Emzirmek İçin Pratik ve Modern 6 Kıyafet

Bebeğinizi rahatça emzirebilmek için nasıl bir kıyafet tercih etmeniz gerektiğini mi merak ediyorsunuz? Evet, bu tür kıyafetleri bulmak genellikle zordur. Ancak bu sorunun çözümü için farklı seçenekler bulunmaktadır.
Emzirmek İçin Pratik ve Modern 6 Kıyafet

Son Güncelleme: 24 Şubat, 2020

Emzirmek, son derece özel ve benzeri olmayan bir süreçtir. Ancak evin dışında bulunduğunuz zamanlarda bebeğinizi emzirmenin oldukça zor olduğu da bir gerçektir. Bu yüzden kendi kendinize şu soruyu soruyor olabilirsiniz: Bebeğimi daha kolay bir biçimde emzirmek için uygun kıyafetler neler olabilir? Bu sorunun cevabı olarak, bulunduğunuz her ortama uygun farklı türlerde kıyafetler bulmanız mümkündür. Örnek olarak iş yerinde bulunuyorken, sütünüzü sağmak istediğinizde, dışarıda ya da evde bebeğinizi emzirmek istediğinizde bu yerler için uygun olabilecek kıyafetler bulabilirsiniz.

Bebek Emzirmek İçin Annelerin Sahip Olması Gereken Kıyafetler

Normal kıyafetlerle bebek emzirmek genellikle oldukça rahatsızlık verici ve zordur. Bu nedenle, tam da bu önemli iş için özel olarak dizayn edilmiş kıyafetler bulunmaktadır. İşte bu kıyafetlere verebileceğimiz birkaç örnek şu şekildedir:

Emzirme Pijamaları

Emzirme döneminde en çok tercih etmeniz gereken kıyafetlerden biri pijamadır. Çünkü pijama, özellikle gece saatlerindeki emzirmeler için oldukça rahat ve elverişlidir. Bu giysiler, hepimizin bildiği gibi ya geniş yakalı ya da önden düğmeli şekilde üretilmektedir. Çok farklı model ve stillere sahip pijamalardan kendinize uygun olanları ve hoşunuza gidenleri seçebilirsiniz.

Emzirme Kıyafetleri: Bluzlar ve Tişörtler

Bebeğinizi emzirme döneminde tercih edebileceğiniz uygun kıyafetlerden bir diğeri ise tişörtlerdir. Bu tür giysiler, nerede olursanız olun son derece kolay ve rahat bir biçimde emzirmenize olanak sağlar. Bu kıyafetlerin  de yakası geniş ya da üstten yeterli sayıda düğmesi olanları bulunmaktadır.

Bebeğini emziren anne onu seviyor

Bluz tercihlerine bakıldığında ise çok şık ve rahat seçeneklerin bulunduğunu söyleyebiliriz. Örnek olarak bazı modellerin üst kısmında açılabilen, gizli ve üzeri kapanan bir bölüm vardır. Bu sayede, herhangi bir şekilde vücudunuzu açığa çıkarmadan istediğiniz yerde bebeğinizi kolay bir biçimde emzirebilirsiniz.

Gündelik Uzun Kollu ve Çapraz Açılan Tişört

Bu dizayn, emzirme için oldukça rahat ve kullanışlıdır. Çünkü genelde pamuktan yapılan bu kıyafetlerde yuvarlak bir yaka ve üstten çapraz bir biçimde kapanan ön bölüm bulunmaktadır. Bu sayede kıyafetin ön kısmı bir ceket gibi rahat bir biçimde açılabilir ve bebeği kolayca emzirmek mümkündür.

Yaz Mevsiminde Emzirmek İçin Bluzlar

Eğer bebeğinizi emzirdiğiniz mevsim yaz aylarıysa, en ideal kıyafetler geniş yakalı olanlardır. Ayrıca dökümlü yakaya sahip bluzlar da tercih edilebilir. Bu tür kıyafetleri tercih etmenin bir diğer avantajı da boğaz çevresini sıkı bir biçimde sarmayan ve rahat bir kullanım sağlayan dizaynlarıdır.

