Ailenin Önemini Anlatan 6 Değerli Film

Bu yazımızda bahsedeceğimiz filmler sayesinde, ailenizle hoş vakit geçirebilir ve onlara ailenin önemiyle ilgili değerli dersler verebilirsiniz.
Ailenin Önemini Anlatan 6 Değerli Film

Son Güncelleme: 24 Eylül, 2019

Ailenin önemini anlatan filmleri izlerken, ailemizin bize ne anlam ifade ettiği üzerine düşünebiliriz. Tek bir kelimeden, mimikten ya da filmdeki bir sahneden bir konuşma başlatabilir, bunlar üzerinden ailenin önemini anlatabiliriz.

Bu filmler sayesinde ailenizle kaliteli vakit geçirebilir, sevgi, sadakat ve birliktelik mesajları verebilirsiniz.

Çocuklara ve gençlere, güvende hissetmelerini sağlayacak şekilde, konunun üzerine iyice düşünerek değerler hakkında bilgiler verilmelidir. Bu sayede kimseye çifte standart uygulamaz, ikiyüzlü davranmazlar. Aile bireyleri arasında deneyim aktarımı olur ve herkes inancını dilediği gibi yaşar.

-M.G. Ramos-

Ebeveynler çocuklarının dünyayı iyimserlik ve sevgiyle kucaklamaları için onlara rehberlik ederler. Toplumda bir dönüşüm yaşanmasının yolu ancak ve ancak aile sevgisinin pekişmesi, aile bağlarımızın ve bizleri yönlendiren ahlaki değerlerimizin güçlendirilmesinden geçer. Çocuklarımıza belirli değerlerle sarılı, etik, güvenli bir ortam sağlayabilmeliyiz.

Bu tutum, yaptığımız her şeyde ön planda tutmamız gereken günlük görevlerimizden biri. O halde hafta sonunu ya da boş olduğumuz birkaç saati bu filmlerden birkaçını izleyerek geçirmemizde bir sakınca yoktur sanırım. Bu filmler sayesinde, sevgi, saygı ve ailenin önemi üzerine düşünebilme şansını elde edebiliriz.

Ailenin Önemini Anlatan En İyi Filmler

1. Coco

Coco, müziğe doyacağınız ve farklı farklı duygularla dolup taşacağınız bir animasyon filmi. Film, müzisyen olmak isteyen ama onun başka bir mesleğe sahip olmasını isteyen bir aileye sahip 12 yaşında bir çocuğun hikayesini anlatıyor.

Hayallerimizin peşinden gitmenin önemiyle birlikte, doğru şeyi yapmanın önemi de anlatılıyor. Filmde aynı zamanda yaşayanlar ve ölüler arasındaki ilişki ve ailenin destek ve teşviğinin önemine de dikkat çekiliyor.

Ailenin önemini anlatan filmler

2. Frozen

Bu filmi duymayan yoktur sanırım. Frozen mutlu bir çocukluk geçiren Elsa ve Anna adındaki iki kız kardeşin maceralarını anlatıyor. Kardeşlerden birinin özel güçlerini kontrol altına alamadığı ve kimsenin de bu konuda bir şey yapamadığı için dış dünyadan kopmak zorunda kaldığını görüyoruz.

Frozen  ailenin önemi, ebeveynler ve çocuklar arasındaki ilişkiyi anlatan bir film. Filmde kardeşlerin birbirini sevmesinin  ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.

3. Ailenin Önemini Anlayın ve Hayatın Değerini Bilin: Yukarı Bak

Yukarı Bak, duygusal sahnelerinin yoğunluğuyla gözünüzden bir iki damla yaş süzülmesine sebep olabilecek bir film.

Filmden alınması gereken en önemli dersler, birilerine değer vermek, hayata tutunmak ve anı yaşamak ile ilgili. Çevremizdeki her şeyin; etrafımızdaki insanların ve hayatın bize sunduğu fırsatların değerini bilmeliyiz. Yukarı Bak, hayattaki ideal arayışını ve hayallerin peşinden gitmenin önemini anlatıyor.

4. Marley ve Ben

Marley ve Ben, ailenin en önemli üyelerinden olan evcil hayvanlarla ilgili duygu dolu bir film. Filmde, aile içindeki birlik beraberliğin ve bağlılığın öneminin anlatılması için evcil hayvanlarla evde yaşanılan birçok komik duruma yer veriliyor.

İstesek de istemesek de zaman akıp geçiyor ve yaşlanıyoruz. Marley ve Ben filminde de bu durum harika bir şekilde yansıtılıyor.

Yosunlar içinde palyaço balığı

5. Ailenin Önemini Anlatan En Ünlü Filmlerden Biri: Kayıp Balık Nemo

Okyanusun derinlerinde geçen bu hikayede, aile sevgisi ile ilgili çok önemli bir ders veriliyor. Film, ebeveynlerin çocuklarına karşı hissettikleri karşılıksız sevgi ile ilgili.

Asla vazgeçmemek ve ne kadar ulaşılmaz görünse de hayallerin peşinden koşmak öğütleniyor. Filmin ikinci yarısı da çocuklarınızla birlikte izlemeniz ve ders çıkarmanız gereken sahneler içeriyor.

6. Croodlar

Bu bir çocuk filmi olsa da, ailedeki diğer bireylerin de en az bir kez izlemesi gereken filmlerden biri. Evsiz kalmak üzere olan bir grup mağara insanının hayatlarına devam edip başka bir yerde yaşamak için çabalamalarını konu ediniyor.

Baba, aileyi kimsenin değişmeye niyeti olmayacağı bir yolculuğa çıkarıyor. Croodlar filmini izleyerek film üzerine konuşacak birçok konu bulabilirsiniz. Film, her türlü zorluğun üstesinden birlikte hareket ederek gelinebileceğini harika bir şekilde özetliyor.

Ailenin Önemini Anlatan Filmler Üzerinden Varılacak Sonuç

Boş vaktinizi film izleyerek değerlendirmeyi deneyin. Hem bundan keyif alacak hem de ailenin değerinin bir kez daha farkına varacaksınız.

Ailelerin görevinin çocukları ahlaki yönden eğitmek ve onları sevgi ile beslemek olduğunu unutmayın. Birlikte izlediğiniz filmler dışında, çocuğunuzun televizyonda izlediği şeylerin de aynı değerleri yansıttığından emin olun.

İlginizi çekebilir ...
2019’da Vizyona Girecek Çocuk Filmleri
Ben anneyim
sayfasında okuyun Ben anneyim
2019’da Vizyona Girecek Çocuk Filmleri

2019'da vizyona girecek çocuk filmleri ufaklıkların eğlenmesi için harika bir fırsat olacak. Beğendiğiniz filmleri not edin, doğru sinemaya!
Ben Anneyim sayfasının içerikleri sadece eğitim ve bilgilendirme amaçlıdır. Hiçbir zaman bir profesyonelin teşhis, tavsiye veya tedavisinin yerine geçmezler. Herhangi bir şüpheniz varsa, güvenilir bir uzmana danışmak en iyisidir.