Hamile Kadınlar İçin En İyi Mayolar

11 Mayıs 2020
Yaz ayları geldiğinde, hamile kadınlar doğru mayoyu bulma konusunda bazı zorluklarla karşılaşabiliyor. Bu mayolar, rahat olmalı ve anne adayına kendisini göz alıcı ve güzel hissettirmelidir. Uzmanların en çok tavsiye ettiği modelleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Denize ya da havuza gitmeyi mi planlıyorsunuz? Pek çok kadın, hamilelik sırasında vücutlarını iyi göstermek için ne tür bir mayo tercih etmesi gerekiğini merak ediyor. Eğer sizin için de durum böyleyse, yazımızı okuyun.

Hamile kadınlar için en ideal mayo nasıl seçilir?

Hem tarz hem de rahat bir şey istiyorsanız, hamile kadınlar için en iyi mayoyu seçmek zahmetli bir iş olabilir. Bu nedenle, aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmalısınız:

 • İdeal olarak, kendi tarzınızda mayolara bakmalısınız. Böylece mayoyu kullanırken rahat hisseder ve severek giyebilirsiniz.
 • Rahatlık bakımından, vücudunuzun yeni şekline uyum sağlayan bir mayo seçmelisiniz. Karnınızın sürekli olarak büyüyeceğini göz önünde bulundurun.
 • Mayonun göğüs ve karın bölgesi gibi daha hacimli görünecek bölgelerde istediğiniz desteği sağladığından emin olun.
 • Söz konusu renkler olduğunda, siyah, kahverengi veya gri gibi tek renkli mayolar tercih etmelisiniz. Bunlar, daha ince gösteren renklerdir. İki renkli daha tarz mayolar da seçebilirsiniz.
 • Mayonun yumuşak bir kumaştan olmasına özen gösterin. Elastan ve pamuk karışımı, karnınız büyüdükçe esneyeceğinden iyi bir seçenek olacaktır.

Bedeninizin bir boy büyüğünü almanız gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde, çok dar veya çok bol bir mayo ile rahat edemezsiniz.

hamileler için mayo

Hamile kadınlar için mayo tipleri

Hamile kadınlar olarak yapacağınız mayo seçimlerinde, hamileliğinizin her aşamasına uygun seçenekler bulmanız mümkündür. Seçimlerinizi karnınızın boyutuna, aldığınız kiloya ve vücudunuzla ne kadar barışık olduğunuza bağlı olarak yapabilirsiniz. En popüler seçenekler aşağıdaki gibidir:

Tek parça mayo

Bu, hamile kadınların en yaygın seçeneğidir ve asla modası geçmez. Ayrıca son zamanlarda mayolarla ilgili pek çok farklı tasarım yapılmıştır ve modellerin çoğu çok göz alıcıdır.

Örneğin, kemerli, dantelli, püsküllü ve daha pek çok farklı modelden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Mayoların avantajlarından bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Hamilelik sırasında sorunlu olabilecek bölgelerde destek bulunur.
 • Mayoların inceltici etkisi vardır. Ayrıca, bazıları eteklidir. Böylece daha kapalı modelleri de tercih etme olasılığınız olur.
 • Son derece rahattır.

Aynı zamanda, vücudunuzun büyük bir bölümünü kapattığından güneşten daha fazla korunmanıza yardımcı olur. Genellikle, her bedenden kadın rahatından vazgeçmeden tek parça mayolara yönelir.

“İdeal olarak, kendi tarzınızda mayolara yönelmelisiniz.Böylece mayoyu kullanırken rahat hisseder ve severek giyebilirsiniz.”

Bikini

Bikiniler de, büyüyen karnını göstermek isteyenler için harika bir seçenektir. İki parça oldukları için, istediğiniz renk ve modeli kombinlemeniz mümkündür.

Bikininin üst kısmı için, straplez, çapraz, püsküllü ve dantelli gibi tercih edebileceğiniz pek çok model vardır. Bikinilerin avantajlarından bazıları aşağıdaki gibidir:

 • Daha rahat hareket etmenize yardımcı olur bu nedenle daha konforludur.
 • Bikiniler, hamileliğinizi cesur bir biçimde gözler önüne serer. Bu, her zaman dişiliğini ön plana çıkarmak isteyen kadınlar için idealdir.
 • Etek veya bluz gibi kıyafetlerle görüntünüzü tamamlayabilirsiniz.
 • Bikini, karnınızın da suyla temas etmesine olanak tanır. Böylece bebeğiniz de tatilin keyfini çıkarabilir.
kumsalda oturan kadın

Tankini

Bu, hamile kadınlar tarafından en çok rağbet gören modeldir ve şüphesiz en iyi seçenektir. Tankini, iki parçadır  ancak vücudu kapatmada mayo ile aynı etkiye sahiptir. Alt kısımda bikini altı veya şort tercih edebilirsiniz.

Şüphesiz, bu rahat ve pratik seçenek tatilinizin keyfini en iyi şekilde çıkarmanıza yardımcı olacaktır. Büyüyen karnınıza uyum sağlayacağından, hamileliğinizin her aşamasında kullanabilirsiniz. Ayrıca, güneşten koruma konusunda da etkilidir.

Hamilelik sırasında tankini tercih etmenin, aşağıdaki faydaları vardır:

 • Değişen vücuda göre farklı renkleri, bedenleri ve tarzları kombin yapma olanağı tanır.
 • Çok yönlüdür. Hem deniz hem havuz kenarında, hem de güneşlenirken kullanılabilir.
 • Tankini, karnınızı güneş ışınlarından korur.

Özetlemek gerekirse, hamile kadınlar için ideal olan mayoların koruma, destek ve rahatlık sunması gerekir. Ayrıca, tarzı ve dişiliği ön plana çıkarması da önemlidir. Siz hangisini tercih edeceksiniz?