3 Kardeşli Yatak Odalarını Düzenlemek İçin 6 İpucu

3 kardeşli yatak odaları genellikle her zaman dağınıktır. İyi seçilmiş mobilyalar, boş alan ve bazı ipuçlarımızdan yararlanarak bu çok hızlı değişebilir.
3 Kardeşli Yatak Odalarını Düzenlemek İçin 6 İpucu

Son Güncelleme: 07 Ocak, 2021

Üç kardeşin kaldığı yatak odalarını düzenlerken, üçünün de ihtiyaçlarını karşılamak için çok fazla yaratıcılık, sabır ve tonlarca iyi fikir gerekir. İşte bu zorlu görev için bazı öneriler.

Çocukların yatak odalarını karıştırmayı sevdikleri ve genellikle oyuncakları, kitapları, kıyafetleri ve başka ne varsa yere attıkları iyi bilinir. Şakalar ve maceralar, hem odalarında hem de evin her yerinde günün sıradan bir parçasıdır.

Bu nedenle, çocukların yatak odasını düzenli tutmak zor olabilir. Panik yapmayın! Bu sorunu yaşıyorsanız size yardımcı olacak bazı ipuçları vereceğiz.

3 kardeşli yatak odaları nasıl organize edilir

Öncelikle net düşünmek zorundasınız. Bunun için sakin olmanız gerekir, bu nedenle bu görev üzerinde çalışırken endişelerinizi ve sorunlarınızı bir kenara bırakmaya çalışın.

Çocuklarınızın tüm zevklerini ve tercihlerini not almanız çok yararlıdır. Ayrıca, bu odada yaşayacak olanlar onlar oldukları için sık sık fikirlerini sormanızı öneririz. Ayrıca, fikirlerine saygı duyduğunuzu gördüklerinde kendilerini dahil hissedecekler.

Ayrıca odanın kritik kısımlarını bilmek de önemlidir. Başka bir deyişle, hangi alanların en dağınık ve en düzensiz olduğunu bulun. Bunlar çocukların zamanlarının çoğunu geçirdikleri yerlerdir, bu yüzden onları iyi planlamalısınız.

Paylaşılan yatak odalarını düzenlemek kolay değildir. Herkesin kendini mutlu ve rahat hissettiği güzel bir alan inşa etmek çok zor. Ancak, şevk ve enerjiniz varsa, kesinlikle harika sonuçlar alacaksınız.

Önemli olan herkesin eşyalarını koyabileceği ve rahat hissedebileceği kendi özel alanına sahip olmasıdır.

3 kardeşli yatak odası düzenlemeye yönelik ipuçları

3 çocuğunuz için harika bir alan yaratmak istiyorsanız, 3 kardeşli yatak odası düzenlemek için aşağıdaki önerileri atlamayın. Şüphesiz, yardımcı olacaklardır.

1. Mobilya

Kazaları önlemek için geniş, renkli, yere yakın, çocuklarınızın seveceği mobilyalar seçmelisiniz. Mobilyaları çocuklarınızla birlikte düzenlemenizi öneririz. Bu şekilde, kullanma zamanı geldiğinde her şeyin nerede olduğunu bilirler.

Öte yandan sandıklar, eşyaları saklamak için çok pratiktir. Bunları kullanışlı hale getirmek için en iyisi onları köşeye yerleştirmektir. O zaman çocuklar oyuncaklarını hızlı bir şekilde bulmakla kalmaz, aynı zamanda eşyalarına saygı duymayı ve paylaşmayı da öğrenirler.

Odasında oynayan çocuk

2. Her aktivite için alan

Amaç, oynanacak ve çalışılacak alanlar yaratmaktır. Büyük bir masa ile tüm ev ödevlerini kolaylıkla yapabilirler.

Ödevlerini yaparken dikkatin dağılmasını önlemek için oyuncaklar diğer tarafta olmalıdır.

