Hamile Kadınlar İçin Kışlık Kıyafetler

4 Kasım 2019
Kış aylarında kendinizi ve bebeğinizi soğuğa karşı korumalısınız, evet. Ama bunu yaparken tarz sahibi olabileceğinizi kimse söylemedi! Bu önereceğimiz kışlık kıyafetler ile hem ısınabilir hem de harika görünebilirsiniz.

Kış ayları doğru kıyafetleri seçmek adına yılın en zor dönemlerinden biridir. Bir de hamileyseniz, beğeneceğiniz bir şeyler bulmanın yanında, rahat ve sıcak tutan kıyafetler de tercih etmelisiniz. Seçimlerinize biraz yaratıcılık katarak, hamile kadınlar için özel üretilen harika kışlık kıyafetler bulabilirsiniz.

Hamile Kadınlar Nasıl Kışlık Kıyafetler Tercih Etmeliler?

Hamilelikte deneyimlediğiniz her şey bir yana, iyi hissetmek ve iyi görünmek de diğer tüm şeyler kadar önemli. Hamilesiniz diye dış görünüşü bir kenara atacak değilsiniz.

Ayrıca, hamilelikte uygun kıyafetleri seçmek oldukça önemlidir. Hatta hayatınızın bu döneminde bakım anlamında en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden biri nasıl giyindiğinizdir.

Kıyafet seçimi yaparken mevsime uygun tercihlerde bulunmalısınız. Hamilelik kıyafetleri satan mağazalardan sizi sıcak tutacak pek çok seçeneğe ulaşabilirsiniz.

Kışlık kıyafetler sizi iyi bir şekilde sarmalı. İyi göstermeli ve iyi hissettirmeli. Hamileliğin sizi kısıtlamasına gerek yok. Çoğu anne hamileler için özel kıyafetlere bayılıyor, siz de kıyafetlerinizin keyfini çıkarın!

Kışlık Kıyafet Seçerken Tercih Edebileceğiniz 5 Parça

Hamilelikte sıradan hamile kıyafetleri tercih etmek zorunda değilsiniz. Modaya uygun kıyafetler de satın alabilirsiniz. Kış için nasıl kombinler yapabileceğinizi öğrenin: öncelikle giysi dolabınızdan eksik etmemeniz gereken beş önemli parça olduğunu belirtelim.

Karlı havalar için kışlık kıyafetler

Kışlık Kıyafetler Düşünülünce Akla İlk Gelen Parçalar: Ceketler

Ceketler kışın hamile kadınların yanlarından ayırmamaları gereken kıyafetlerden biridir. En iyi seçimi yapmak için ceketin stiline, dokusuna ve rengine göre tercihlerinizi yönlendirin.

  • Stil: Ceket satın alacağınızda farklı farklı stiller deneyebilirsiniz. Bu sayede farklı kıyafetlerle kombinleyebileceğiniz ceketleriniz olur. Hırka, uzun palto ya da yelek tercih edebilirsiniz.
  • Doku: Çizgili ve sizi sıcak tutacak rahat ceketler seçmelisiniz. Bazı ceketler materyallerinden ötürü sizi rahatsız edebilirler.
  • Renk: Nötr renklerdeki ceketlerinizi kıyafetlerinizle daha rahat eşleştirirsiniz. Ayrıca dolabınıza ufak bir dokunuşta bulunmak için cesur renkler de tercih edebilirsiniz.

Botlar

Botlar kışın vazgeçilmezleridir. Özellikle topuklu botlarla, tarzınızı tamamlayabilirsiniz. Bot satın almadan evvel boyunuzu ve vücut yapınızı da göz önünde bulundurun. Boyunuz kısaysa, deri, çizgili, peluş botlar ya da rockçı botları çok hoş durur. Bunları etek, kot ya da tozluklarla kombinleyebilirsiniz.

“Hamilelikte hem beğeneceğiniz hem de sizi sıcak tutacak ve rahat hissettirecek kıyafetler tercih etmelisiniz.”

Kışlık Kıyafetler İle Kombinlenebilecek Eşarplar

Eşarplar kullanabileceğiniz başlıca aksesuarlardan biridir. Eşarp konusunda çok fazla seçeneğiniz var: desenli, tek renk, farklı boyutlarda ve dokularda eşarplar. Hamilelik esnasında, kendinizi sıcak tutmak için eşarp kullanabilirsiniz. Bu sayede aynı zamanda görünüşünüze şık bir dokunuş katmış olursunuz.

Köprü üstünde göbeğini tutan hamile kadın

Kışlık Şapkalar

Kışlık şapkalar kafanızı ve kulaklarınızı soğuktan korur. Bere, kasket ve yün şapkalar gibi pek çok seçeneğiniz var. Daha modern bir tarz arıyorsanız, şapka kesinlikle çok önemli bir tamamlayıcı görevi görecektir.

Kışlık Eldivenler

Tarzınıza şıklık katmak istiyorsanız, eldiven giymeyi unutmayın. Hem parmaklarınız sıcacık olacak, hem de tarzınızla göz kamaştıracaksınız.

Ayrıca, eldivenler kışlık kıyafetler arasında vazgeçilmez parçalardan biridir. Deri eldivenler çok zarif görünür, kumaşlar da daha gündelik bir tarz için harikadır.

Artık hamile kadınlar için en iyi kışlık kıyafet seçeneklerinin ne olduğunu öğrendiğinize göre, endişeleceğiniz bir şey kalmadı. Önerilerimize kulak verin ve kış aylarında harika hissetmenin tadına varın.

Unutmayın, rahat hissedeceğiniz, sizi sıcak tutacak ve tabii ki güzelliğinize güzellik katacak kıyafetler tercih edin.