Uzun Saçlı Kızlar İçin 4 Saç Modeli

Kızınız yeni saç modelleri denemeyi seviyor mu? Bu yazıda bahsedeceğimiz modellerle kızınızın uzun saçlarını şekillendirebilirsiniz.
Uzun Saçlı Kızlar İçin 4 Saç Modeli

Son Güncelleme: 05 Ocak, 2020

Küçük kızınızda harika görünecek pek çok farklı saç modeli vardır. Ancak işinizi kolaylaştırmak için, bu yazımızda uzun saçlı kızlar için oldukça sevimli olan 4 saç modelinden bahsedeceğiz.

İster özel bir gün olsun ister sıradan, bütün kızlar saçlarının güzel görünmesini ister. Bu, saçınıza takıntılı hale gelerek hiçbir şekilde memnun olmamak anlamına gelmez. Aslına bakılırsa, dağınık saç modelleri son birkaç senede oldukça popüler hale geldi ve pek çok kız saçlarını bu şekilde beğenmeye başladı.

Aşağıda, uzun saçlarda uygulayabileceğiniz bazı saç modellerinden bahsedeceğiz. Bu modellerin her biri farklıdır ve zorlukları da modelden modele değişir. Uzun saçların zaman zaman rahatsız edici olabildiğini biliyoruz. Ancak endişelenmeyin! Kızınız bu yazımızdaki modellerden birini mutlaka beğenecektir. Gelin bir göz atalım.

Uzun saçlı kızlar için saç modelleri

1. Örgülü at kuyruğu

Oldukça şık olduğundan, bu model özel bir gün için harika bir seçenektir. Oldukça basittir ve kızınıza kendi kendine saçını yapmayı öğretebilirsiniz. Bununla birlikte, bu modelin en önemli kısmı olduğu için kızınızın saç örmeyi bilmesi gerekir.

İlk olarak, saçın orta kısmında alından arka tarafa doğru bir miktar saç ayırın. Saçın bir kısmını tutun ve bu saçları örmek için üç eşit parçaya ayırın. Örme sırasında, başın üst kısmından daha fazla saç alın.

saç örgüsü

Kulak arkasına denk gelen kısma ulaştığınızda, üst kısımdan daha fazla saç eklemeyin. Ardından saçın diğer kısmına aynı işlemleri uygulayın. Son olaraksa, saçın orta kısmında ayırdığınız tutamı, örgülerle birlikte at kuyruğu şeklinde toplayın.

Saçı lastik bir tokayla veya daha hoş bir görünüm için saçın kendisiyle toplayabilirsiniz. Son olaraksa, saça biraz daha hacim kazandırmak için örgüleri biraz gevşetmeyi unutmayın.

2. Tek taraflı örgü

Bir tarak yardımıyla, bir tarafta daha az saç olacak şekilde saçı ikiye ayırın. Daha az saç olan kısmı örün. İki tarafın birbirine karışmasını önlemek için toka kullanabilirsiniz.

Örgüyü yapmak için, saçı üç parçaya ayırın. Örgüyü tersten örün. İşiniz bittiğinde örgüyü lastik bir tokayla bağlayın.Son olarak, örgüyü saçın geri kalan kısmın altına koyun ve görünmeyecek şekilde tokayla tutturun.

Son zamanlarda bu model uzun saçlı kızlarda oldukça popülerdir. Birkaç dakika içerisinde kızınız havalı saç modeline kavuşacak!

3. Bandana

Örgü, harika saç modelleri yapmanın tek yolu değildir. Saçları açık bırakıp aksesuar kullanmak da son derece güzel görünebilir. Bu modelin yapımı son derece kolay ve hızlıdır. Saçı tarayın ve ön kısmına bandana takın.

Bandananın bağlanan kısmını saçın ön tarafında veya alt kısmında bırakabilirsiniz. Eğer modeli daha fazla detaylandırmak isterseniz, örgü veya at kuyruğu da kullanabilirsiniz. Tercih kızınıza kalmıştır.

Eğer aceleniz varsa veya sadece en basit modeli yapmak istiyorsanız, saçını açık bırakın ve kakülleri tarayın. İşte bu kadar! Bu basit model kızınızın harika görünmesi için yeterli.

kurdale toka

4. Kurdaleli basit bir saç modeli

Diğer saç modeliyse, perçemleri taramak ve başın üst kısmında bir üçgen çizmektir. Bunun için saçları alından başlayarak yana doğru tararken ve başın arka kısmına geldikçe çizgiler açın.

Saçı yukarıdan bir tokayla toplayın. Ardından taranmış saçı arkadan kulağın arkasına doğru bağlayın.Son olarak başın arka kısmında üç tutam saçı şeffaf bir tokayla toplayın. Kurdaleyi de takın ve saç hazır!

Gördüğünüz gibi, kızınızın uzun saçlarına güzel modeller yapabilmek için kuaför olmanıza gerek yok. Eğer kızınız saçlarında değişik modeller yapmayı seviyorsa, bu modelleri mutlaka deneyin. Son olaraksa, kızınızın zevklerini göz önünde bulundurarak farklı modeller de icat edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir ...
Kızlar İçin Çiçekten Saç Bandı Yapımı
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Kızlar İçin Çiçekten Saç Bandı Yapımı

Çiçekten saç bandı, bütün kız çocuklarını mutlu eden bir aksesuardır. Siz de kızınız için bir tane yapmak isterseniz, okumaya devam edin.