Doğum günü davetiyeleri hazırlamanızda faydalı 5 fikir

Çocuğunuzun ilk yaşları için hazırlanan doğum günleri her zaman akılda kalır. Bu yazımızda sizlerle en özel doğum günü davetiyelerini oluşturmanıza yarayacak faydalı birkaç bilgiden bahsetmek istiyoruz. Lütfen not alın.
Doğum günü davetiyeleri hazırlamanızda faydalı 5 fikir

Son Güncelleme: 30 Mart, 2019

Çocuğunuzun ilk doğum günü partileri onun ve sizlerin hayatındaki en özel etkinliklerden olacak. Eşit derecede önemli bir diğer nokta ise düzenleyeceğiniz doğum günü partisinin adına yakışır doğum günü davetiyeleri hazırlamanız olacak.

Bunun için bu yazımızda sizler için doğum günü davetiyeleri hazırlamanızda oldukça faydalı olacağını düşündüğümüz fikirlerden bahsetmek istiyoruz!

Bebeğinizin doğum günü davetiyelerini hazırlamanız için sadece zamana, yaratıcılığa ve motivasyona ihtiyaç duyacaksınız. Evde bulundurduğunuz çeşitli türdeki materyaller ve araçlar sayesinde eminiz ki orijinal ve yaratıcı doğum günü davetiyeleri oluşturabileceksiniz.

Eğer çocuğunuz çok küçük değilse onu da bu aktiviteye dâhil edebilirsiniz. Böylece çocuğunuz davetiyenin  kendi destekleriyle oluştuğunu fark eder. Çocuğunuz davetiyelerin ilgili insanlara dağıtılmasında ya da davetiyenin kenarlarının çizimlerle süslenmesinde yardımcı olabilir.

İster bazı çocukları davet edin isterseniz tüm sınıfı doğum günü partisine çağırın; yaratıcı davetiyeler partinizi baştan özel hale getirmenizde yardımcı olur. Doğum günü davetiyeleri orijinal ve eğlenceli olmalı ve gerekli tüm bilgileri içermelidir.

anne ve kız çocuğu

Çocuğunuzun doğum günü partisini diğer çocuklarınkinden ayrıştırmanın bir yolu da aslında hazırladığınız doğum günü davetiyeleri ile ilgilidir. Oldukça moda haline gelen bu davetiyeler yapmak istediğiniz partiyi görselleştirmede de yardımcı olur.

Bunun yanı sıra davetiyeleri partinin küçük ve elle tutulabilir kanıtı gibi görebiliriz. Şimdi çocuğunuzun doğum günü davetiyelerini yaparken faydalı olacak birkaç fikirden bahsedeceğiz. Eminiz ki herkesin ağzı açık kalacak!

Çocuğunuz için doğum günü davetiyeleri hazırlarken faydalanabileceğiniz en iyi fikirler

  1. Basılı fotoğraflar

Öncelikle çocuğunuzun yaşı konusunda gerçekçi olmanız çok önemli. Bu aslında şu demek oluyor: Eğer çocuğunuzun ilk doğum günü partisini verecekseniz bebeğiniz olup bitenin farkında olmayacağı için doğum günü davetiyelerini annesinin hazırlamış olduğunu da fark etmez.

Bu yönden baktığımızda anı olarak bu doğum günü partilerinin akılda kalmasını isteriz. Bu yüzden sizlere önerimiz basılı fotoğraf gibi daha sonra saklayabileceğiniz doğum günü davetiyeleri oluşturmak yönünde olacak.

  1. Parti şapkası

Örneğin bir kağıda basılı bir davetiye göndermek yerine basılı kağıtları katlayarak taşınabilir parti şapkaları yapabilirsiniz. Partiye gelen diğer çocuklar mutlaka bir anı ve hediye olarak bu şapkaları yanlarında götürmek isteyecekler.

Katlandığında parti şapkalarına dönüşen ama normalde birer doğum günü davetiyesi olan birçok tasarım bulunmaktadır. Bunlara internette yapacağınız araştırma ile de ulaşabilirsiniz.

  1. Kağıttan tavus kuşu

Her çocuk hayatında en azından bir kez kağıttan yapılmış oyuncaklarla oynamıştır. Bu kağıt oyuncaklar eğlenceli ve yaratıcı bir şekilde çocuğunuzun doğum günü davetiyelerini ilginç hale getirmenizde yardımcı olabilir.

Hazırlayacağınız kağıttan üç boyutlu bir modelin iç yüzünde tarih, saat ve yer gibi önemli bilgiler yer alabilirken modelin dış yüzünü çeşitli dekorasyonlarla zenginleştirebilirsiniz. Mükemmel bir kağıt oyuncak yapmaya odaklanmak yerine davetiyelerin eğlenceli ve yaratıcı olmalarına odaklanmalısınız!

  1. Kişiselleştirilmiş çikolatalı davetiyeler

Çocuğunuzun partisine insanları davet etmenin yaratıcı seçeneklerine bakıyorsanız eğer sizlere kişiye özel hazırlanan çikolatalı şekerlerden bahsetmek istiyoruz.

Bu çikolataların paketlerinin üzerine doğum günü saat ve zamanını yazdırabilirsiniz. Çikolata kutusu da parti hakkında daha fazla bilgi vermek için kullanılabilir. Bunu yaparsanız eminiz ki insanlar o davetiyeyi unutmayacaklar!

  1. Video çekin

çocuk ve tablet

Son olarak da çocuğunuzun doğum günü davetiyelerini oluşturabilmenizin diğer bir yoldan bahsedeceğiz. Bu seçenekte ise video formatında bir davetiyeyi e-mail ya da sosyal ağlar üzerinden paylaşabilirsiniz.

Bu sayede hem tüm davetlilerin davetiyenizi aldığından emin olabilirsiniz hem de doğum günü partisini eğlenceli bir şekilde kişiselleştirmiş olursunuz.

Tüm bunlara ek olarak video çekmek zahmetsiz olduğu gibi hazırlık süreci de sizin oldukça az zamanınızı alacaktır. Tek ihtiyacınız kameralı bir cep telefonu ve göndermek istediğiniz mesaja karar vermeniz.

Son olarak da lütfen doğum günü davetiyenizi oluşturmanızda farklı seçeneklerin de olduğunu unutmayın. Hatta yaratıcılığınıza ve yeni şeyler üretebilme kapasitenize bağlı olarak sayısız seçeneğiniz var.

Listelediğimiz bu fikirlerin çocuğunuzun doğum günü davetiyesini özelleştirmenizde oldukça faydalı olacağına inanıyoruz. İnanıyoruz ki ortaya çıkan doğum günü davetiyeleri hem orijinal olacak hem de ufaklığınızın doğum günü partisi başarı ile sonuçlanacak!

İlginizi çekebilir ...
Bebeğin İlk Doğum Günü Neden Kutlanır?
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Bebeğin İlk Doğum Günü Neden Kutlanır?

Bebekler ilk yaşlarını doldurduklarında, doğum gününün ne anlama geldiğinin ya da kendileri için hazırlanan partinin anlamının farkında olmadığını ...


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.