Kız Çocukları İçin Yaz Aylarına Uygun 3 Saç Kesimi

Yaz gelince beraberinde eğlence, sahil yürüyüşleri ve kavurucu sıcaklar da gelir. Kızınıza yaz için tarz bir saç kesimi yaptırmanın tam sırası.
Kız Çocukları İçin Yaz Aylarına Uygun 3 Saç Kesimi

Son Güncelleme: 17 Ocak, 2021

Sıcaklık arttıkça tatil zamanı da gelip çatar. Kızınızın da sıcaklarda rahat etmesi ve tarz hissetmesi için yeni bir saç kesimi bulmanın vakti gelmiş demektir. Yaz ayları için hangi seçenekleri düşündünüz?

Güzel bir saç kesimi seçerken şunları hesaba katmalısınız: hacim, kızınızın yüz şekli ve iklim şartları. Ayrıca kızınızın da fikrini almanız ve istediği bir saç kesimi olup olmadığını sormanız gerekir. Ne de olsa bu kızınız için önemli bir konu olduğu için sadece sizin vereceğiniz bir karar değildir.

Önce kızınızı yeni bir görünüme kavuşma fikri için heyecanlandırmalısınız. Neleri tercih ettiğini sorun, istediği uzunluk ve stile göre de son kararı siz verin. Belki de çılgın bir saç kesimi istiyordur. Bir anne olarak, onun bu fikrini de göz önünde bulundurup yaşına ve saç şekline uygun hale getirin.

Unutmayın, çocuklar televizyonda ve sosyal medya platformlarında gördükleri şeylerden çok etkilenirler. Onlar için uygun bir seçenek olmasa bile en sevdikleri futbolcunun ya da şarkıcının saç kesimini yaptırmak isteyebilirler.

Özendikleri şeylere göre onlara daha iyi uyacak ve yaşına, tarzına ya da saç türüne yakışacak seçenekler sunmalısınız. Genelde kız çocuklarına yaz ayları için yapılan saç modelleri aşağı yukarı benzerdir: çok uzun olmayan ve perçemli saçlar.

Elbette tek seçenekleriniz bunlar değil, daha farklı şeylere de yönelebilirsiniz. Yaz aylarında uzun saç da gayet makbuldür.

Kız çocukları için yaz aylarına uygun saç kesimleri

Evet, saç uzayan bir şey de olsa size bedeli olacak hatalardan kaçınmalısınız. Estetik açıdan önemli noktalara dikkat edin ve bu şekilde kızınız için yaz ayı boyunca kullanacağı en iyi saç modelini seçin.

Kızınızın yüz tipini belirleyin

Önce kızınızın yüz tipini ve bu yüz tipine hangi saç kesimlerinin yakışacağını bulun ki ona en iyi giden saç modelini seçebilesiniz. Peki bunu nasıl yapacaksınız?

En basit yöntem kızınızı bir ayna karşısına oturtup keçeli kalemle aynanın üstüne yüz hatlarını çizmektir. Bu şekilde çocuğunuzun kare, oval ya da yuvarlak yüz tiplerinden hangisine sahip olduğunu anlayabilirsiniz.

Böylece size sunacağımız saç modellerinden kızınıza en çok yakışanı bulabilirsiniz.

1. Kare yüz

Bu yüz tipinde çene geniş ve elmacık kemikleri de paralel şekilde çıkık olur. Kare yüzlere en iyi giden kesimler, yüz hatlarını yumuşatan, özellikle de çeneyi daha ince gösteren modellerdir.

Kare yüze sahip ve düz ya da dalgalı saçı olanlara kısa kahkül ve katlı saçlar önerilir. Uzunluğu ise farklılık gösterir: omuz üstünde ya da biraz altında olabilir.

Eğer kızınızın saçı kıvırcıksa, yine kahküllerle birlikte omuz hizasında ama hacmini azaltacak şekilde kat attırarak kestirebilirsiniz. Bu gayet havalı bir saç modeli olur.

“Güzel bir saç kesimi seçerken şunları hesaba katmalısınız: hacim, kızınızın yüz şekli ve iklim şartları.”

2. Oval ya da uzun yüzler için kesimler

Eğer kızınızın alnı çok uzun ve darsa, ayrıca elmacık kemikleriyle paralelse oval ya da uzun bir yüzü var demektir. Bob kesim saç modeli bu yüzlere çok yakışır. Bu model hem düz hem de kıvırcık saçlar için uygundur.

Genelde bu saç kesimi omuz hizasının üstünde olduğu için kızınızı yaz aylarında serin tutacaktır. Ancak eğer kızınız saçının biraz daha uzun olmasını istiyorsa bob kesimini ona göre ayarlayabilirsiniz. Oldukça sevimli ve tarz bir saç modeli olacaktır.

güzel saç kesimi olan kız

3. Yuvarlak yüz için kesimler

Eğer kızınız yuvarlak hatlara, yanaklara ve küçük bir çeneye sahipse büyük ihtimalle yüzü yuvarlıktır. Bu durumda katlı saçlar idealdir. Bu saç kesimi yüzün daha ince görünmesini sağlayacak ve hatları yumuşatacaktır.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta saçların yanakları çevreliyor olmasıdır. Bu yüzden omuz hizası ya da biraz altında olacak bir kesim tercih etmeniz önerilir.

Bu ipuçları sayesinde kızınıza yaz için hangi saç kesimi yakışır sorusunun cevabını bulabileceksiniz. Ayrıca siz de ona benzer bir saç kesimini kendinize yaptırarak ona eşlik edebilirsiniz! İkiniz de sonuçtan memnun olacak, yepyeni ve tarz saç modelinizle yaz sezonuna hazır olacaksınız.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.