Kızlar İçin Çiçekten Saç Bandı Yapımı

Çiçekten yapılan saç bantları, bütün kız çocuklarının sevdiği bir aksesuardır. Eğer siz de kızınız için bir tane satın almak veya yapmak isterseniz, bu yazımızı okumaya devam edin. Bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız.
Kızlar İçin Çiçekten Saç Bandı Yapımı

Son Güncelleme: 28 Haziran, 2019

Çiçekten saç bandı, pek çok etkinlik için kızların favori aksesuarı haline gelmiştir. Aşağıda, çiçekli saç bantlarının farklı türlerinden ve onları nasıl yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

Saç bantları, kızlar için her zaman harika bir aksesuar olmuştur. Çiçekler ise her zaman kıyafetlerin önemli bir parçasıdır ve çiçeklerin asla modası geçmez.

Çiçekli saç bandı için renkler

Kullanmak istediğiniz çiçeğe karar vermeden önce, saç bandınızın ne renk olacağını düşünmelisiniz. Bu saç bantları için en iyi seçenek, açık renkler kullanmaktır. Beyaz ve pembe, harika renk seçenekleridir.

Eğer bu saç bantlarını özel bir aktivite için yapacaksanız, kızınızın giyeceği kıyafetin rengini de göz önünde bulundurmalısınız. Bununla birlikte, saç rengini de hesaba katmak gerekir. Bu sayede, renklerin harika uyumunu yakalayabilirsiniz.

Öte yandan, düğün veya doğum günü partisi gibi bir etkinliğe gidecekseniz, kıyafetin renginden çiçekleri de saç bandına ekleyebilirsiniz.

Çiçeklerin boyutu

Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer şey ise, kullanacağınız çiçeklerin boyutudur. Önünüzde pek çok farklı alternatif vardır. Dört adet büyük yaprağı olan çiçekleri tercih edebileceğiniz gibi, daha fazla sayıda küçük yaprağı olan çiçekler de kullanabilirsiniz.

çiçek tacı

Bu, kızınızın başka aksesuarlar kullanıp kullanmayacağına bağlı olarak değişir. Eğer başka aksesuarlar da varsa, seçeceğiniz çicekler daha gösterişsiz olmalıdır. Örneğin, çok fazla dikkat çekmemesi için küçük çiçekler ve açık renk tonlarını tercih edebilirsiniz.

Öte yandan, eğer kızınızın kıyafeti sade ise, daha çarpıcı renkte ve büyük çiçekler tercih edebilirsiniz. Bu sayede, bu aksesuar görüntüyü hoş bir şekilde tamamlayacaktır.

Kızlar için alternatif çiçekli saç bantları

Çiçeklerden saç bandı yapmak yerine, taç da yapabilirsiniz. Aynı gibi görünse de arada farklılıklar vardır. Bu farkların en temel olanı, saç bandı tüm kafayı kaplarken, taç sadece alın etrafındadır.

Çiçekli tokalar ise saç bandına kıyasla daha basit aksesuarlardır çünkü sadece saça takılır. Artık, gün boyunca kızınızı rahatsız edecek kıstırmalı tokalara ihtiyacınız yok.

Kendi çiçekli saç bandınızı yapın

Eğer belirli çiçekler kullanmak veya kızınızın özel bir saç bandına sahip olmasını istiyorsanız, bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Aşağıda uygulamanız gereken adımlardan bahsedeceğiz. Kızınıza çiçekli bir saç bandı yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler aşağıdaki gibidir:

  • Yumuşak bir saç bandı
  • İstediğiniz renkte ve boyutta yapay çiçekler. Tek bir renk seçebileceğiniz gibi, farklı renkler de kullanabilirsiniz.
  • Sıcak tutkal
anne kız çiçekli saç bandı

Bu saç bandını kumaş kullanarak yapmanızı tavsiye ediyoruz çünkü çiçekleri kumaşa yapıştırmak çok daha kolaydır. Buna ek olarak, saç bandını ilk kez yapıyorsanız, daha büyük çiçekler kullanmanızı öneriyoruz çünkü büyük çiçekleri yapıştırmak daha kolay olacaktır.

Bütün malzemeleriniz hazır olduktan sonra, çiçekleri teker teker yapıştırmanız gerekiyor. Çiçekleri saç bandına yapıştırdıktan sonra saç bandında tutkal kalmadığından emin olun.

İlginizi çekebilir ...
Anne-Kız İlişkisi Nasıl Geliştirilir?
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Anne-Kız İlişkisi Nasıl Geliştirilir?

Bu makalede, daha iyi bir anne-kız ilişkisi için ipuçları veriyor, anne-kız arasındaki bağı daha da güçlendirecek şeyleri anlatıyoruz.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.