Disney Filmlerinden Hayat Dersleri İçeren 7 Alıntı

Disney filmleri, bizi sihir, rüya, hisler ve sevgiyle dolu harika hikayeleri ile mutlu etti. Bu hikayeler, çocuklar için çok değerli hayat dersleri içerir. İşte en popüler olanlarından bazıları.
Disney Filmlerinden Hayat Dersleri İçeren 7 Alıntı

Son Güncelleme: 07 Haziran, 2019

Disney, çocukların hayatında önemli bir rol oynar. Hikayeleri, çocukları güldürür, ağlatır ve onların hayallere dalmasını sağlar. Hepsinden iyisi, değerli hayat dersleri öğretir. İşte hatırlamanız için Disney filmlerinden en iyi cümleler.

Disney filmlerinden çocuklara değerli hayat dersleri öğreten 3 ifade

Bu çocuk klasiklerinde, kalplerimizde unutulmaz hisler bırakan eskimeyen ifadeler var.

Aşağıda sizin için Disney filmlerinden hayatınızı yansıtmaya yardımcı olacak birkaç ifade seçtik.

Sindirella’dan “Hayatın olağanüstü olması için, mükemmel olması gerekmez”

Mutlak mükemmelliği yakalamak imkansızdır. Dönem dönem şikayet etmeye meyilli oluruz. Çok fazla şey talep eder ve var olmadığı halde mükemmeli ararız.

Ancak bu zarar vericidir çünkü mutluluk sizin neye sahip olduğunuza bağlı değildir. Çok fazla şey istemek bazı sonuçlar doğurur. Hiç kimse koyduğunuz yüksek standartları aşamaz ve bunun sonucunda da mutsuz olursunuz.

Mükemmel hayat diye bir şey yoktur. Bununla birlikte kimse size zengin, ünlü ya da çekici olduğunuzda mutlu olacağınızın garantisini veremez. Hayat değişiyor ve dolu dolu yaşamak için her gün edindiğiniz tecrübelerden ders çıkarmanız gerekir.

Unutmayın; siz mükemmelliyete ulaşmaya çalışırken etrafınızdaki harika hayatı kaçırabilirsiniz.

Güzel ve Çirkin’den “Gerçek güzellik içten gelir”

Dış görünüşün sizi yanıltmasına izin vermeyin. Gerçek güzellik kalpte bulunur. Çoğu zaman insanları görünüşlerine göre yargılarız. Ne yazık ki bu sizin çevrenizdeki en iyi insanı kaybetmenize sebep olabilir.

Zamanla fiziksel güzellik kaybolur. Ancak içinizde olduğunuz kişi baki kalır.

Pocahontas’dan “Bazen doğru olan yol en kolay olanı değildir”

Hayatınızda bir noktada, karar vermeniz gereken bir durumla yüzleşeceksiniz. Yaptığınız bir seçimin en akıllıca olan seçim olmadığını bilmenize rağmen yine de o yolda devam edebilirsiniz. Bu hatalar size zarar verebilir, strese girmenize ve hatta kendinizi tehlikeli bir duruma sokmanıza bile sebep olabilir. Pocahontas bu durumu bu cümle ile açıklıyor.

Hayatta, hatalarınızdan öğrenmeniz ve tekrar ayağa kalkmanız gerekir. Bunu yapmak için zaman zaman konfor alanınızdan sıyrılmalı ve işler zorlaştığında bile pes etmemelisiniz. İyi şeyler gayret ve fedakarlık ister.

pocahantas

Disney filmlerinden aşk hakkında 2 ifade

Birçok Disney filmi, kuşkusuz kalbinize dokunacak güzel aşk hikayeleri anlatır. Bu hikayelerin içinde sevgi ve duygu dolu cümleler geçer. Şüphesiz bu ifadeler aydınlatılmaya değerdir.

Karlar Kraliçesi’nden “Gerçek sevgi kendinden önce bir başkasını koymaktır”

Sevgi, arkadaşlık, aile veya partner, birliğin mükemmel bir bağıdır. Birini sevdiğinizde,  nasıl ya da nerede olursanız olun her zaman önce o kişiyi düşünürsünüz.

Tabii ki bu diğer kişileri düşünerek kendi mutluluğunuzu tamamen unutmanız anlamına gelmiyor. Bu ifadenin altında yatan fikir empati göstermek ; yani kendini başkalarının yerine koymaktır.

