Çocuğunuzu Düğününüze Dahil Etmek İçin 10 Yol

30 Temmuz 2019
Bugünkü yazımızda sizlere çocuğunuzu düğününüze dahil etmek için 11 tavsiye vereceğiz. Bu sayede, çocuğunuz da bu güzel günün önemli bir parçası olacak ve bu kutlamanın tadını doyasıya çıkarabilecek.
Düğün, aşkı ve aile birliğini kutlamak için harika bir olaydır. Peki, çocuğunuzu düğününüze dahil etmek için neler yapmalısınız? Düğün töreniniz hem çocuğunuza bu özel günde önemli bir rol oynama şansı verir hem de hazırlıklara yardım etmek onun çok hoşuna gidecektir.
Aşağıdaki tavsiyeleri okuyun ve hangisinin çocuğunuzu düğününüze dahil etmek için en iyi seçenek olduğuna siz karar verin. Çocuğunuzun yaşına bağlı olarak nikah töreni ve düğündeki rolü değişiklik gösterebilir.

Bunu göz önünde bulundurarak, çocuğunuza hangi işleri yapmaktan hoşlanacağını sorarak onun fikirlerini dinleyebilirsiniz. Aynı zamanda, siz de bu büyük günde onların yardımının tadını çıkarmaya çalışmalısınız.

“Başarılı bir evlilik, birden çok kez aşık olmayı gerektirir, fakat hepsinde aynı insana

–Mignon McLaughlin–

bebeğini öpen çift

Çocuğunuzu düğününüze dahil etmek için 10 yol

1. Çocuğunuzla ilgili bir konuşma yapmak

Bu durum önceki ilişkilerinizden çocuklarınız varsa ya da müstakbel eşiniz ve sizin ortak bir çocuğunuz varsa bir seçenek olabilir. Her şekilde, çocuğunuzla ilgili bir konuşma yaptığınızda onun çok şaşıracağına ve duygulanacağına emin olabilirsiniz. Siz ya da eşiniz çocuğunuzun her zaman bu ailenin kalbinde yer alacağına dair bir konuşma yazabilirsiniz.

2. Sembolik bir hediyeleşme

Ebeveyn ve çocuklar, kurdukları birliğin bir sembolü olarak birbirlerine birer hediye verebilir. Siz ve çocuğunuz arasındaki bağlılığı simgeleyen küçük bir madalyon ya da bileklik tasarlayarak siz de çocuğunuzu mutlu edebilirsiniz.

3. Fotoğraf seansı

Elbette, bu önemli günü ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz. Çocuğunuzu düğününüze dahil etmek istiyorsanız onu fotoğraf seansına mutlaka davet etmelisiniz.

balonlu iki kız

4. Bir koreografi ya da performans

Nikah töreninin ardından düğüne geçildiğinde, çocuğunuz bir performans sergileyebilir. Çocuğunuzun becerilerini gösterebilmesi için sahneyi ona bırakın. Gelin, damat ve çocuğun birlikte yer aldığı onları aile olarak bir araya getiren bir performans da sergilenebilir.

5. Düğünün fotoğrafları

Ergenlik çağındaki çocuğunuzu düğününüze dahil etmek için ona bir kamera ya da telefon verebilirsiniz. Daha sonra ondan hem sizi hem de misafirleri videoya almasını ya da fotoğraflarınızı çekmesini isteyebilirsiniz. Böylece hem ona eğleneceği bir iş vermiş hem de bu özel gününüzü anmak için çok güzel fotoğraflar elde etmiş olursunuz.

6. Müzik ve ses

Çocuğunuzu düğününüze dahil etmek için başka harika bir yol ise ondan müziği seçmesini istemektir. Ona düğünde çalacak şarkıları seçme özgürlüğünü verin ve misafirleri bir çeşit oyun ya da aktiviteye davet edebileceğini söyleyin. Çocuğunuzun sizi yaratıcılığıyla şaşırtacağına emin olabilirsiniz.

7. Nedime ve sağdıçlık

Nedime ve sağdıçların yetişkin olması gerektiğini söyleyen bir kural yok. Bu rollerden birini çocuğunuza vererek herkesi şaşırtmak güzel olmaz mıydı? Böylece çocuğunuz hem planlama aşamasında hem de düğün merasiminde önemli bir role sahip olur. Örneğin, çocuğunuzdan dekorasyon için size yardım etmesini isteyebilirsiniz.

Çocuğunuzun sizle ilgili bir konuşma yapması kadar güzel bir düğün hediyesi olabilir mi? Bu özel günü kutlamak için çocuğunuzun içten ve mutlu bir konuşma yapmasına yardım edin. Böylece, onun birkaç dakika boyunca düğünün baş kahramanı olmasını sağlayacaksınız.

8. Pasta süsü

Düğün pastasındaki gelin ve damat figürü olan süs, karı koca arasındaki birliği temsil eder. Tüm ailenin birliğini hissettirmek için bu figürlere çocuğunuzu da eklemeyi düşündünüz mü?

Pastayı yapacak olan kişiden şeker hamuru ya da akrilikten tüm aileyi temsil eden birer figür yapmasını isteyebilirsiniz. İstediğiniz özellikte pasta süslerini yapacak bir uzmanı çevrenizde ya da internetten araştırarak bulabilirsiniz.

kalabalık düğün

10. Yemek ve pasta

Düğününüz için yemek ve pasta tadımı yaparken çocuğunuza da fikrini sorun. Ona atıştırmalıkları, pastayı ve yemekle ilgili diğer şeyleri seçmesi için fırsat verin.

Peki sizin gelin olacaklar için başka öneri ya da fikirleriniz var mı? Hayatınızdaki en önemli günü hayatınızdaki en önemli gördüğünüz insanlarla paylaşın. Tüm aile için harika ve unutulmaz anılar bırakacağınız bu özel günün tadını çıkarın.

Umarız çocuğunuzu düğününüze dahil etmek hakkındaki bu ipuçlarını faydalı bulmuşsunuzdur. Sevdiklerinizle mükemmel bir gün geçirmeye hazır olun!