Çocuklar İçin Orijinal Doğum Günü Davetiyeleri

Çocuğunuzun doğum günü yaklaştıysa, parti için hazırlanmanın zamanı gelmiştir. Orijinal doğum günü partisi davetiyeleri hazırlamak, çocuğunuzun arkadaşları için son derece eğlenceli olacaktır.
Çocuklar İçin Orijinal Doğum Günü Davetiyeleri

Son Güncelleme: 12 Ocak, 2021

Geleneksel bir doğum günü partisinde genellikle mumlar, balonlar, oyunlar, yiyecekler ve doğum günü pastası vardır. Bu partiye bir renk katmak için, orijinal doğum günü partisi davetiyeleri hazırlanabilir.

Doğum günleri, her ülkenin kültürüne ve geleneklerine göre farklı şekilde kutladığı etkinliklerdir. Bununla birlikte, çocukların doğum günü partileri her zaman özel etkinliklerdir.

Çocuklar için orijinal doğum günü partisi davetiyeleri

Orijinal doğum günü partisi davetiyeleri tasarlamak küçükler için bile çok eğlencelidir. Elbette, bazen çocuklar ve ebeveynler hayal güçlerini zorlasalar da orijinal bir fikir bulamayabilir.

Zaman değiştikçe, trendler ve temalar da değişir. Bu yazımızda çocuklarınızla birlikte yapabileceğiniz doğum günü davetiyelerinden bahsedeceğiz.

çocuklarda doğum günü partisi

Uğur böcekli davetiye

Davetiye temalarında hayvanları kullanmak iyi bir fikirdir ve uğur böceği bu konuda çok popülerdir. Ayrıca, uğur böceği şeklinde kartlar yapmak çok fazla zaman veya beceri gerektirmez.

Bu davetiyeleri evinizde bulunan malzemelerle yapabilirsiniz. İhtiyacınız olan ana şeyler; kırmızı, siyah ve beyaz karton ya da kalın kağıtlar ve raptiyeler.

Uğur böceği şeklinde davetiyeler nasıl yapılır? Uğur böceği yapmak için, biri kırmızı biri beyaz olmak üzere iki tane daire kesmelisiniz. Ardından kırmızı olanı ikiye böleceksiniz ve doğum günü partisi davetini oraya yazacaksınız.

Son olarak, uğur böceğinin kafası için daha küçük bir daire kesmeli ve bütün daireleri bir raptiye ile birbirine tutturmalısınız. Davetiyenize ne yazmak istediğinize çocuklarınızla birlikte karar verebilirsiniz.

Orijinal davetiyeler: Dondurma külahı

Çocuğunuzun doğum günü yılın daha sıcak aylarına denk geliyorsa, en iyi fikir, doğum günü partileri için orijinal ve canlandırıcı bir davetiye hazırlamaktır. Bu tür bir davetiye hazırlamak son derece basittir.

Tek ihtiyacınız olan renkli kağıtlar, köpükler, kartonlar ve tahta çubuklardır. Bir dondurma külahı şekli hazırlayarak diğer yüze gerekli bilgileri yazabilirsiniz.

Yaz için bir diğer çarpıcı ve güzel tasarım ise kartonu dondurma külahı şeklinde kesmektir. Külahı açtığınızda sadece partiye ait ayrıntıları değil, aynı zamanda şeker gibi hoş bir sürpriz de bulabilirsiniz. Bu, konuklarınızın dikkatini çekmenin harika bir yoludur.

“Orijinal doğum günü partisi davetiyeleri tasarlamak, küçükler için bile çok eğlencelidir.”

Şeker davetiye

Yiyemeseniz de, şeker şeklindeki bu orijinal doğum günü partisi davetiyeleri misafirlerinizi şaşırtmanın harika bir yoludur. Ek olarak, çok basittir, ucuzdur ve yapımı hızlıdır.

Bu tür bir davetiye hazırlamak için ihtiyacınız olan tek şey bir tarafı renkli, diğer tarafı beyaz bir plastik ve uç kısımlar için renkli kurdelelerdir. Ardından, kartın beyaz kısmına partiyle ilgili ayrıntıları yazın. İçerisine şeker de koyun  ve kurdelelerle kenarlarını sıkıştırın.

anne çocuk davetiye hazırlamak

Disney veya çizgi film karakterli davetiyeler

Bu orijinal doğum günü partisi davetiyeleri, çocukların en çok istediği temalardan biridir. En sevdikleri Disney karakterlerinin veya diğer çizgi filmlerdeki karakterlerin onlar için özel olduğunu unutmayın. Davetiyelerde bu temaları kullanabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken kartondan daireler kesmek ve seçtiğiniz her karakterin bazı özelliklerini buraya eklemek. Örneğin, Prenses için bir saç, Minnie veya Mickey için kulaklar, kaplan Tiger için ise kuyruk ekleyin. Bunlar dışında çocuğunuzun aklına gelen herhangi bir karakteri de yapabilirsiniz.

Sonuç olarak, orijinal doğum günü partisi davetiyeleri yapmak göründüğünden daha kolaydır. Ek olarak, çocuklarınızla yapabileceğiniz güzel bir aktivitedir. Çocuğunuzun ilgi alanlarını hesaba katmak, bu davetiyeler için benzersiz süslemeler yapmanıza yardımcı olacaktır. Misafirleriniz kesinlikle bu davetiyelere bayılacaklar.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.