Sizi Güldürecek Eğlenceli Çocuk Kitapları

Çocuk kitapları çocukların zevk alabilmesi için eğlenceli anlar sunmalı. Sizi güldürecek komik çocuk kitaplarını keşfetmek için okumaya devam edin!
Sizi Güldürecek Eğlenceli Çocuk Kitapları

Son Güncelleme: 03 Şubat, 2020

Gülümsemeler, kahkahalar ve mizah mutluluğun temelleridir ve mutluluk bir insanın hayatındaki en önemli zihin durumlarından biridir. Çocuklar genellikle yetişkinlerden çok daha mutlu olsa da, bazen onlara daha fazla kahkaha ve eğlenceli zamanları teşvik eden aktiviteler göstermek iyidir.

Bahsettiğimiz bu eğlenceyi ve mizahı bulacakları etkinliklerden biri olan çocuk edebiyatının ilk ve en önemli amacı eğlenmek ve eğlendirmektir. Bu nedenle sizi güldürecek birkaç çocuk kitabı paylaşmaya karar verdik.

Yaşasın kahkaha ve mizah!

Sizi Güldürecek Komik Çocuk Kitapları

Manolito

Madrid’in en fakir mahallelerinden birinin en komik ailelerinden biri 25 yıl önce halka tanıtıldı. Bu fantastik kitap koleksiyonunun yazarı Elvira Lindo, ne kadar başarılı olacağını bilmiyordu.

Bu harika ve komik hikayelerin kahramanı ve anlatıcısı sekiz yaşındaki Manolito’dur ve farklı kitapların sayfalarında günlük yaşamının, ailesinin ve arkadaşlarının hayatlarının hikayelerini anlatır.

eğlenceli kitaplar okuyan çocuklar

Dokuz yaş ve daha büyük çocuklar için önerilir, bunlar sizi güldürecek en komik çocuk kitaplarından bazılarıdır. Ayrıca, okumayı sevmeyenler için anlaşılması çok kolay olduğu için araç görevi görürler. Başarıları sayesinde, koleksiyonda şu anda sekiz kitap, iki film ve bir televizyon dizisi vardır.

Komik çocuk kitaplarından biri olan Captain Underpants (Kaptan Düşükdon)

Yedi yaş ve üstü çocuklar için önerilir. Bu, George, Harold ve elbette, her iki arkadaşın da bazı çizgi romanlardan esinlenerek ve okul müdürünü hipnotize ederek yarattığı bir süper kahraman olan Captain Underpants’ı konu alan en komik kitaplardan biridir.

Bu karakterler o kadar popüler oldu ki, şu anda 12 kitap ve 10 yan ürün içerir. Ayrıca, tüm zamanların en komik süper kahramanının başrol oynadığı filmlerin ilki 2017’de sinemalara geldi. O kadar eğlenceli hikayelerden oluşan bir koleksiyondur ki, çocuklar farkına bile varmadan daha fazla kitap okumak ister.

kitap okuyan çocuklar

Yazıların kitapta çok önemli bir rolü olmasına rağmen, görkemleri ve hayranlık uyandıran detayları nedeniyle ilüstrasyonlar da önemli bir parçasıdır.

Bu çocuk kitapları, sizi güldürecek ve çocuğunuzun yeni kelimeler keşfetmesine yardımcı olacak eğlenceli materyallerdir.

İlginizi çekebilir ...
Hikayelerin Çocuklar İçin Öğretici Değeri
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
Hikayelerin Çocuklar İçin Öğretici Değeri

Hikayelerin öğretici değeri vardır. Hikayeler, okuma isteğini artırır ve çocukluktan yetişkinliğe kadar geçen sürede kişilerin gelişimine katkı sağ...  • Lindo, E. (1994). Manolito Gafotas. Seix Barral.
  • Holzwarth, W. (2015). El topo que quería saber quién se había hecho aquello en su cabeza. Beascoa.
  • Pilkey, D. (2015). Las aventuras del Capitán Calzoncillos. SM.
  • Cali, D. (2014). No he hecho los deberes porque… Nubeocho.
  • Cia, A. (2014). Hay una vaca en la nevera. Beascoa.