Bay Morris Lessmore'un Olağanüstü Uçan Kitapları: Bir Kısa Film

Bay Morris Lessmore'un Olağanüstü Uçan Kitapları, çocukları okumaya teşvik eden güzel bir kısa filmdir. 
Bay Morris Lessmore'un Olağanüstü Uçan Kitapları: Bir Kısa Film

Son Güncelleme: 26 Aralık, 2020

Erken yaşlardan itibaren çocukları okumaya teşvik etmek çok iyi bir fikirdir. Bu sebeple, bu yazıda, uçan kitaplar hakkında yaklaşık 15 dakikalık bir kısa animasyon filmi getiriyoruz. Bu film kitap okumanın hayatlarımızdaki önemi ve değerini bizlere yansıtacaktır.

Bu kısa filmin adı, Bay Morris Lessmore’un Olağanüstü Uçan Kitapları. Yönetmenleri, William Joyce ve Brandon Oldenburg’dır ve 2011 yılında çıkmış, 2012 yılının en iyi animasyon kısa filmi Oscar’ının da içinde olduğu çeşitli ödüller kazanmıştır. Hadi ne bekliyorsunuz, buraya tıklayarak bu güzel filmin tadını çıkarın… Ama izledikten sonra geri gelmeyi unutmayın!

Okumak herkesin gelişimi ve eğitimi için çok gereklidir, ama özellikle genç nüfus için. Okuyarak, kişi birçok bilişsel yeteneği öğrenir ve geliştirir, örneğin, yanıt verme, analiz etme, gözlemleme, dikkat yaratıcılık, vb.

Sık sık kitap okuyan çocuklar, daha bağımsızdır ve düşünceleri daha zengin ve daha çeşitlidir. Daha az ön yargılı, daha saygılı ve bilgiyi özümseme konusunda daha iyidir. Tüm bunların sebebi, şuna emin olarak söyleyebiliriz ki; okumak genç çocukların gelişiminde çok faydalıdır.

Kitap okumayı ilginç bulan çocuklar yetiştirmek

Okumayı ilginç bulan çocuklar için, ebeveynlerinin bu konu üzerinde çalışması gerekmektedir. İyi okuyucular geliştirmek için, evde bir aile olarak hikaye ve kitapları okumak için çok fazla fırsat sunulması önemlidir. Bunu yaparak, çocuklar okumayı istemek gibi iyi bir alışkanlıkla büyüyecektir.

Bu duyguda, onları zorlama meselesi olmadığını vurgulamak önemlidir. Onun yerine, bir kitabın kapağının altında bulabilecekleri tüm farklı hikaye ve maceraları keşfetmeleri için cesaretlendirmelisiniz ve sonrasında farklı karakterler ile onları yaşayabilirsiniz.

“Okuma fiili, sevmek fiili, hayal kurmak fiili gibi zorunluluk formunda kullanılmamalıdır. Okumak mutluluk formunda olmalıdır ve hiç kimse mutlu olmak için zorlanmaz.”

– Jorge Luis Borges –

Bay Morris Lessmore’un Olağanüstü Uçan Kitapları isimli kısa film, tüm bunların bir yansımasına görmemize izin verir.

Bay Morris Lessmore’un Olağanüstü Uçan Kitapları

Bay Morris Lessmore’un Olağanüstü Uçan Kitapları, sessiz bir kısa animasyon filmidir. Ama, her ne kadar diyalog ve seslendirme olmasa da, izleyenler sonuna kadar ekrana yapışık kalır, görseller ve eşlik eden müzikal çok kalitelidir.

Bu hareketli ve eğlenceli kısa filmin yıldızı Bay Morris Lessmore, bir kitap ve onların anlattığı hikayelerin aşığı. Bir gün bu adam bir fırtınaya yakalanır ve fırtına onu gri, ıssız bir başka bir dünyaya taşır.

Bu yerde, Bay Morris Lessmore, bir grup uçan kitabın yardımıyla gökyüzünde yolculuk eden bir kadın ile tanışır. Kadın adama bir kitap verir, bu kitap adamı canlı görünen kitaplarla dolu sihirli bir kütüphaneye götürür. O andan itibaren, adam bu kitaplarla birlikte yaşar ve yaşlanana kadar günlerini onları okumakla, tamir etmekle ve kendi hikayelerini yazmakla geçirir.

Kendi kitabını yazmayı başardığında, bu büyülü kütüphaneden ayrılmaya ve tıpkı yıllar önce gördüğü kadın gibi, bir grup kitap ile taşınarak uçmaya karar verir. Ama hikaye orada bitmez. Küçük bir kız kütüphaneye gelir ve Bay Morris Lessmore tarafından yazılan kitabı bulur. Ve tarih kendisini tekrar eder. Ama bu sefer küçük bir kızın ellerinde… 

İlginizi çekebilir ...
Ergenlik Dönemindeki Gençler İçin 6 Harika Kitap
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Ergenlik Dönemindeki Gençler İçin 6 Harika Kitap

Popüler inanışa rağmen, gençler aslında hevesli okuyucular olabilirler. Tek ihtiyaçları küçük bir motivasyon ve biraz cesarettir.


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.