Sonbaharda Evinizi Dekore Etmenin 6 Basit ve Ucuz Yolu

Sonbaharın evinizde daha neşeli bir mevsim olarak yaşanmasını ister misiniz? Cevabınız evetse bu yazımızda evinizi dekore etmeniz için bazı tavsiyelerde bulunacağız.
Sonbaharda Evinizi Dekore Etmenin 6 Basit ve Ucuz Yolu

Son Güncelleme: 31 Mart, 2021

Sonbahar kapıdaysa veya çoktan başladıysa, evinize sıcak bir dokunuş yapmak için doğru nesnelere sahip olmanız gerekir. Bu yazımızda sonbaharda evinizi dekore etmek için harika fikirler bulacaksınız.

Bu fikirlerden ilham alarak evinize farklı bir dokunuş katabilirsiniz.

Sonbaharda evinizi dekore etmek için 6 harika fikir

Mevsim değişikliğini bir fırsat bilin ve evinizin daha sıcak görünmesi için bu fırsattan yararlanın. Evinizi yeniden dekore etmek için bu kolay, pratik ve ucuz fikirleri not edin.

1.Yaprak dekorasyon

Sonbahar geldiğinde her yerde renk renk yapraklar vardır. Evinizi süslemek için bu yaprakları kullanabilirsiniz çünkü evinize romantik bir sonbahar dokunuşu katarlar. Bir sonraki yürüyüşünüzde yoldan birkaç adet yaprak toplamayı unutmayın! Evinizin herhangi bir odasına farklı bir dokunuş katmak için yaprakları bir vazoya koyun.

Hayal gücünüzün ortaya çıkmasına izin verin. Hatta yaprakları boyayabilir ve harika birer sanat eserine dönüştürebilir, evinizin girişinde de kullanabilirsiniz.

2. Yemek takımlarından saksı

Takımı bozulan kahve veya yemek takımlarınız varsa bunları atmayın. İçlerine bitki dikerek farklı bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

ev dekorasyonu

3. Bal kabağı zamanı

Bal kabağını bir vazoya dönüştürebilir ve ona kendi özgün dokunuşunuzu ekleyebilirsiniz. Daha topraksı bir görünüm elde etmek için bal kabağına biraz dal ve yaprak koyabilirsiniz.

Bir başka harika seçenek de, bal kabağını seçtiğiniz renge veya dekorasyonunuza en uygun renge boyamaktır. Hangi renge boyayacağınız konusunda hiçbir fikriniz yoksa, altın, turuncu, kahverengi veya siyah gibi renkleri birlikte kullanabilirsiniz. Ayrıca, isterseniz bir desen de ekleyebilirsiniz.

Minyatür kabaklarla mükemmel mumluklar yapabilirsiniz. Kuru yaprakların üzerine yerleştirmeyi deneyin!

4. Ananas

Sonbahar dekorasyonunuza, çeşitli şekillerde kullanabileceğiniz ananası da eklemelisiniz. Evinizi sonbaharda ananas ile dekore etmenin bir başka fikri de evinizin bir köşesini süslemek için onlarla askı çelenk yapmaktır. Ayrıca farklı bir görünüş için cam kavanozları boyayabilir ve ananaslarla yeniden dekore edebilirsiniz.

“Evinizi turuncu ve bej tonlarında, yapraklar ve sıcak dokunuşlarla renklendirmek için bu fikirlerden ilham alın.”

5. Sonbahar ışıkları

Toprak tonları motifini güçlendirmek için, evinizde köşe lambaları kullanmak iyi bir fikirdir. Evinizi aydınlatmanın bir başka yolu da, köşelerde uzun vazolar içinde çiçekler kullanmaktır.

Evinizin belirli bölümlerini küçük ışıklarla da dekore edebilirsiniz. Işıklar sadece tatil sezonu için değil, sonbaharda da harika görünür.

Ayrıca parafin ile sonbahar mumları yapmayı da deneyebilirsiniz. Yapması çok kolay olan bu mumlar evinize farklı bir dokunuş katacak. İhtiyacınız olan tek şey boya kalemleri, fitil ve sonbahar temalı bir kalıp.

  • İlk olarak, parafini bir kapta, tercihen benmari usulü ısıtın.
  • Erirken renk vermeye başlayın.
  • Ardından bu karışımı mum kalıbına dökün ve fitili yerleştirin. Kurumasını bekleyin ve işte mumunuz hazır!
sonbahar yaprakları

6. Mukavvadan duvar süslemeleri

Duvarlarınızda farklı bir tasarım oluşturmak istiyorsanız kıvrımlı mukavvalara yaprak şekli vererek bir süsleme yapabilirsiniz. Bu basit ve ucuz fikir, odalarınıza farklı bir dokunuş katacaktır.

Başlamak için bir yaprak çizin ve kartonu buna uygun olarak kesin. Dilerseniz renkli kartonlar kullanabilirsiniz. Daha sonra kestiğiniz kartonu bir yapıştırıcıyla duvarınıza asın.

Artık bu mevsimin tadını sonuna kadar çıkarmak için evinizi sonbaharda dekore edebilecek pek çok farklı seçeneğiniz var. Sonbahar mevsiminin keyifsiz olduğunu kim söyledi?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.