Gelin Başı Aksesuarı: Çiçekli Romantik Stiller

Gelin başı aksesuarı olarak çiçek kullanmak son zamanlarda popüler bir trend haline geldi. Bu yazımızda, kendi tarzınıza en uygun stili seçmeniz için size bazı fikirler vereceğiz.
Gelin Başı Aksesuarı: Çiçekli Romantik Stiller

Son Güncelleme: 28 Ocak, 2021

Birkaç yıl öncesine kadar pek fazla çiçekli gelin başı aksesuarı görmezken, bugün moda haline gelen çicekli desenler ve aksesuarlar gelinlere romantik bir hava katıyor.

Artık giyimde çicek desenleri çok trend olduğu için düğünlerde de çiçek temasını sıkça görmeye başlar olduk. Doğal çiçekleri, formunu koruması ve zarar görmemesi için çeşitli kurutma yöntemleriyle aylarca muhafaza etmek de mümkün.

Bu yazımızda, bu son derece özel gününüzde kullanmak üzere seçmek için gelinler arasında en trend olan çicek aksesuarlarından bazılarını göreceksiniz.

Açık saç modeliyle kullanılan broş tarzı çiçek tokası

Kısa zaman öncesine kadar gelinlerin düğünde saçını açık kullanması düşünülemezdi bile. Gelinlerin saçını topuz yapması adeta bir kural sayılırdı. Artık gelinlerin çoğu sadece bir toka takarak saçını açık kullanabiliyor. Siz de salık saç seviyorsanız çicekli bir toka kullanmayı deneyebilirsiniz. Böylece gelinliğinize farklı bir dokunuş katmış olursunuz.

Çicekli tokalarda beyaz dahil birçok farklı toprak tonlarını beraber kullanarak elbisenize uygun bir stil yaratabilirsiniz. Diğer yandan, kendinizi cesur hissediyorsanız daha canlı renkler tercih ederek aksesuarınızı patlatabilirsiniz.

Tek çiçek

Bu özel gün için bir başka seçenek de tek çiçekten oluşan bir süs kullanmaktır. Bu saç aksesuarı topuzlarla çok şık olur ve topuzun üstüne ya da enseye takılabilir.

gelin topuzu ve gelin başı aksesuarı

Ayrıca saçınızın neresinde kullanmak istediğinize de siz karar verebilirsiniz; çoğu gelin topuzun yanına koymayı tercih ediyor.

Duvaklı gelin başı

Hem çicek hem de duvak takmak istiyorsanız bu seçenek tam size göre. Tül uzantılı çicek aksesuarları da var. Bunu tamamlamak için alçak topuz ya da örgü modelleri kullanabilirsiniz. Böylece her iki stili bir arada kullanmış olursunuz. Ayrıca seremoniden sonra duvağı çıkarıp düğüne çicekli saç aksesuarıyla devam edebilirsiniz.

Seramik çiçekli gelin başı aksesuarı

Kurutulmuş çiçeklere alternatif olarak gelinlerin sıkça kullandığı bir başka aksesuar da seramik çiçekler. Bu çiçekler doğal ya da ipek çiçeklerden daha dayanıklıdır. Buna ek olarak, daha nostaljik ya da vintage bir görünüme sahip olursunuz. Seramik çiçekler özellikle sade kesimli ve çok detayı olmayan düz kuyruklu gelinliklerin zarafetini ortaya çıkarır.

Çiçek tacı ve yarım taç

Gelinlerin çiçekli aksesuarlar arasında en çok tercih ettikleri yarım taç şeklindeki çiçek taçlarıdır. Bunlar bir taç gibi saçın ön tarafını tamamen kaplamaz, sadece saçın arka kısmına takılır. Yarım taçlar açık bırakılmış ya da alçak topuz modelindeki her saç stiline yakışır.

Saçınızın ve çiçeklerin gelin tarzınızın odak noktası olmasını istiyorsanız, o halde yarım değil normal taç kullanabilirsiniz. Yarım taçtan farklı olarak alnınızı da kapladığı için daha çok dikkat çekecektir.

Normal taçları tercih edecekseniz çiçeklerinizin rengine ve boyutuna karar verirken ekstra seçici olmalısınız. Böylece aşırıya kaçmayacak ve zarafetinize gölge düşürmeyecektir.

gelin çicek tacı

Diadem

Gelinler için en basit ama en şık parçalardan biri diadem olarak da bilinen taçlardır. Bu aksesuar düğünlerin hiç modası geçmeyen parçalarından biridir. Diadem stilinde saçınızı hem açık hem toplu kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken boyutuna, şekline ve çiçeklerin rengine iyi karar vermek.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.