Yorgun Annelere Makyaj Önerileri

18 Kasım 2019
İyi düzenlenmiş bir rutini benimsemediyseniz birkaç dakika içinde makyaj yapmanız imkansız olabilir. Sadece birkaç adımda annelik makamına yakışır şekilde görünmeniz ve cilt bakımınızı düzgün yapmanız için ipuçlarını sizin için derledik.

Kadınların en çok şikayet ettiği şeylerden biri de zamanın yetersizliğidir. Bu durum kadının anne olması durumunda daha da geçerli bir hale gelmektedir. Fakat bu yazıda size sunduğumuz hızlı makyaj ipuçları ile sadece birkaç dakikada hazır olacaksınız! İşte yorgun annelere makyaj önerileri.

En iyi şekilde görünmek ve hissetmek hiç karmaşık olmak zorunda değildir veya saatlerce çaba sarf etmenizi de gerektirmemelidir. Nasıl olduğunu bilmek ister misin?

Birkaç dakikada makyaj yapabilmek için neye ihtiyacın var?

Birkaç dakikada makyaj yapabilmeniz için gereken ilk şey tüm makyaj takımınızı iyi bir şekilde organize etmekten geçer. Sıklıkla kullandığınız makyaj malzemelerini bir yerde, özel durumlar için kullandığınız makyaj malzemelerinizi ise başka bir yerde tutun. Bu size oldukça fazla zaman kazandıracaktır.

İhtiyaçlarınıza ve zevkinize göre günlük makyaj çantanızın içinde aşağıdakileri bulundurmalısınız:

  • Fondöten veya hafif renk veren yüz kremi
  • Göz altı ve kırışıklık kapatıcı
  • Aydınlatıcı
  • Allık
  • Maskara ve göz kalemi – istediğiniz yoğunluğa bağlı olarak kahverengi veya siyah
  • Ruj veya dudak parlatıcısı

Bu ürünler yüzünüzün karakteristik özelliklerini ön plana çıkarmanıza, kusurlarınızı kapatmanıza ve yorgunluk izlerini gizlemenize yardımcı olacaktır. Bu malzemelerin cilt tonunuza uyduğundan, kaliteli olduğundan ve doğal bir sonuç ortaya çıkaracaklarından emin olun.

Yüzüne bakım yapan kadın

Hızlı makyaj önerileri

İyi hazırlanan bir rutin makyajınızı mükemmel ve hemen hemen mekanik olarak yapabilmenize yardımcı olabilir. Bunu yapabilmeniz için aşağıdaki adımları ve ipuçlarını uygulamanızda fayda var.

Cildi temizlemek ve nemlendirmek

Güzellik rutininde atacağınız ilk adım cildinize uygun ürünlerle yüzünüzü temizlemek ve nemlendirmek olmalıdır. Yüzünüzü köpük veya jel ile yıkadıktan sonra kuru, normal, yağlı, hassas veya karma ciltler için uygun olan losyonu uygulayabilirsiniz.

Küçük miktarlarda losyon sürdükten sonra cildinizin bu losyonu emmesini bekleyin. Yorgun cildi yenilemenin yanı sıra, bu adım size takip edeceğiniz diğer adımlarda yardımcı olarak yüzünüze doğal bir parlaklık verecektir. Arzu etmeniz halinde makyajınızı uygulamadan önce son bir adım olarak bir tonik de kullanabilirsiniz.

Kusurları gizlemek

Cildinizi hazırladığınıza göre artık makyaj yapmaya devam edebilirsiniz. Kusurlarınızı gizlemek için fondöten ve kapatıcı uygulayarak başlayın. Fondöten ve krem uygulamadan önce kapatıcı uygulayın.

Kapatıcı, gizlemek istediğiniz kusura bağlı olarak farklı tonlarda sunulmaktadır:

  • Mor/pembe: Cildinizdeki yeşilimsi tonları düzeltmek için (morluklar gibi)
  • Yeşil: Kızarıklığı azaltmaya yardımcı olur.
  • Sarı: Morumsu bölgeleri etkisizleştirir.
  • Mavi: Sarımtırak lekeleri düzeltir.

Yüzünüzün özelliklerini öne çıkarın

Yüzünüzde öne çıkarmak istediğiniz özellikleriniz günlük aktivitelere göre farklılık gösterebilir. İlk olarak, yanaklarınıza tekrarlamadan hızlı ve kısa vuruşlarla biraz allık sürebilirsiniz.

Her zaman en sevdiğiniz türü seçin; pudra, jel veya krem. Yüksek kalitede ürünler satın alın ve gün boyunca yüzünüzde kalacağından emin olun. Allığı yanaklarınızın üst kısmına kadar şakaklarınıza kadar uygulayın. Yaptığınız bu uygulamanın diğerleriyle uyumlu olduğundan emin olun.

İsterseniz yanaklarınızın üst kısmına, burnunuzun ucuna, gözyaşı kanalına ve dudağınızın kıvrılan kısmına aydınlatıcı sürebilirsiniz. Son olarak, oldukça doğal bir bronzlaştırıcı ile yüzünüze kontür ekleyebilirsiniz.

Makyaj malzemeleri tutan kadın

Etkileyici bir bakış

Sıra gözlerinize geldiğinde, daha zarif duran gölgeleri ve çizgileri tercih edebilirsiniz veya daha cesur da davranabilirsiniz. Bu tamamen günü nasıl planladığınıza bağlıdır. Siyah veya kahverengi çizgiler yorulmuş gözlerinize etki katabilir.

Bitirmek için kirpiklerinize iyi dağıtılmış bir rimel katmanı eklemeyi unutmayın ve geride topak bırakmamaya özen gösterin. Artık büyük gözlü ve şehvetli bir görünüme sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Dudaklarınızı unutmayın

Hızlı makyaj rutinini tamamlamak için dudaklarınıza biraz renk ve parlaklık katın. Kendi cilt renginize benzer veya biraz daha koyu olan çıplak bir tonu seçebilirsiniz. Veya pembe de seçebilirsiniz. 

Dudaklarınıza sadece bir miktar hacim katmak istiyorsanız biraz parlatıcı uygulayın. Böylece dudaklarınız daha dolgun görünecektir. Bu sonuca ayrıca aynı renk tonunda dudak kalemi uygulayarak da ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak yorgunluktan bezmiş bir anne olsanız bile, birkaç hızlı makyaj ipucuyla sadece dakikalar içerisinde en iyi şekilde görünebilirsiniz. İyi bir temizleme ve nemlendirme rutini oluşturun ve her gece uyumadan önce makyajınızı temizlediğinizden emin olun.

Uyguladığınız bu rutin kendinize ayıracağınız zamanınızı artıracak ve hissedeceğiniz halsizliklerden de kurtulmanıza yardımcı olacaktır.