Hamilelik Döneminde Faydalı Olacak 10 Hamilelik Uygulaması

Hamilelik Döneminde Faydalı Olacak 10 Hamilelik  Uygulaması

Son Güncelleme: 06 Ekim, 2018

Hamilelik, bir kadının hayatında yaşadığı en güzel zaman olabilir. Ancak bu aşamada birçok önemli şeyin kaydını tutmak da önemlidir. İşte hamilelik döneminde sizin için çok yararlı olacak 10 hamilelik uygulaması!

Günümüzde anne adaylarının elinin altında, sağlıklı bir hamilelik geçirmelerine ve bu dönemde her anı dolu dolu yaşamalarına yardımcı olacak pek çok bilgi var. Neyse ki, teknoloji hamile kadınları unutmadı ve bu dönemde kadınlara rehberlik ve destek sağlayan yüzlerce hamilelik uygulaması yapıldı.

Hamile kadınlar için hazırlanmış bu uygulamalar hem iOS hem de Android için kullanılabilir. Bu nedenle, bu kaynakların mobil cihazınızla uyumluluğu konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Yapmanız gereken tek şey, telefonunuzun uygulama mağazasını ziyaret etmek ve sizi şaşırtacak bu seçenekleri keşfetmek.

Teknolojinin yardımıyla tüm sorularınızın cevabını bulun ve mutlu bir hamileliğin keyfini çıkarın.

Tıbbi tavsiye bulabileceğiniz programlardan bebeğiniz için en iyi isme karar vermenize yardımcı olacak araçlara kadar her şey mevcut. Günümüzün teknolojik çağında kadınlar telefonlarını her fırsatta kullanıyor. Dolayısıyla, hamilelik döneminde de avucunuzun içindeki bu fırsattan faydalanmamak için bahaneniz yok!

Hamile Kadınlar için en iyi 10 Uygulama

hamilelik uygulamaları

O heyecan verici haberi yani hamile olduğunu öğrenen bir kadın, uzun bir soru listesine sahiptir ve bu liste dokuz ay boyunca giderek uzayacaktır. Ancak endişelerinizi gidermek için doktorunuzu aramak her zaman mümkün olmayabilir ve kendi başınıza tatmin edici bir cevap bulmakta zorlanabilirsiniz.

Bir kere anne olunca, daima annesindir.

-Anonim-

İşte bu yüzden hamile kadınlar için çok faydalı olabilecek 10 uygulama seçeneğine yazımızda yer veriyoruz:

1) BellySnaps:

IOS cihazlar için bu hamilelik uygulaması ile aile üyelerinize hızlı ve orijinal şekilde sevimli resimler gönderebileceksiniz. Bununla birlikte karnınızın büyümesini ayrıntılı bir şekilde kaydedebilirsiniz.

2) Ipregnant:

Her ay bebeğinizin boyu ve kilosu, ayrıca rahminizin genişlemesi konusunda faydalı bilgiler alın. Bunun yanında hatırlatıcıları ayarlayabilir ve kişisel notlar alabileceğiniz bir planlayıcı kullanabilirsiniz.

3) My Pregnancy Day By Day (”Gün be Gün Hamileliğim”)

Bu uygulamada doğum günü hesaplayıcı, beslenme rehberi, hedefler ve başarılar listesi gibi inanılmaz özellikleri ile birlikte önemli tavsiyeler bulunmaktadır .

4)Happy Pregnancy (” Mutlu Hamilelik”):

Bu uygulama kullanımı oldukça kolaydır ve küçük meleğinizin büyümesini yakından takip etmenizi sağlar.

5) Gestavida Pregnancy:

Bu uygulama kişisel bakım için iyi tavsiye ve öneriler sunar. Yapmanız gereken tüm aktiviteleri ortaya koyar ve yapılacaklar listesi hazırlamanıza yardımcı olur.

6) Baby Names Pro (”Bebek İsimleri Pro”):

Siz ve eşiniz henüz küçüğünüze hangi adı vereceğinize karar veremediyseniz, bu programı hemen indirin.

7) Pregnancy Food Guide (”Hamilelik Beslenme Rehberi”):

Hamile olduğunuz aylarda yiyebileceğiniz ve yiyemeyeceğiniz her şeyi keşfedin. Bu uygulama, hamile kadınlar için olmazsa olmaz çünkü devasa bir yiyecek veri tabanı var ve burada tükettiğiniz besinlerin özellikleriyle ne kadar tüketmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

8) Contraction Timer ( Kasılma Zamanlayıcısı):

Bu bir kronometre gibi çalışır, ancak kasılmaları takip etmek içindir. Ağrı hissettiğinizde zamanlayıcıyı başlatın ve bittiğinde düğmeye tekrar basın.

9) Yoga for Pregnancy (Hamilelik için Yoga:)

Sakin ve rahat hissetmenize yardımcı olabilecek pek çok egzersiz yapmayı öğrenin. Yayınlanan video derslerindeki talimatları takip ederek yoga yapabilirsiniz.

10) In Shape Moms (Fit Anneler):

2012 yılında uluslararası bir ödül olan En İyi Sağlık Uygulaması ödülünü aldı. Hareketsiz yaşam tarzını unutun ve bu özel egzersiz uygulamasıyla aktif olun. Doğuma hazırlanın ve çocuğunuzu kolaylıkla dünyaya getirmek için rehberlik alın.

Doğum Sonrası Teknoloji

hamilelikte teknoloji

Bebeğinizi kollarınıza aldıktan sonra, öğrenecek çok şeyin olduğunu fark edebilirsiniz. Muhtemelen çocuğunuzun ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağınız, yeni doğmuş çocuğunuzun temel bakımı, bebeğinizin ağlamasının nedenleri vb. hakkında binlerce makale okumuş olsanız da şüphelerinizin arttığını görebilirsiniz.

Bunun için doğumdan sonra şu önemli uygulamaları kullanabilirsiniz:

Cry Translator (Ağlama Çevirmeni):

Bu, uygulama bebeğinizin ağlamalarını çeviren bir tercüman gibidir. Telefonunuzu 10 saniye boyunca bebeğinizin yanına koyun. Böylece karnı acıktığı, üşüdüğü ya da çok sıcak geldiği için mi ağladığını anlayabileceksiniz.

Kids Wellness Tracker:

Bu, ilaçların takibi, çocuğun ağırlığına uygun dozu kontrol etmek ve sonraki ilaç alımı için alarm kurmak gibi şeyler için kullanabileceğiniz faydalı bir uygulamadır.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.