Erkek Çocuğunuzu Düğün İçin Giydirin

11 Şubat 2020
Düğün sezonu geliyor. Çocuklarınızı özel bir günde giydirmek için ilham arıyorsanız, bugünün makalesindeki ipuçlarımıza göz atın!

Özel günler için doğru kıyafeti bulmak her zaman kolay bir iş değildir. Bu nedenle, erkek çocuklarınızı düğün için nasıl giydireceğiniz konusunda size tavsiyede bulunmak adına bu fırsatı değerlendirmek istiyoruz.

Düğünler, herkesin en iyi şekilde görünmek istediği özel bir gündür. Çocuklar için bu etkinlik aynı zamanda yetişkinler gibi giyinme fırsatını da temsil ediyor.

Bir düğünde ne giyeceğini bulması gereken tek anne olmadığınızı unutmayın. Oğlunuzun da bu özel günde öne çıkması için zarif giyinmesi gerekecektir.

Erkek çocuklarınızı düğün için nasıl giydireceğinize dair 6 ipucu

Bir düğün gününde küçük adamlarınızı nasıl giydireceğinizi öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki önerilere bir göz atın:

1. Bir takım elbise tercih edin

Bir ceket, pantolon ve yelekden oluşan üç parçalı bir takım, zarif bir düğün için mükemmeldir. Aynı zamanda, sıcaklıkların düştüğü ilkbahar ve sonbahar aylarında gerçekleşen düğünler için harika bir seçimdir. Küçük çocuğunuzun konforunu etkilemeyecek şık bir kıyafettir.

Kaşındıran veya hoş olmayan kumaşlardan yapılmış kıyafetlerden kaçınmanız gerektiğini unutmayın. Yumuşak ve hafif bir şey arayın. Eminiz ki herkes bunu beğenecek ve küçük adamınız da mutlu olacak!

Düğün tarzına ve iklimine bağlı olarak, çocuğunuz ceketsiz gidebilir. Pantolon, yelek ve takım elbise gömleğini birleştirmek de aynı derecede klastır. Pastel renkli bir gömlek veya aksesuarlara sahip çivit mavisi takım elbise gibi şu anda moda olan renkleri seçmekten çekinmeyin.

düğün için giyinmiş erkek çocuğu

2. Havalı bir dokunuş ile bir yaz görünümü

Çocuğunuz için ideal kıyafet, mevsime ve zevklerinize bağlı olarak farklı varyasyonlara sahip olabilir. Yaz için şort veya diz boyu pantolon giydirebilirsiniz.

Uzun veya kısa kollu bir gömleğin pantalon askılarıyla birleştirilmesini de öneririz. Daha rahat bir görünüm için pantalon askılarını atlayın ve en üst düğmeyi açın.

Son olarak, yaz kombiniyle eşleşen açık bir takım elbise yeleği de seçebilirsiniz. Bu, çocuğunuza daha retro bir görünüm verecektir.

Şort veya pantolon renklerine gelince: Fildişi, kum, açık gri veya lacivert öneririz. Onları beyaz veya çiçekli bir gömlekle birleştirin. Her iki durumda da, çocuğunuzun kıyafetinin insanlar tarafından çok sevileceğinden emin olabilirsiniz.

3. Ayrıcalıklı konfor

Küçük çocuğunuzun resmi kıyafetlerde rahat hissetmesi için pamuklu veya keten gibi yumuşak, nefes alabilen kumaşlar seçtiğinizden emin olun. Sezonu ve hava durumunu, ayrıca iç veya dış mekan düğünü olup olmadığını aklınızda tutun.

Çocuğunuzun hareket etmesine izin veren kıyafetler seçmelisiniz. Sıkı kıyafetlerden uzak durun. Unutmayın, çocuklar sürekli hareket halindedir ve bir düğünde istediğiniz son şey mutsuz bir çocuktur.

Çok fazla katman kullanmaktan da kaçının. Küçük çocuğunuzu tuvalete götürme zamanı geldiğinde bize teşekkür edeceksiniz – özellikle de sık gidiyorsa veya tuvalet eğitimi alıyorsa. Çok fazla katman olması sizi yavaşlatabilir ve utanç verici kazalara yol açabilir.

Ayakkabılara gelince, bir çift deri tenis ayakkabısı veya mokasen gibi basit bir şeyi tercih edin. Temel öncelikleriniz rahat olmaları ve ağrıya veya yaraya neden olmamalıdır.

“İyi giyinin, bir beyefendi gibi davranın ve ayakkabılarınızı cilalayın”
—Joseph Abboud—

4. Pratik düşünün

Çocuklarınızı düğün için nasıl giydireceğinizi merak ederken, önce yılın zamanını göz önünde bulundurmanız gerekir. Ara mevsimler pamuklu blazerler ve düğmeli gömlek için idealdir.

Aynı zamanda, küçük çocuğunuza uygun renkleri seçmelisiniz. Lekelerden korkuyorsanız, biraz daha koyu olan renkleri seçmek daha güvenlidir.

5. Aksesuarları ile eğlenin

Aksesuarlar herhangi bir kıyafete son rötuş yapar. Ayrıca bir servet harcamadan stil eklemeye yardımcı olurlar.

Örneğin, şık ve modern bir görünüm vermek için renkli, siyah veya pastel renkli bir papyon ekleyebilirsiniz. Papyonu pantalon askılarıyla da birleştirebilirsiniz.

Papyonlar ayrıca yaşı daha büyük erkek çocuklara da iyi uyum sağlar. Yaz için gri, lacivert veya bej gibi renkler arasından seçim yapabilirsiniz. Kırmızı, mavi ve mercan da yaz için mükemmeldir, çünkü parlak ve canlıdırlar.

ellerinde çiçekler tutan kızlar

6. Bir düğüne kıyafet almak için doğru zaman

Son tavsiyemiz, erkek çocuklarınızı nasıl giydireceğinizle ilgili değil, ne zaman kıyafetlerini alacağınızla ilgili. Bir yıl, hatta birkaç ay öncesinde bile bir şeyler almaya başlamayın. Çocukların hızla büyüdüğünü ve büyüme ataklarına eğilimli olduğunu unutmayın.

Bebekler için kıyafet seçmek için etkinlikten yaklaşık 2 ay önce ve daha büyük çocuklar için 4 ay beklemek en iyisidir.

Bazı durumlarda, dolaplarında zaten bulunan eşyalarla çocuklarınız için mükemmel bir kıyafet yaratabilirsiniz. Bu, yeni kıyafetler almak zorunda kalmamanızı sağlar. Bej pantolon, çiçekli düğmeli gömlek ve hafif blazer ceket – hatasız bir kombindir!

Erkek çocuklarınızı bir düğün için nasıl giydireceğinize dair ipucu listemizin yardımcı olacağını umuyoruz. Unutmayın, en önemli şey, çocuklarınızın törenin tadını çıkarmasına izin vermenizdir. Konforu önceliklendirin ve çocuklarınız tek bir şey düşünecek: Eğlenmek!