Babalar Günü İçin 13 Ünlü Alıntı

Babalar Günü, Anneler Günü ile birlikte, baba figürünün çocukların hayatındaki değerini taçlandırdığı için yılın en önemli günlerinden biridir.
Babalar Günü İçin 13 Ünlü Alıntı

Son Güncelleme: 10 Ekim, 2020

Babalar Günü, her ülkeye bağlı olarak yılın farklı tarihlerinde kutlanır. Bu tarihte insanlar baba figürünü, yıl boyunca çocukların babalarından gördüğü sevgiyi, şefkati ve ilgiyi onurlandırır.

Bu yazımızda, bu muhteşem günü kutlamak için 13 ünlü alıntı paylaşacağız. Babaların, bakıcı ve eğitici olarak yaptıkları şeylerin değer gördüğünü hissetmesi önemlidir.

Babalarımıza her gün Babalar Günüymüş gibi değer vermemiz gerekir ancak takvimde babaların ana kahraman olduğu belirli bir tarih olması da güzel ve özeldir.

Babalar ve çocukları arasındaki bağ

Pek çok insan anneler ve çocukları arasında kurulan duygusal bağlardan bahseder ancak baba figürü genellikle arka planda bırakılır. Bununla birlikte, babalar ve çocukları arasındaki duygusal bağ da, onların gelişimi için aynı derecede önemlidir.

hediye almak

Günümüzde çoğu evde eğitim ve ebeveynlik her iki ebeveyn arasında eşit olarak bölünmüştür. Bu nedenle, hem babalar hem de anneler, çocuklarına ihtiyaç duydukları bakım, koruma ve desteği sağlamaktan birincil derecede sorumludur.

Babaların çocukları için gösterdiği tüm çabaları övmek ve takdir etmek için, birçok ülkede haziran ayının üçüncü pazar günü Babalar Günü kutlanır.

Bu günde, tüm aile genellikle babayı onurlandırmak için bir araya gelir. Çocukların bir kart hazırlaması, bir resim çizmesi ve babalarına içten bir not yazması iyi bir fikir olacaktır.

Bunun için, aşağıda vereceğimiz 13 ünlü alıntıdan bazılarını seçebilirsiniz. Bunlar, güzel, basit ve çok duygusal bir jest olacaktır!

Babalar Günü için 13 ünlü alıntı

bir şeyler içen baba kız
 1. “Kendisine güvenen her çoğuğun arkasında, ona güvenen bir ebeveyn vardır.” – Mathew L. Jacobson.
 2. “Baba, her zaman güvenebileceğimiz tek arkadaştır. İhtiyaç duyduğumuzda veya her şey kötü gittiğinde, çocukken kimin kucağında oturduğumuzu ve bizi kimin sakinleştirdiğini hatırlarız. Bize yardım edemeyecek olsa bile, sadece varlığı bile bizi rahatlatmaya ve güçlendirmeye yeter.”– Émile Gaboriau
 3. “Bir kahramanın hayali, her yerde yüce ancak babasının yanında küçük bir çocuk olmaktır.”Victor Hugo.
 4. “Bir babanın kalbi, doğanın şaheseridir.”– Antoine Francois Prevost
 5. “Ona göre, babasının adı aşkın başka bir adıydı.”– Fanny Fern
 6. “Baba, hayat veren kişi değildir. Bu çok kolay olurdu. Baba, sevgi veren kişidir.”– Denis Lord
 7. “Sahip olma ayrıcalığına sahip olduğum tüm unvanlar arasında en iyisi “baba”dır. – Ken Norton
 8. Babam, bana birinin bir başkasına verebileceği en büyük hediyeyi verdi, bana inandı.”– Jim Valvano
 9. “Sizi erkek yapan şey, çocuk sahibi olma kabiliyetiniz değildir. Herkes çocuk sahibi olabilir. Sizi baba yapan bu değildir. Sizi baba yapan, çocuk yetiştirebilme cesaretidir.” – Barack Obama.
 10. “Babam bana nasıl yaşamam gerektiğini söylemedi. O hayatını yaşadı ve benim hayatını izlememe izin verdi.” – Clarence Budington Kelland
 11. “Sadece büyüyüp biraz uzaklaştığınızda ya da evden ayrıldığınızda, ancak o zaman babanızın büyüklüğünü ölçebilir ve onun değerini bilebilirsiniz.”– Margaret Truman.
 12. Bir tavsiyeye veya dinleyecek birine ihtiyacım olduğunda her zaman babama giderim. Babamın bana duyduğu güven, her zaman hem korkutucu hem de cesaret vericidir.” – Asha Patrick.
 13. “Baba olmanın başınıza gelecek en güzel şey olduğunu söyleyen kişi, baba olmayı hafife almaktır.”– Mike Myers.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.