Başkalarının bakış açısından bakarak problemleri farklı açılardan ele alabilirsiniz. Böylece yardımcı olabilir ya da en azından diğer insanların davranışlarını anlayabilirsiniz.

Ayı Kardeş’den “Birini sevdiğin zaman sonsuza dek kalbinde yaşar”

Eğer sevdiğiniz birini kaybettiyseniz ya da o kişi, herhangi bir sebepten dolayı yanınızda olamıyorsa bile, hatıralarını kalbinizde tuttunuz sürece sonsuza dek sizinle yaşayacak. Bu, çocuklar için değerli bir hayat dersidir. Sevdikleri insanların neden gitmek zorunda olduğunu anlayıp bunun üstesinden gelmeyi öğreniyorlar.

“Sandığından daha cesur, göründüğünden daha güçlü ve düşündüğünden daha zekisin.”

-Winnie the Pooh-

Disney filmlerinden sizi yansıtan 2 cümle

Sizi cesaretlendirecek ve güçlendirecek bir yardım eline ihtiyaç duyduğunuz zorlu günler vardır. Şansınıza, Disney filmlerinden sizi yansıtacak hayat dersleri bulabilirsiniz.

Mulan’dan “Zorluk içinde çiçek açan çiçek, en nadir ve en güzel olanıdır.”

Eğer zor zamanlardan geçiyorsanız vazgeçmeyin. Hayat bazen zordur fakat tırmanmaya devam etmelisiniz. Bir gün, bu zamanlara dönüp baktığınızda sizin için yalnızca güzel anılardan ibaret olacaklar.

Bu nedenle eğer problemlerle karşılaşmanıza rağmen hedeflerinizin peşinden koşarsanız başarıya ulaşırsınız. Karşılaştığınız zorluklar sizi sadece daha güçlü yapacaktır. Bununla birlikte sizi siz yapacaklar.

sinemada oturan film izleyen aile

Alice Harikalar Diyarında’dan “Bazen kahvaltıdan önce altı imkansız şeye inanırım”

Sonuçta, bu cümle size sorunları çözmek ve yeni hedefler belirlemek için yaratıcılığı kullanmayı öğretir. Hedeflere ulaşmak için net hedefler belirlemelisiniz.

Ayrıca bu ifade, cesaret ve irade gücüne sahip olmanız gerektiğini de gösterir. İşler ne kadar zorlaşırsa zorlaşsın savaşmalısınız. Ek olarak size her zaman yardımcı olacak birileri olacak.

Disney filmlerinden alınan bu cümleler şüphesiz ilham verici. Bununla birlikte herkese harika anıları anımsatıyor.

Hangisi sizin favoriniz? Eğer favoriniz yoksa her biri üzerine düşünerek verdiği mesajı anlamaya çalışın.

İlginizi çekebilir ...
Mickey Mouse’un 90’ıncı Yılı Kutlanıyor
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Mickey Mouse’un 90’ıncı Yılı Kutlanıyor

Mickey Mouse tarihin en popüler karakterlerinden biridir. TV programlarının yıldızı sayısız üründe yer aldı. Mickey Mouse'un 90'ıncı yılı kutlanıyo...


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Walt Disney y Clyde Geronimi, Wilfred Jackson, Hamilton Luske. (1950). La cenicienta. Estados Unidos: Walt Disney Productions.
  • Don Hahn y Kirk Wise, Gary Trousdale. (1991). La bella y la bestia. Estados Unidos: Walt Disney Productions, Walt Disney Feature Animation y Silver Screen Partners.
  • Jim Pentecost y Mike Gabriel, Eric Goldberg. (1995). Pocahontas. Estados Unidos: Walt Disney Productions y Walt Disney Feature Animation.
  • Peter Del Vecho, John Lasseter y Chris Buck, Jennifer Lee. (2013). Frozen. Estados Unidos: Walt Disney Productions y Walt Disney Animation Studios.
  • Chuck Williams y Aaron Blaise, Robert Walker. (2003). Hermano oso. Estados Unidos: Walt Disney Productions y Walt Disney Feature Animation.
  • Pam Coats, Robert S. Garber, Kendra Haaland y Tony Bancroft, Barry Cook. (1998). Mulan. Estados Unidos: Walt Disney Productions y Walt Disney Feature Animation.
  • Walt Disney y Clyde Geronimi, Wilfred Jackson, Hamilton Luske. (1951). Alicia en el pais de las maravillas. Reino Unido y Estados Unidos: Walt Disney Productions.

Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.