Ayrıca, duvarlara asılan raflar kitap, defter ve diğer okul eşyalarını saklamak için harikadır. Yerden tasarruf ediyorlar ve harika görünüyorlar.

Ek olarak, bir kara tahta bu alan için harika bir parça olacaktır. Bölgeler arasında bir ayırıcı görevi görür ve eğitim faaliyetlerine yardımcı olur.

Son olarak, özellikle çocuklarınız farklı sınıflarda ise, çalışma alanı için bir program oluşturmak iyi bir fikirdir.

3. Yataklar

Ranzalar, alandan yararlanmak için en yaygın seçeneklerden biridir.

Bu tip yatak, sorunsuz ayarlayabileceğiniz farklı modellerde gelir. Üçlü ranzalar en iyisidir çünkü her çocuk için bir yatak vardır.

“Amaç, oynanacak ve çalışılacak alanlar yaratmaktır. Okul ödevlerini yaparken dikkatin dağılmasını önlemek için oyuncaklar odanın diğer tarafında olmalıdır. “

4. Elektronik eşyalar

TV, oyun sistemi ve müzik çalar gibi elektronikler için alan, mümkün olduğunca az mobilyaya sahip olmalıdır. Çocuklar genellikle teknoloji konusunda heyecanlanır ve biraz kontrolden çıkarlar. Tüm bu heyecanla, saniyeler içinde odayı alt üst ederler.

Bu nedenle, bu alan oyuncaklardan ve kitaplardan ne kadar uzak olurlarsa o kadar iyidir. Çocukların hareket edebilecekleri yer olduğu sürece yatakların yanında olabilir.

TV ve video oyun konsolu, ihtiyaç duydukları farklı aksesuarları saklamak için bölmeleri olan bir mobilyanın bulunduğu eğlence merkezinde olmalıdır.

Bu arada, müzik çaların mobilyaları kompakt olmalı ve bir köşeye yerleştirilmelidir. Bu şekilde çocuklar kendilerine zarar vermeden veya herhangi bir şeyi kırmadan sessizce dans edebilirler.

Bir bilgisayar varsa, çalışma alanının yakınında bulunmalıdır. Bunun için uygun bir masa veya çalışma masası ayırmak önemlidir.

5. Duvarlar

Duvarları süslemek için çocukların sevdiği çıkartmalar veya posterler kullanabilirsiniz. Çocuklara hangi rengi istediklerini sormalısınız, ancak odayı aydınlık hissettirmek için açık pastel renkle boyamak en iyisidir.

Alanın iyi bir aydınlatmaya ve doğal havalandırmaya sahip olması önemlidir. Birkaç kişinin yaşadığı yatak odaları hızla ısınma eğilimindedir.

ortak yatak odası

6. Zemin

Halı veya kilime sahip olmanın avantajları vardır. Çocuklar üzerinde oynayabilir ve ayrıca okuyabilir, TV izleyebilir veya sadece sohbet edebilir. Ayrıca kayma ve düşmeleri engeller.

En iyi seçenek, tek renkli veya desenli büyük bir halı seçmektir. Elbette, alerjileri ve diğer hastalıkları önlemek için temiz tutmanız ve sık sık süpürmeniz önemlidir.

Sonuç olarak, yaratıcılık, sabır ve birçok fikir, 3 kardeşli yatak odalarını düzenlemek için mükemmel malzemelerdir. Mutluluk ve oyunculuğun buluştuğu bir alan. Bu nedenle, her çocuğun kişiliğini yansıtmalıdır.

İlginizi çekebilir ...
Kullanışlı Bir Çocuk Odası İçin 5 İpucu
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Kullanışlı Bir Çocuk Odası İçin 5 İpucu

Bir çocuğunuz olduğunda evinizdeki en önemli yerlerden biri çocuk odası olur. Çocuk odası, çocukların vakitlerinin önemli bir kısmını geçirdikleri ...


Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.