Hamile Kadınlar İçin En İyi Kıyafetler

11 Şubat 2020
Hamilelik boyunca kadının kilosu hızlı bir şekilde artar. Hamile kıyafetleri her zaman kullanışlı olacaktır ancak bu kıyafetlerin en ideal olanlarını seçmek için bu yazımızda size yardımcı olacağız.

Hamilelik boyunca, kadınlar kilo alır, belleri kalınlaşır ve önceden giydikleri kıyafetleri giyemezler. Bütün bunlar, gardıropta geçici değişiklikler yapmaya ve hamile kıyafetlerine yönelmeye sebep olur.


Bununla birlikte, bu durum o kadar da kolay değildir. Hamile kadınlar çok hızlı bir şekilde kilo aldığından, yeni kıyafetler almanız gerekecektir. Hamile kıyafetleri genellikle diğer kıyafetlere oranla daha pahalıdır. Bu nedenle, tavsiyelere uymak ve hamileyken nasıl giyineceğinizi planlamak iyi bir fikirdir.

Her şeyi satın almanıza gerek yok

Hamile kıyafetleri satan mağazalarda paranızı harcamadan önce, ilk olarak kendi gardırobunuza bir bakın. Bu dönemde şık olmak yerine rahat olmayı tercih edeceksiniz. Bununla birlikte, hem rahat hem şık olmak da mümkündür. Bol olduğu sürece spor kıyafetler de giyebilirsiniz.

Pek çok kadının gardırobunda uzun, ince kumaştan elbiseler bulunur. Eğer kumaş esnekse ve rahatsa, hamileliğinizin son haftalarında bile bu kıyafetlerinizi kullanabilirsiniz. Dolabınızdaki varlığını unuttuğunuz bazı kıyafetler, hamileyken oldukça kullanışlı olabilir.

Esnek kumaştan olan her şey kullanışlıdır

Eğer bir yatırım yapacaksanız, esnek kıyafetler almak en iyisidir. Böylece aldığınız kıyafeti dokuz ay boyunca ve doğum sonrasında da giyebilirsiniz.

Bol taytlar, harika seçeneklerdir. Normal bedeninizdeyken aldığınız taytları hamileyken de kullanabilirsiniz çünkü belinizi sıkmaz. Bu bağlamda, doğal kumaşlar ve pamuk anneler için en uygun olanlardır.

Bu materyaller, özellikle iç çamaşırları için önemlidir. Çok dar olan sütyenlerden ve cildinizi tahriş eden kumaşlardan uzak durmalısınız.

spor ayakkabı giymek

Ayakkabılarınızı kontrol edin

Rahat ayakkabılara sahip olmak, hamilelikte olmazsa olmazdır çünkü gebeliğin en yaygın semptomlarından bir tanesi ayak şişmesidir. Hamileliğin ortasından itibaren topukluları ve sert ayakkabıları giymek mümkün olmayacaktır.

Hamileler için ideal ayakkabılar, rahat, yumuşak ve kapitone pamuktan olanlardır. Esnek, düz tabanlı ve iyi havalanan bir ayakkabı olması da önemlidir. Böylece kadınlar yürürken zorlanmaz. Unutmayın, gebelik boyunca sürekli dar ayakkabılar giyemezsiniz. Bu nedenle, tenis ayakkabıları veya sandaletler oldukça uygundur.

Hamile kıyafetleri nasıl alınır

Büyük ihtimalle, asla yeteri kadar kıyafetiniz olmadığını düşüneceksiniz. Bu nedenle, alışverişe çıkacaksanız ne almanız gerektiğine önceden karar verin. Hamile kıyafetleri, diğer kıyafetlerden daha pahalıdır. Ayrıca, bunları doğumdan sonra giymek mümkün değildir.

Bu kıyafetleri satın almak için en ideal zaman, karnınızın gözle görülebilir şekilde ortaya çıktığı zamandır. Bu kıyafetlerin en iyi yönü, vücudunuz değiştikçe bu değişimlere ayak uydurmalarıdır.

Öte yandan, hamile kadınlar için yapılmayan bol kıyafetler satın alanlar da vardır. Doğruyu söylemek gerekirse bu işe yaramaz. Hamile kıyafeti dışında bir şey alacaksanız, sadece uzun ve geniş elbiseler işinize yarayabilir.

hamilelikte renkli giyinmek

Hamile kıyafetleri için renkler ve farklı kesimler

Hamile kadınlar, şık görünebilmek için renklerle oynamayı tercih edebilir. Bazen de hormonlar davranışlarınızı etkiler. Her zaman özgüvenli olmaya çalışın!

Kaçınmanız gereken tek şey, siyah kıyafetler almaktır. Siyah, daha sıcak hissetmenize sebep olur. Bu da, hamilelik boyunca isteyeceğiniz son şeydir. Öte yandan, pastel ve açık tonlar en idealidir.

Son olarak, hamileyken her yerinizi kapatan kıyafetler giymenize gerek yoktur. Unutmayın, ana hedefiniz rahat hissetmektir. Endişelenmenize gerek yok çünkü doğumdan sonra normal kilonuza dönebilirsiniz.