Evinizden Çıkmadan Harry Potter Turu Yapın

Yerinizden kalkmadan Harry Potter dünyasına dalmaya hazır mısınız?
Evinizden Çıkmadan Harry Potter Turu Yapın

Son Güncelleme: 27 Eylül, 2020

Dünya çapında binlerce çocuk, Harry Potter’ın fantastik ve büyülü dünyasını okumuş ve bu dünyanın içerisine girmiştir.

Şüphesiz, bu kitap serisi edebiyat tarihinin en başarılıları arasında yer alır ve tüm zamanların en çok satan serilerinden biridir. Hiç Harry Potter’ın çekildiği yerleri ziyaret etmek istemiş miydiniz?

Kitapların yanı sıra bunlardan uyarlanan filmler de vardır. Hatta, bu filmlerin kitaplardan daha popüler olduğunu söyleyebiliriz. Hem çocuklar hem de yetişkinler Hogwarts’ı, Diagon Yolu’nu veya Azkaban hapishanesini ziyaret etmeyi hayal ediyor.

Harry Potter filmlerinin çoğu, kayıt stüdyosu ve müzenin de bulunduğu Londra’da çekilmiştir. Bugün Harry Potter hayranlarına, evlerinde bir Harry Potter turu attıracağız. Asalarınızı kaldırın, haydi başlayalım!

Evden çıkmadan Harry Potter dünyasını nasıl turlayabilirsiniz?

Harry Potter’ın büyülü dünyasının hayranları için, Londra ve Oxford’da birkaç şirket turlar düzenlemektedir. Bu şekilde, Londra ya da Oxford gezisi sırasında, J.K. Rowling’e ilham veren yerlerden bazılarını gezmek isteyen herkes turlara katılabilir.

Harry potter seti

Ancak herkesin Londra’ya gidemeyeceğini hesaba katarak, bu şirketler artık bu turların keyfini çıkarmak için yeni yollar sunmaya başlamıştır.

Bazı şirketler, koltuğunuzda otururken bu büyülü dünyanın keyfini çıkarabilmeniz için akış biçiminde turlar oluşturmuştur.

Harry Potter turu için gereken bilgiler

Canlı bir rehber, Harry Potter filmlerinin çekildiği Londra ve Oxford’daki mekanları ve yerleri görmeniz için filmin hayranlarını büyülü ara sokaklardan geçirir.

Turun fiyatı, seçtiğiniz şirkete göre değişiklik göstermektedir. Katılmak istediğiniz turu bulduğunuzda, hangi gün ve saatteki seçeneğe katılacağınıza karar vermeniz gerekir.

Genel olarak, seçim yapabileceğiniz iki seçenek vardır; sabah ve öğleden sonra. Turlara, canlı bir rehberin yanı sıra sihirli bir test de dahildir.

Sihirli test nedir?

Serinin gerçek bir hayranıysanız,  eğlenceli bir oyunla bunu kanıtlayabilirsiniz. Katılmak için, bir web kameranızın ve bilgisayara bağlı bir mikrofonunuzun olmasını öneririz.

harry potter filmi

Ardından, bu Sihirli Testte, film serisinin gerçek bir hayranı olduğunuzu gösterecek bir oyuna katılacaksınız. Kazanan, sonsuza dek değerini bileceği harika bir ödül kazanacak.

Hogwards evinizi seçin ve tur başlasın

Harry Potter hayranlarının en çok sorduğu sorulardan biri: “Hangi evdesin?”dir.  Seçimini büyülü yolculuğun başından yapmalıydınız. Tur sırasında ait olmak istediğiniz Hogwarts evinin atkısını kullanabilirsiniz. Eğer herhangi bir evi seçmek istemiyorsanız, bir pelerin veya tabii ki sihirli bir değnek de kullanabilirsiniz.

Sihir Bakanlığı, Diagon Yolu veya Platform 9¾, gezebileceğiniz yerler arasındadır. Bu mekanların arasında gerçekten gezdiğinizi hissedeceksiniz. Bu, çocukların ve yetişkinlerin birlikte eğlenmesi için harika bir aktivitedir.

Sanal tur, serinin gerçek hayranlarının yanı sıra Hogwarts dünyasını ve Harry Potter’ın büyüsünü seven aileler için de harika bir hafta sonu etkinliğidir. Bir tura çıkmaya ne dersiniz?


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.