaza etmesi kolaydır.

4. Ayaklı değiştirme masası

Önceki alt değiştirme masasına benzerdir ancak küveti yoktur. Bununla birlikte, pek çok olanak tanır. Bir yerden bir yere taşımak çok kolaydır.

“Bu klasik modelin en büyük faydası, tamamen taşınabilir olmasıdır. Böylece, hem evde hem de gittiğiniz her yerde kullanabilirsiniz.”

5. Alt değiştirme çantası

Özellikle evden çıktığınız zamanlar için, bu en ideal seçenektir. Buna ek olarak, bebek için gerekli olan malzemeleri koymak için yeterli alana da sahiptir. Ayrıca, açılıp kapanabilen bir alt değiştirme bölümü vardır.

Böylece, ihtiyacınız olan her şeyi tek yerde toplamış olursunuz. Bu sayede, hiçbir sorun olmadan siz ve bebeğiniz evden ayrılabilirsiniz ve her türlü acil duruma karşı hazırlıklı olursunuz.

anne ve bebel

6. Şifonyerli alt değiştirme masası

Şüphesiz, yerden tasarruf etmek için bu harika bir seçenektir. Şifonyerdeki çekmecelerde bebeğinizin kıyafetlerini, bakım ürünlerini ve hatta oyuncaklarını muhafaza edebilirsiniz. Genellikle tekerlekli olan bu mobilyanın üst kısmında ise alt değiştirme kısmı bulunur. Genellikle, bu kısım çıkarılabilirdir.

Farklı şekillerde hareket ettirebilmek için bu mobilyanın pozisyonunu değiştirebilirsiniz. Bu, son derece pratik olduğu için pek çok annenin favorisi olan bir alt değiştirme masasıdır. Bütün bebek eşyaları gibi, alt değiştirme masaları da kullanacak kişinin ihtiyaçları ve tercihlerine göre ayarlanır.

Bütün seçenekler belirli bir zamanda kullanışlı olacağından, alt değiştirme masalarını daha iyi veya daha kötü olarak ayıramayız. Bu nedenle, satın alırken o anki ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçmelisiniz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.