Kız Kardeşim, Aynı Zamanda Benim En İyi Arkadaşım

7 Aralık 2019
Kız kardeşlerin birbirlerine verdikleri güç ve destek başka hiçbir yerde bulunamaz.

Bir erkek ya da kız kardeş, her anne ve babanın çocuklarına verebileceği en güzel hediyedir. Hiç şüphesiz bir kardeş sahibi olmak hayattaki en değerli şeylerden biridir. Çünkü anne ve babanın artık çocukları ile birlikte olamayacağı dönemlerde kardeşlerin aile hayatının ayrıcalığını yaşamaya devam etmeleri mümkündür. Ancak tüm bunların yanında bir kız kardeş, diğer kız kardeşin aynı zamanda en yakın arkadaşı da olabilir. Kız kardeşinizden başka sizin sırlarınızı daha iyi bilen, neler yaşadığınızı ve nasıl olduğunuzun farkında olan ve hatta düşüncelerinizi bile okuyabilen başka bir insan yoktur.

Bağlar Sadece Kan Bağından İbaret Değildir

Aynı kandan gelen bir kız kardeşiniz varsa, aynı anneden doğmuş, aynı evde büyümüş ve aynı DNA’yı paylaşıyorsunuz demektir. Ancak kız kardeşler arasındaki bağlar, sırf onların kan bağına sahip oldukları için oluşmaz ya da gelişmez. Çevrenizde aynı aileden olup birbiriyle konuşmayan çok sayıda örnek vermenizin rahatlıkla mümkün olduğunu söyleyebilirsiniz.

Kız kardeşlerin birbirleri ile olan ilişkileri ve bağları, onlara anne ve babaları tarafından öğretilen değerler, birlikte yaşadıkları ortak anılar ve özellikle birbirlerinin sırdaşı olmalarından kaynaklanan özel bir yere sahiptir.

Kız Kardeşinizle Olan Anılarınız Asla Silinmez

Eğer bir kız kardeşiniz varsa ve o aynı zamanda sizin en iyi arkadaşınızsa, büyük bir olasılıkla anılarınızın önemli bir bölümünün onunla süslü olması sürpriz olmayacaktır. Pijama partileri, aynı odayı paylaşmanız, sırlarınızı birbirinize açmanız ve hatta sadece ikinizin anlayabileceği ortak bir dilinizin olması… O çok güldüğünüz şakalar, köpük banyoları ve bahçeye çıkıp yağmurun altında birlikte dans etmeniz… Tüm bunları yalnızca kız kardeşinizle yaşamışsınızdır.

İki kız kardeş

Elbette ortak geçirdiğiniz bu anlar, sonu kahkaha ve içten bir sarılmayla biten, sabahın o erken saatinde çok güldüğünüz çeşitli tartışmaları da içerebilir. Çünkü bir kız kardeş yalnızca bir kız kardeş değil aynı zamanda en iyi arkadaşınızdır. Dünyada sizi onun kadar iyi tanıyan kimse yoktur. Aynı zamanda size sonuna kadar destek veren ve asla yanınızdan ayrılmayan başka bir kişiyi de bulamazsınız. Kız kardeşler arasındaki sadakat ve bağlılık başka hiçbir ilişkide bulunamayacak derecede yoğun ve sağlam bir yapıya sahiptir.

Zor Zamanlarda Birlikte Daha Güçlüsünüz

Hem iyi hem de kötü anlarınızda yanınızda kız kardeşinizin olması, daha büyük bir güçle mücadele etmenize ve karşınıza çıkan zorlukları daha kolay bir biçimde aşmanıza yardımcı olur. Kız kardeşler, yaşadıkları olayları aynı açıdan bakabilme ve diğerinin zihninden tam olarak nelerin geçtiğini bilme yeteneğine sahiptirler. Ne zaman konuşmaları ve ne zaman susup birbirlerine sarılmalarının daha iyi olacağını bilirler.

Eğer bir kız kardeşiniz varsa, ne zaman ihtiyacı olsa sizin onun yanında olacağınızı bilir ve siz de ne zaman ihtiyaç duysanız onun sizin yanınızda olacağını bilirsiniz. Kız kardeşlerin birbirlerine verdikleri güç ve destek başka hiçbir yerde bulunamaz. Bu öylesine saf ve temiz bir arkadaşlıktır ki, biri diğerine yüzde yüz güvenebileceğini bilir. Çünkü aralarındaki sadece kız kardeşlik ilişkisi değil aynı zamanda birbirlerinin en iyi arkadaşı olma halidir.

Anlaşmazlıklar Olabilir Ancak Bunları Karşılıklı Saygı ve Sevgiyle Aşabilirsiniz

İnsanların tamamının birbirleri ile olan ilişkilerinde olduğu gibi, kız kardeşler arasında da anlaşmazlıklar çıkabilir. Böyle olması, sizin birbirinizi daha az sevdiğiniz ya da birbirinize saygı duymadığınız anlamına gelmez. Çok basit bir biçimde iki farklı insan olmanız ve bu iki farklı insanın farklı fikirleri ve düşünceleri olması aslında harika bir şeydir! Ancak bu noktada önemli olan, yaşadığınız problemleri nasıl çözmeniz gerektiğini biliyor olmanız ve yine iki kız kardeş olarak birbirinize sarılarak yan yana durma becerisini göstermenizdir.

Oyun oynayan kız kardeşler

Kız kardeşiniz hayatınıza en yoğun bir biçimde tesir eden ve elbette sizde en fazla etkisi bulunan kişidir. Sizin kendinizi geliştirmenize ve bugün olduğunuz kişi haline gelmenize yardımcı olur. Aynı şekilde sizin sayenizde de kız kardeşiniz bugün olduğu kişi haline gelmiştir. Güldüğünüz ve ağladığınız anlar, beraber çıktığınız tatiller, izlediğiniz filmler, paylaştığınız sırlar, özel anlarınız ve eğlenceli dakikalarınız… Hayatınızda birlikte geçirdiğiniz tüm o küçük anların hepsi harikadır. Çünkü bu özel anlarda kardeşlerden biri olmadan diğerinin de bu anları aynı şekilde yaşaması mümkün olmayacaktır.

Bir deyiş vardır: “Arkadaşı olan bir hazineye sahip demektir.” Ancak biz bunu şöyle değiştirmek istiyoruz: “Kız kardeşi olan hem bir hazineye hem de tam anlamıyla mutluluğa sahip demektir.” Eğer bir kız kardeşiniz varsa, onunla aranızdaki ilişkiye çok önem verin. Unutmayın ki o sizin en iyi arkadaşınızdır. Sizin arkadaşlığınız hiçbir biçimde yıkılamaz!