Sahip Olmak İsteyeceğim En İyi Meslek: Anne Olmak 

Sahip Olmak İsteyeceğim En İyi Meslek: Anne Olmak 

Son Güncelleme: 20 Aralık, 2018

Tüm akademik ve profesyonel hedeflerime ulaşmama rağmen, şu ana kadar yaptığım en iyi kariyer seçimi şüphesiz senin annen olmak.

İnan bana, geçtiğim tüm yollara rağmen üniversiteler gibi kurumların verdiği ve gurur duyduğum o ünvanların hiçbirini seçmezdim.

Hiçbir şey gerçek dünyada öğrendiklerinizle karşılaştırılmaz. Daha doğrusu, hayatın kendisi aslında bir okul.

Gerçek şu ki, bir şeyler öğreten sadece ebeveynler değildir. Çocuklar da bizim öğretmenlerimiz olabilir. Ne kadar küçük olsalar da çok büyük şeyler öğretebilirler.

Annen olmak bana sayısız şey öğretti

uyku vakti

Annen olmak, sahip olabileceğim en iyi kariyerdi. Ders programları ders notu olmadan, bu büyülü ve harika hayatın gizemleri ve bu çılgın dünyada etrafımızdaki şeyler hakkında bir sürü şey öğretmeye hazırdın.
Bana hayatın yaşamaya değer olduğunu, bize sunulan mutlu anların tadını çıkarmayı ve zorlukların üstesinden gelmeyi öğrettin. Sadece keyif almak için gülümsemeyi, her günü ve her geceyi sonmuş gibi yaşamayı öğrettin.

Örneklerinle sevginin ne demek olduğunu, neşenin nasıl daha büyük bir şeye sebep olduğunu öğrettin. Senin yanında hayatın aktığını hissediyorum. Yaşadığımız süre boyunca yaşamlar, manevi miraslar gibi geçmişte silinmez izler bırakıyoruz.

Senin yanında memnuniyetin ve iyi bir arkadaşlığın ne demek olduğunu anladım. Sessizliği ve kelimelerimizin ağırlığını takdir etmeyi öğrendim. Hatta senin sayende, bir sırdaşa sahip olmanın ne kadar sağlıklı olduğunu; sıcaklık ve şefkatle hayatın nasıl güzel olabileceğini öğrendim.

Senin yanında sabretmeyi ve kendimi kontrol etmeyi öğrendim. Kendimde ve sende azim ve sabır tohumlarını nasıl ekeceğimi biliyordum. Bu şekilde, bir milyon savaşçının cesareti ile hayallerimiz için savaşmayı öğrendim.

Annen olmak değerli bir hazine

Annen olmak, belki de hayattaki en kıymetli hediyem. Değerli bir hazine ve her şeyden önemlisi, hepsi benim.

Senin annen olduğum için kendimi şanslı ve kutsanmış hissediyorum. Büyüdüğünü görmek, sana bir şeyler öğretmek ve aynı zamanda çocukluğun gerçek bilgeliği ile çevrili olmak çok mutlu edici.

Çocukluğunuz boyunca eşsiz bir bakış açısıyla beslenmek. Her şeyi bir çocuğun masum gözleriyle görebilmek. Deneyimlerinize masumiyetinizin süzgecinden geçirerek tanıklık etmek. Karnıma ağrılar girene kadar gülmek.

bebek

Çocukluğa, hayal gücüne ve yaratıcılığa geri dönebilmek. Oyunlar, kelimeler ve senaryoları icat etmek. En basit ve zahmetsiz şeylerden zevk almak. Hiçbir şeyim olmasa bile, çok azıyla mutlu olmak, şanslı hissetmek. Yaratmak, inanmak. Kısacası, bir şekilde yeniden doğmak.

Her gün kendime karşı dürüst olmak. Hakiki olmak için. Saf samimiyet sergilemek. Soylu ruhların saflığını içine katmak. Tüm bunlar ve daha fazlası için, yıllardır bana öğrettiğin her şey için sana teşekkür ederim.
Çünkü bu derslerin hepsi, çocukluğunuzun kutsal hazinesidir. Bu erdemlerin hiçbiri gittiğim okullarda öğretilmiyor. Çünkü kimse bana senin kattığın kadar çok şey katamaz.
Ve aslında, hiçbir ünvan bana annen olmaktan daha büyük bir memnuniyet ve senin gibi bir çocuğa sahip olmanın verdiği gururu sağlamıyor.

Sen benim en büyük ve en olağanüstü başarımsın. En iyi işim ve en iyi görevim. Seni çok seviyorum canım.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.