Geniş Aileler İçin 6 Minivan Çeşidi ve Özellikleri

Geniş Aileler İçin 6 Minivan Çeşidi ve Özellikleri

Son Güncelleme: 27 Nisan, 2019

Aileniz genişlerken ihtiyaçlarınız hayal bile edemeyeceğiniz kadar artacak.Bir anda arabanızın bagajının bebek arabası, bebek bezi çantası ve oyuncaklarla dolduğunu göreceksiniz. Bütün bu eşyaları sığdırmak, bir Tetris oyunu kadar zorlu olacak. Kısacası, aileniz için uygun minivan türlerini öğrenme zamanı!

Bir minivan seçerken akılda tutmanız gerekenler

Mevcut minivan türleri arasında seçim yaparken, birkaç şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, bütçenizi belirlemeniz ve bakım maliyeti ve sigorta poliçesi gibi masrafları hesaplamanız gerekir.

Ayrıca göz önüne almanız gereken başka noktalar da mevcut:

  • İç alan
  • Koltuk sayısı
  • Bagaj büyüklüğü
  • Bebekler için uygun donanımın bulunması
  • Güvenlik
  • Konfor
  • Diğer eşyaları depolamak için yeterli alan
aile için minivan seçimi

Tüm bu gereklilikleri göz önünde bulundurduğunuzda minivan seçiminizi kolaylaştırabilirsiniz. Ailenize yeni bir üye eklendiğinde, daha fazla alana ihtiyacınız olacak. Bu, özellikle uzun yolculuklar yaparken geçerlidir.

Büyük aileler için minivan çeşitleri

Kompakt MPV modelleri

Bu tür bir araba genellikle yaklaşık 4-5 metre uzunluğundadır. Ayrıca çoğunda 5 koltuk vardır.

Citroën C4 Picasso

Aile arabaları deyince akla ilk gelen klasik araçlardan biri bu. Fiyat kalite performansı eşsiz. Ayrıca geniş bagajına bir sıra koltuk eklemeniz mümkün.

Ek olarak, kullanımı kolay bir araç olup geniş bir depolama alanı sunar. Bu minivan ile güvenli ve konforlu seyahatlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Ford C-Max

Muhteşem çerçevesiyle fizik kurallarına meydan okuyan, kompakt ve yüksek kaliteli bir minivan. Ford C-Max kullanırken canınızın asla sıkılmayacağından emin olabilirsiniz.

Özellikle küçük çocuklarınız varsa, ekstra rahatlık sağlayan kayar kapılar çok kullanışlı olacaktır. Ayrıca tasarımı kusursuz yüzeyiyle dikkat çekiyor.

Opel Zafira Tourer

Bu minivan kategorisinde, 5 metre uzunluğuyla bulabileceğiniz en büyük modeldir. Oldukça geniş bir yolcu bölmesine ve aynı zamanda büyük bir bagaja sahip olması nedeniyle çok konforlu ve işlevseldir .

Ek olarak, tüm seyahatleriniz için bu aracı kullanabilirsiniz. 5 veya 7 koltuklu modelleri mevcuttur.

7 koltuklu büyük minivan modelleri

Bu araçlar 5 metre uzunluğunda olup 7 ila 8 koltuğa sahiptir.

Renault Espace

Bu minivan modeli sunduğu rahatlık, iç mekan genişliği ve ultra modern ve fütüristik tasarımıyla ön plana çıkıyor. 5 veya 7 koltuklu olarak satın alabilirsiniz. İçeride, ekipman ve motorla eşleşen geniş bir merkezi perde vardır.

SEAT Alhambra

Bu araç, 7 koltuklu büyük bir minivandır. Oldukça büyük bir bagaja sahiptir. Ayrıca kayar kapıları vardır.

Bu araç hem tasarım hem de iç mekan bakımından Volkswagen Sharan’a benzer. Farklılıkları, logo ve ekipman parçaları gibi her bir markanın kendine özgü detaylarıdır.

Ek olarak, çok fazla bakım gerektirmemesi ve yüksek performansı nedeniyle çok beğenilen Volkswagen modeline özgü dizel motora sahiptir.

hareket halinde minivan

Ford S-Max

Ford S-Max, pek çok farklı modeli olması nedeniyle göze çarpıyor. Dört çeker ve hatta çift vitesli modelleri bile var. Çok yönlü bu minivanları 240 HP motora sahip modellerini bulabilirsiniz.

Ek olarak, geniş alana sahip bu araçlarda 7 koltuk mevcuttur. Piyasadaki en dinamik minivan olduğunu söyleyebiliriz.

Bununla sadece tasarım yönünü değil yoldaki kıvrım ve eğimleri kolayca idare edebilme özelliğini de kast ediyoruz. Aynı şekilde, fiyat kalite performansı sayesinde büyük aileler için mükemmel bir seçimdir.

Kısacası, büyüyen aileniz için bir araba seçecekseniz, bu minivanlardan herhangi biri tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. İlginizi çekebilir ...

Çocuklarla Seyahat Ederken Oynayabileceğiniz Kelime Oyunları
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Çocuklarla Seyahat Ederken Oynayabileceğiniz Kelime Oyunları

Bu yazımızda, size uzun araba yolculuklarında çocuklarınızla birlikte oynayabileceğiniz bazı eğitici ve eğlendirici kelime oyunları sunuyoruz.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.