Kahramanı Kediler Olan Çocuk Masalları

15 Temmuz 2020
Çocuk masalları, çocukların hayata dair önemli dersleri eğlenceli bir şekilde öğrenmesi için yazılmıştır. Bu masalların içerisinde, kahramanı kediler olan masallar en popülerleridir.

Dünya çapında küçük çocukları eğlendiren ve onlara ahlaki değerleri öğreten binlerce masal vardır. Bununla birlikte, çocuklar özellikle kahramanı kediler olan masallara düşkündür.

Binlerce masaldan, bazıları diğerlerine kıyasla çok daha popülerdir. Çocukların, hatta bazen aptal ve yaramaz karakterleri hatırlayan yetişkinlerin yüzünde gülümseme bırakırlar.

Görünüşe göre, onlarla çalışmayı bu kadar kolay hale getiren yaygın karakter özellikleridir. Bunun yanı sıra, karakterlerin çocuklarla olan bağı onlara ahlaki değerleri öğretmek için idealdir.

Bu yazımızda, ana karakteri kediler olan en güzel çocuk masallarından bazılarına göz atacağız. Bu masallar çocuklarınızı güldürecek ve onlara mutlaka bir şeyler öğretecektir.

Kahramanı kediler olan en iyi masallar

Genellikle, çocuklar içerisinde hayvanların olduğu masalları severler. Neyse ki, kediler çocuk masallarında her zaman baş karakterlerdir. Bu yazımızda, size en popüler kedili masallardan bahsedeceğiz.

kedili masallar

Aristokediler

Aristokediler, ilk bahsedeceğimiz masal olacak. Aristokediler, 1970 yılında Walt Disney Pictures tarafından uyarlanan film sayesinde uluslararası ün kazanmıştır. Tom Rowe tarafından yaratılmıştır.

Bu masal, yaşlı bir milyonerin kedisi olan Duchess’in ve evin kahyası Edgar tarafından terk edilen üç yavrusunun hikayesini anlatır. Ev sahibinin mirasının bu dört kediye kaldığını öğrendikten sonra Edgar kedilerden kurtularak mal varlığını ele geçirmek ister.

Olaydan sonra, kediler Thomas O’Malley isimli başka bir kediyle karşılaşır. Thomas, sokaktaki pek çok kediyle birlikte hovardalık eden çekici bir kedidir. Buna ek olarak, son derece asildir ve kedilerin evlerine geri dönmelerine yardımcı olmak ister. Yol boyunca, Scat kedi ve onun sokak kedilerinin yardımını alırlar. Duruma müziklerini ve renklerini eklerler.

Bu harika masal, toplum hakkında pek çok ders verir ve değer öğretir. En önemlisi, çocuklara sevginin her şeyi yapabileceğini gösterir. Buna ek olarak, iyi niyetli olmanın hiç beklenmeyen şekillerde ödüllendirildiğini gözler önüne serer.

Çizmeli kedi

Bu küçük kedi, yüzyıllardır bilinir. Pek çok insan, Çizmeli Kedinin tarihinin 1500’lü yıllara dayandığına inanır. Karakterin kurucusu Giovanni Francesco Straparola’dır.

Bu hikaye çok eğlencelidir çünkü inanılmaz bir ikna kabiliyeti ve harika becerileri olan çok zeki küçük bir kedinin hikayesini anlatır.

Pek çok insan, kedi tuzaklar kurduğu ve yalan söylediği için bu masalın pek eğitici olduğunu düşünmez. Bununla birlikte, kedinin haylazlıkları ve maceraları onu bu masalların en ünlü karakteri haline getirmiştir.

şapkalı kedi masalı

Şapkalı Kedi

Bu harika masalın yaratıcısı Dr. Seuss’tur. Bu masal, insanlara özgü becerileri olan bir kediyi anlatır. Şapkalı kedi, iki küçük kediyle birlikte birden ortaya çıkar ve bir aileye hem kaos hem de bol miktarda eğlence getirir. Buna ek olarak, ailenin çocukları da kaosu beslemektedir.

Bu masal çocuklara oyun ve eğlenceyi sevseler de her şeyin bir sınırı olduğunu gösterir. İşler kontrolden çıktığında, sonuçlar pek eğlenceli olmaz.

Şüphesiz, bu karakterler yüzyıllardır çocuk masallarında ünlü olan karakterlerdir. Milyonlarca çocuk, bu harika masallar sayesinde hem güzel vakit geçirmiş hem de önemli değerleri öğrenmiştir.