Bebeğinizin Cinsiyetini Öğrenmek İçin Bu Şaşırtıcı Japon Yöntemini Deneyin

Bebeğinizin Cinsiyetini Öğrenmek İçin Bu Şaşırtıcı Japon Yöntemini Deneyin

Son Güncelleme: 02 Mart, 2019

Doğumdan önce bebeğinizin cinsiyetini öğrenmek için kullanabileceğiniz sayısız teknik bulunmaktadır. Bugün size oldukça popüler olan bir Japon yönteminden bahsediyor olacağız.

Bir kadın hamile olduğunu öğrendiğinde, kaçınılmaz olarak akla gelen bir soru vardır. Erkek mi, kız mı olacak? Belirsizlik içinde beklerken çoğumuz cevabın ne olduğunu merak ediyoruz.

Ama bugün size bir sır vereceğiz. Bebeğinizin cinsiyetini keşfetmek için 20. Haftaya kadar beklemeniz gerekmiyor.

İnanmıyor musunuz? O zaman size cevabı bulmaya çalışmanın sonsuz yolu olduğunu söyleyeceğiz. Ve eğer bu yöntemleri denerseniz, önümüzdeki ayların daha eğlenceli hale geleceğinden emin olabilirsiniz. Dahası, bebeğinizin cinsiyetini bilmek sizin için çok faydalı olabilir.

Her şeyden önce, küçük çocuğunuz için en mükemmel ismi seçmek için büyük bir heyecan duyuyorsunuz. Görmezden gelemeyeceğimiz bir diğer detay ise, küçük çocuğunuzun odasını tasarlama ve dekore etme sürecidir.

Ve tabii ki bunun yanında, hangi anne doğumu beklerken bebeği için yenidoğan kıyafetleri seçmek istemiyor? Bebeğinizin cinsiyetini bilmek tüm bu süreçlerde alınacak kararları çok daha kolay hale getirecektir.

Bebeğinizin cinsiyetini keşfetmek için farklı yöntemler

Bebeğinizin erkek veya kız olup olmadığını öğrenmenize izin veren ve asırlardır kullanılan sayısız yöntem vardır. En basit yollarından bazıları, ninelerimizin tercih ettikleridir.

Spektrumun diğer ucunda ise daha “bilimsel” teknikler var. Ve sonra elbette, çizelgeleri ve numerolojiyi içeren bazı başka yöntemler var.

Kendinizi kararsız ve herhangi yöntemin güvenilirliğinden şüphe duyar halde buluyor olabilirsiniz.

Olması gerektiği gibi, er ya da geç, muhtemelen bu yöntemleri teker teker denemeye başlayacaksınız. Bunun yanında doğum yaklaştıkça muhtemelen arkadaşlarınız ve ailenizle küçük çocuğunuzun cinsiyeti ve doğum tarihi hakkında iddaya gireceksiniz.

Atalarımızın çoğu, hamile kadınların vücudunun şeklini, karnını ve hatta yüzündeki olası belirtileri gözlemledi. Bizden önceki kadınlar, göbeklerinin üzerinde zincir sallayarak bu sallantıda zincirin öne arkaya hareketler mi yoksa dairesel  hareketler mi yaptığını gözlemleyerek sonuç çıkarmaya çalıştılar.

Ama bekleyin, dahası da var… Yeni başlıyoruz! Dünyadaki farklı kültürlere ve medeniyetlere ait binlerce yıllık yöntemler bulunuyor.

Bu kültürlerin bazıları geçmişte kaybolsa da bazıları hala aramızda yaşıyor. Bu antik kültürlerin arasında Mayalar, Çinliler ve Japonlar var.

Son olarak, bebeğinizin cinsiyetini belirlemek için oldukça popüler hale gelen başka bir strateji var. İsmi R amzi Metodu olan bu yöntemin bilimsel olarak da temeli bulunmaktadır ve hamilelik sırasındaki ultrason görüntülerinin analizini içerir.

Bebeğin cinsiyeti plasentanın karındaki yerine göre belirlenir.

Japon yöntemi

Bugün, bebeğinizin erkek ya da kız olduğunu öğrenmek için kullanabileceğiniz bir Japon tekniğinden bahsetmek istiyoruz. Yapmanız gereken ilk şey, bir dizi çizelgeye göz atmak ve bunları doğru şekilde kullanmayı öğrenmek.

Bu çizelgeleri çeşitli internet sitelerinde bulabilirsiniz. Bunları gelecekte anne olacak adaylarla da paylaşacağız, böylece siz de bunları test edebilirsiniz.

çift hamile

Şöyle ki, çizelgelerde yapmanız gereken ilk şey sizin doğduğunuz günü bulmak. Aynı zamanda, eşinizin doğum gününü de çizelge üzerinde belirleyin.

Başka bir deyişle, bebeğin babasının ve annesinin doğum tarihlerini arıyorsunuz. Ayları belirten sütunun, tablonun üstünden ve aşağısından geçtiğini fark edeceksiniz.

Şimdi, iki tarihin kesiştiği noktayı bulun. Orada bir sonraki adım için çok önemli olan gizli numaranız yazıyor olacak. Gerekirse, bu numarayı bir yere kaydedin, böylece ne olduğunu unutmadan tekniği uygulamaya devam edebilirsiniz.

Gizli numaranızı bulduktan sonra, bebeğinize hamile kaldığınız ayın hangi ay olduğunu tekrar düşünmeniz gerekir.

Bu kritik bilgi olmadan çocuğunuzun cinsiyeti hakkında güvenilir bir sonuca varmak mümkün değildir. En küçük hata bile bulacağınız sonucu değiştirebilir.

Son olarak, bebeğinize hamile kaldığınız ay ile keşfettiğiniz gizli numaranın çizelgedeki kesişimine bakın. Orada bebeğinizin cinsiyetini öğreneceksiniz. İşte merak ettiğiniz sonuç!

Böylece, bebeğinizin gelişi ile ilgili duyduğunuz endişelerden birini daha giderdiniz! Yöntemi uyguladıktan sonra hangi sonucu keşfettiniz? Bu yöntemin güvenilir olduğunu düşünüyor musunuz? Bir şans verin ve deneyin, ne kaybedersiniz?

İlginizi çekebilir ...
Çocuğunuzun Cinsiyetini Belirleyebilmek İçin Ramzi Metodu
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Çocuğunuzun Cinsiyetini Belirleyebilmek İçin Ramzi Metodu

Doğumdan önce çocuğunuzun cinsiyetini belirleyebilmek için birçok yöntem mevcuttur. Bu yöntemler bilim ve teknoloji sayesinde çok gelişmiştir.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.