Hamile Kadınlar İçin En İyi Gelinlik Modelleri

11 Mayıs 2020
Hamile kadınlar için, en ideal gelinlik modelini bulmak imkansız değildir. Bu yazımızda, hayatınızdaki bu harika anın tadını çıkarabileceğiniz doğru gelinliği bulmanız için tavsiyeler vereceğiz.

Eğer düğün tarihiniz hamileliğinizle çakışıyorsa, bu özel günde ne giyeceğinize karar vermek zor olabilir. O halde, hamile kadınlar için en ideal gelinlikler hangileridir?

Hamile kadınlar için ideal gelinliği bulmak, imkansız bir durum değildir. Mükemmel gelinliği seçmenize yardımcı olmak için bazı ipuçlarımız var. Değişen figürünüze uygun doğru seçimi yapacağınızdan eminiz.

Hamileyken gelinlik için doğru bedeni seçmek

Vücudunuz için doğru bedeni bulmak, pek çok hamile kadının karşılaştığı bir sorundur. Bu durum, söz konusu doğru gelinliği bulmak olduğunda da geçerlidir.

Şüphesiz, elbisenin ne çok dar ne de çok bol olmasını istersiniz. Anne adaylarının en büyük endişelerinden biri düğün organizasyonudur. Kutlama gününde vücudunuzun nasıl olacağını tahmin etmede zorlanıyor olabilirsiniz. Düğün gününüze kadar vücudunuzun değişecek olması sizi endişelendirmemelidir.

Vücut kıvrımlarınıza uygun en iyi gelinliği bulmak için alışveriş yapmak istediğiniz mağazaya gidin ve durumu onlara anlatın. Böylece çalışanlar yapılması gereken değişiklikler konusunda size yardımcı olacaklardır.

kutlama

Hamile kadınlar için gelinlik: İdeal tarz hangisidir?

Sadelik ve zarafet, gelinlik söz konusu olduğunda kilit iki kelimeledir. Çok işlemeli gelinlikler yerine daha sade olanları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kumaş olarak, şifon, tül veya ipek tercih edebilirsiniz. Bunlar, gelinliğin üzerinizde güzel durmasına yardımcı olur. Gelinliğinizi, aynı sadelik ve zarafette bir makyaj ve saçla tamamlamanızı öneriyoruz.

Eğer karnınızı gizlemeyi tercih ediyorsanız, empire kesim tipi gelinlik sizin için en iyisidir. Vücudu saran bir model olmadığı için karnınızı kapatacaktır. Bu kesim, göğüs altından bollaşır.

Yaka kısmı için, en iyi seçenek V yaka seçmektir. Bu dönemde göğüs ölçünüz büyüyecektir. V yakalı bir gelinlik yeni vücut tipinize harika uyum sağlayacaktır.

Bununla birlikte, büyüyen karnınızı öne çıkarmak istiyorsanız, balık model bir gelinlik seçebilirsiniz. Evaze kesim elbiseler, fazla öne çıkarmadan karnınızı belirgin hale getirir. Böylece hamileliğiniz belli ölçüde belli olur.

Gelinliğiniz uzun olmak zorunda değildir. İsterseniz, kısa bir model de tercih edebilirsiniz. Bu, özellikle hamileliğin ilk ayları için idealdir.

“Evlilik bir bakışla başlayan ve sonsuzluğa uzanan bir zincirde, bir altın yüzük gibidir.”

–Halil Cibran–

Doğru rengi seçmek

Sırf hamile olduğunuz için, beyaz gelinlik giyemeyeceğinize dair eski inanışa takılmamalısınız. Bununla birlikte, eğer farklı bir şey istiyorsanız, hamile kadınlar için olan gelinliklerde fildişi rengi çok popülerdir. Pembe ve şampanya tonlarındaki gelinlikler de son derece güzeldir.

Gelinlikle birlikte hangi aksesuarları takabilirsiniz?

Uzun duvaklar, uzun zamandır modadır. Eğer hamileyseniz, duvağı yüz kısmında tercih etmemelisiniz çünkü sıcaktan bunalabilirsiniz.

düğüne hazırlanmak

Gelinliğinize bağlı olarak eldiven tercih edebilirsiniz.Daha hafif olması için saten yerine yarı şeffaf kumaş tercih edebilirsiniz. Saçınıza değerli taşlar takarak, görünüşünüzde ince dokunuşlar yapabilirsiniz.

Hamilelik sırasında kadınların ayak bileklerinde şişkinlik olduğunu göz önünde bulundurun. Bu nedenle, özellikle rahat olan ayakkabılar tercih etmeye çalışın. Yüksek topuklulardan uzak durun. Kısa topuk, platform topuk, düz taban veya sandalet tercih edebilirsiniz.

Söz konuzu hamileyken doğru gelinliği seçmek olduğunda, en önemli şey rahat etmektir. Gördüğünüz gibi, hamile kadınlar için de pek çok gelinlik seçeneği vardır. Şüphesiz, bu özel günde size muhteşem hissettirecek bir gelinlik bulacaksınız.