Doğum Öncesi Partisi Yapmanın 6 Yolu

Doğum öncesi partisi yapmak için lüks bir partiye ihtiyacınız yok. Ancak konuklarınızın keyif alacağı bu 6 şeyi göz önünde bulundurmanız gerekir.
Doğum Öncesi Partisi Yapmanın 6 Yolu

Son Güncelleme: 25 Ocak, 2021

Bu özel gün, yeni bir bebeği karşılamanın neşe ve duygusunu, arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanızı sağlıyor. Şimdi, bir doğum öncesi partisi düzenlemek için nelere ihtiyacınız olduğunu biliyor musunuz?

Tüm misafirler için keyifli bir ortam, her kutlama için önemlidir. Elbette, bir doğum öncesi partisi söz konusu olduğunda, mutlu ve rahat hissetmesi gereken en önemli konuğun müstakbel anne olduğunu unutmayın.

Doğum öncesi partisi yapmak için 6 şey

Aşağıdaki ipuçları, sizin ve konuklarınızın seveceği bir parti düzenlemenize yardımcı olacaktır.

Unutmayın, sadece müstakbel annenin değil, misafirlerin de zevklerini ve tercihlerini hesaba katmalısınız. Böylelikle herkes harika vakit geçirecektir. Bunun sadece süslemeler ve hediyelerle ilgili olmadığını göreceksiniz.

1. Doğum öncesi partisini kim düzenler?

Geleneksel olarak, yakın bir arkadaş ya da teyze, kız kardeş, kuzen veya üvey kız kardeş gibi bir akraba partiyi düzenler. Ancak kendi partisini organize etmeyi seven anneler de var.

Her şey kişiye bağlıdır. Bazen anneler tüm olayı bir organizasyon şirketine yaptırmaya karar verir.

Sarılarak poz veren kız kardeşler

2. Yer ve tarih

Akılda tutulması gereken önemli bir husus, olayın gerçekleşeceği yerdir. Bu, etkinlik türlerini ve misafir sayısını belirleyecektir.

Herkes için yeterli alan olduğundan emin olmalısınız. Sonuçta, insanlarla dolu küçük bir oda bunaltıcı olabilir.

Herkes için sakin ve rahat bir ortam yaratmak önemlidir. Ayrıca arka bahçenizde parti yapabilirsiniz, bu hiç şüphesiz çok hoş bir sürpriz olacaktır.

Tarihe gelince, en iyisi bebeğin doğması beklenenden 1 veya 2 ay önce bir parti düzenlemektir. Ayrıca, tarih ve saati seçerken, davetlilerin çoğunun katılabileceği bir zaman olduğundan emin olmanız gerekir.

3. Misafirler

Genelde ilk davet edilenler büyükanne, büyükbaba, teyzeler, yeğenler gibi en yakın akrabalar ve yakın arkadaşlardır. Partiyi bir arkadaş organize ederse, aile üyelerini davet etmeyi unutmamaya dikkat edin.

4. Süslemeler ve hediyeler

Müstakbel annenin zevklerini, bebeğin cinsiyetini ve güncel eğilimleri hesaba katmalısınız. Aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca tema var. Ancak önemli olan orijinal olmak ve çok fazla şey yapmaktan kaçınmaktır.

İlham alabilirsiniz:

  • Yavru hayvanlar: ayılar, leylekler, kuşlar ve daha fazlası
  • Çocuk karakterleri (geleneksel veya modern)
  • Bebek aksesuarları (biberonlar, beşikler, doldurulmuş hayvanlar)
  • Çok sayıda farklı renkte balonlar

Hediyelere gelince, eğer sürpriz bir partiyse, konukların müstakbel anne veya bebeğe verecek bir şeyler düşünmelerine yardımcı olacak bir liste yapmak iyi bir fikirdir. Onlara bir şey vermeniz gerekmese de, unutulmaz güzel bir hediye vermek her zaman iyi bir fikirdir.

Parti süslemeleri

Ayrıca tüm misafirlerin anne ve bebek için iyi dileklerini yazdıkları bir kart hazırlayabilirsiniz.

5. Yiyecek ve içecekler

Doğum öncesi partisinde yemek her zaman önemlidir. Parti öğleden sonraysa, bir sürü atıştırmalık verebilirsiniz. Bununla birlikte, parti öğlene yakınsa veya geceyse, en iyisi öğle veya akşam yemeği servis etmektir.

6. Oyunlar ve aktiviteler

Oyunlar partinin en iyi kısmı! Aynı zamanda misafirlerinizle gülmek için de mükemmel bir zaman. Bazı örnekler:

Ayakkabılarını giy. Konukların gömleklerinin altına şişirilmiş bir balon koymalarını sağlayın. Daha sonra balonu patlatmadan ayakkabılarını giymeye çalışmaları gerekir. Amaç hamile kadını eğlenceli bir şekilde taklit etmektir.

Annenin karnı ne kadar büyük? Tüm katılımcılar müstakbel annenin göbeğinin boyutunu tahmin etmelidir. Bunu yapmak için, herkes ne kadar büyük olduğunu düşündüğü ölçüde kurdele alıp kesecektir. Sonra her biri onu belinin etrafına yerleştirir. Gerçek ölçüye en yakın olan kazanır.

Dans yarışmaları ve anne ile bebek hakkında tahmin oyunları gibi başka aktiviteler de ekleyebilirsiniz. Amaç, herkesin iyi vakit geçirmesi.

Sonra, partinin sonunda, misafirler hakkında hikayeler veya anılar anlatmak birçok ülkede yaygındır. Bunlar, bu özel zamanı birlikte paylaştığınız için minnettarlığın küçük örnekleri.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.