Geniş Ailesi Olan Beş Ünlü

Geniş aileler, kahkaha, farklılıklar, oyunlar ve eğlence dolu partiler gibidir. Gelin bu yazımızda geniş ailesi olan birkaç ünlü kişinin hayatına bir göz atalım.
Geniş Ailesi Olan Beş Ünlü

Son Güncelleme: 19 Nisan, 2019

Kamuoyuna mal olmuş pek çok kişi ailelerini ve evlerini bir sığınak olarak görür. Bu sayede basit bir şekilde yaşayabilirler ve hayatın gerçekleriyle bağlantıda kalabilirler. Tıpkı Angelina Jolie örneğinde olduğu gibi, onun büyük bir aileye sahip olması fedakar çabalarının bir sonucu.

Ünlülerin geniş bir aileye sahip olmalarının farklı sebepleri olabiliyor ancak bu kararın arkasındaki motivasyon ne olursa olsun, geniş ailelerin dikkatimizi çektiği bir gerçek. Bu nedenle, bugün size bazı ünlülerden ve onların geniş ailelerinden bahsedeceğiz.

Geniş ailesi olan ünlüler

Günümüzde bir ailenin geniş sayılabilmesi için, anne baba ve en az 3 çocuktan oluşması gerekiyor. 1970’li yıllara kadar, çekirdek aile altı veya yedi kişiden oluşuyordu.

Bununla birlikte, devir değişti ve ekonomik faktörlerin ve kadınların iş hayatındaki yerinin bu konuya önemli etkileri oldu. Aileyi oluşturan üyelerin sayısı önemli ölçüde azaldı.

Bununla birlikte, hala bu trende uymayan ünlü aileler mevcuttur. Tabii ki bu konuda ünlülerin yüklü gelirlerinin de payı vardır çünkü bu sayede çocuklarına iyi birer gelecek sunabiliyorlar ve tam zamanlı dadılarla büyümelerini sağlayabiliyorlar.

Bu ünlü kişilerin üçten fazla çocuk sahibi olması şaşırtıcı değildir. Gelin bu ünlülere bir göz atalım.

Geniş ailesi olan 5 ünlü

 Julio Iglesias

Şarkıcı Enrique Iglesias’ın babası Julio Iglesias, en geniş ailesi olan İspanyol- Amerikan ünlülerden bir tanesidir. Üç tanesi Isabel Preysler ile olan ilk evliliğinden olan 8 çocuğu vardır. Diğer 5 çocuğu ise ikinci eşi Miranda Rijnsburger’dendır. Bu aileyi listemize eklemesek olmazdı!

Beckham Ailesi

Beckhamlar hem geniş hem de sağlam bir aile. David ve eşi Victoria Beckham İngiltere’de ayrıcalıklı.  David, futbol kariyeri sayesinde tüm dünyada tanınıyor. Aynı şekilde, Victoria ise şarkıcı, iş kadını, moda tasarımcısı ve manken olduğundan oldukça ünlü. Yetenekleri ve çok çalışmaları sayesinde, imkanları da oldukça geniş.

beckham ailesi

Kaynak: Instagram @davidbeckham

Beckham çiftinin dört çocuğu var. Brooklyn, Romeo ve Cruz isimlerinde üç oğulları ve Harper isminde de bir kızları var. Bu dört güzel çocuk ile birlikte, geniş ailesi olan ünlüler listemize Beckhamları da ekledik.

Baldwin kardeşler

Hollywood’dan Baldwin kardeşleri kim bilmez ki? Pek çok filmde başrol oynadıklarından, Baldwin kardeşler yüzyıllardır sahne ışıklarının altındalar.

Alec, Daniel, William ve Stephen, ailenin en önemli kardeşleri. Bununla birlikte Elizabeth ve Jane Anne adında iki kız kardeşleri de var.

Bu kardeşlerin çocuklarından bazıları da ünlü olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar. Alex Baldwin ve Kim Basinger’in kızı olan Ireland, ünlü bir manken. Onun kuzeni ve Stephen Baldwin’in kızı Hailey de manken. Hailey Baldwin’i Justin Bieber ile olan ilişkisi nedeniyle daha iyi tanıyor olabilirsiniz.

“Yüklü gelirleri sayesinde ünlüler çocuklarına iyi bir gelecek sunabiliyorlar ve tam zamanlı dadılarla büyümelerini sağlayabiliyorlar.”

Kardashian-Jenner ailesi

Söz konusu çok gündemde olan aileler olduğunda, Kardashianlar listenin başında yer alır. Bu aslında, anneleri Kris Jenner’ın sayesinde. İlk evliliğini avukat Robert Kardashian ile yapan Kris Jenner’ın bu evlilikten Kourtney, Kim, Khloé ve Rob isminde dört çocuğu oldu.

Şimdi Caitlyn Jenner olarak bilinen ikinci eşi Bruce Jenner ile olan evliliğinden ise Kendall ve Kylie isminde iki kızı daha oldu. Aynı zamanda, Kris, Caitlyn’in önceki ilişkilerinden olan dört çocuğunun da üvey annesiydi.

90’lı yıllarda Kardashianlar, “yüzyılın davasında” babalarının O.J. Simpson’ı temsil etmesiyle bir şekilde ünlü oldular. Bununla birlikte, 21. yüzyılın başlangıcında, ünleri yeni bir boyut kazandı. Kris’in menajerlik konusundaki çabalarıyla,  “Keeping up with the Kardashians” dizisi başladı.

Bu reality show aracılığıyla, Kardashian-Jenner ailesi milyonlara ulaşarak giderek büyüyen bir medya imparatorluğu inşa etti. Kris’in şu an dokuz adet torunu var ve hepsi televizyonlarda, magazinlerde ve internette boy gösteriyor.

Cristiano Ronaldo

christiano ronaldonun ailesi

Kaynak: Instagram @cristiano

Listemizi dünyanın en çok bilinen sporcularından birinden bahsetmeden sonlandıramazdık. Portekiz milli takımında futbolcu olan Cristiano Ronaldonun dört çocuğu var. İspanyol futbolcu Cesc Fabregas’ın 5, Arjantinli Lionel Messi’nin ise 3 çocuğu var.

Gördüğünüz gibi, geniş bir aileye sahip olmak neşe ve mutluluk kaynağıdır ve yukarıdaki bazı aileler için ayrıca ekonomik açıdan ve kariyer bakımından bir avantajdır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.