Emzirme Kazağı

Kış aylarında bebek emzirmek daha zor ve zahmetli bir hale gelir. Bu nedenle çok farklı tür ve stillere sahip emzirme kazağı ve süveteri üretilmiştir. Bu tür kıyafetlerin, kol altından aşağıya doğru düğmeleri bulunan ve bu şekilde yandan açılabilen çeşitleri bulunmaktadır. Bu sayede, soğuk kış aylarında kolay bir biçimde bu düğmeleri açarak bebeğinizi emzirmeniz mümkün olacaktır.

Emzirme İçin Orijinal Dizayn Edilmiş Kıyafetler ve Giysiler

Bu tür kıyafetler hem gebelik hem de doğum sonrasında emzirme dönemi için özel detaylarla birlikte dizayn edilmiştir. Bu tür giysilerin bir kısmı, son derece hafif ve yumuşak kumaşlar kullanarak üretilmektedir. Bu nedenle özellikle yaz ayları için kendinizi ferah ve canlı hissetmenize yardımcı olmaktadır.

Ayrıca bu tür kıyafetlerle resmi davetlere ya da partilere katılma şansınız da bulunmaktadır. Bunları seçerken en fazla dikkat etmeniz gereken detay, bebeğinizi rahat bir biçimde emzirme şansına sahip olacağınızdan emin olmanızdır. Örnek olarak, giysinin önden gizlenmiş bir biçimde çapraz bir biçimde kapanan, ayrı bir parça olarak eklenen ya da başka detaylar içeren kolaylıkla açılabilir bir yapıda olması önemlidir.

Emzirme Kıyafetleri: Aksesuarlar

Kıyafetler dışında bebek emzirme döneminde işinizi son derece kolaylaştıracak ve rahat bir biçimde bebeğinizi emzirme olanağı sunacak kaçırmamanız gereken diğer aksesuarlar da bulunmaktadır.

Anne bebeğini emziriyor

Emzirme Sutyenleri

Bu parçalar gardırobunuz için gerekli giyecekler arasındadır. Bebek emzirme sürecinde bunlardan iki ya da üç adet bulundurmanız son derece faydalı olacaktır. Bu sutyenler, ayarlanabilir büyüklük ve ağırlıklarıyla hamilelik ve sonrasında göğüslerde yaşanan fiziksel değişimlere uygun bir biçimde kullanılabilmektedir. Ayrıca göğüslerin daha önceki sıkılık ve şekline yeniden kavuşmasına da yardımcı olur.

Bu tür aksesuarları alırken askıları geniş ve ağırlığı rahat bir biçimde destekleyecek olanları tercih etmeniz gerekir. Ayrıca pamuktan yapılmış olanlar rahat ve yumuşak bir kullanım sunar. Bunlara ek olarak bu tür sutyenlerin en önemli özelliği, orta bölümden bebeğin emmesi için açılan bir bölüm bulunmasıdır.

Emzirme Pedleri

Süt absorbe eden pedler olarak da bilinen bu aksesuarlar, pamuktan yapılır ve göğüs ile sutyen arasına yerleştirilir. Oldukça fonksiyonel ve yararlı bir malzeme olan bu parçalar, bebek emmeye başlamadan önce sütün etrafa saçılmasını önler. Bu aksesuarların özellikle bebeğinizden uzun süre ayrı kalmanız ve sık bir biçimde emzirmediğiniz durumlarda kullanımı tavsiye edilmektedir.

Emzirme Önlüğü

Bu giysi ise, bebeğinizi toplumsal alanlarda emzirmek durumunda kaldığınızda, dışarıdan görülmeden rahat bir biçimde emzirmenize yardımcı olur.

Fular

Bu çok basit aksesuar, bebek emzirirken kendinizi kapatmanızı sağlar. Aynı zamanda gerekli olduğu durumlarda bebeğin de üzerine bir örtü gibi kullanmanız mümkündür.

Sonuç olarak, yukarıda sizlere sunduğumuz giysi önerilerinden bazılarını tercih ederek bebeğinizi rahat ve konforlu bir biçimde emzirmenin tadına varabilirsiniz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.