Bebek Önlüğü Çeşitleri

Bebekleri yemek yerken veya oynarken kirlenmekten korumanın en eski yollarından biri onlara önlük giydirmektir. Bebek önlüğü çeşitlerini öğrenmek için okumaya devam edin.
Bebek Önlüğü Çeşitleri

Son Güncelleme: 18 Nisan, 2019

Neyse ki birçok türde bebek önlüğü mevcut. Bunun yanında önlükler yemek zamanlarının yanı sıra bebeğin kolayca kirlenebileceği aktiviteler için de biçilmiş kaftandır.

Anneler, her zaman günlük hayattaki zorluklara ufaklıklarıyla beraber göğüs germelerine yardımcı olacak ürünler arar. Burada özellikle öğle yemeği vaktinde kıyafetleri temiz tutmaktan bahsediyoruz.

Bebeğiniz eline aldığı her şeyi ağzına götürmeye başladığı andan itibaren önlük kullanmak kesinlikle gereklidir. Aslında bebekler, tam da bu andan itibaren yaratıcı olmaya başlar.

Önlükler sayesinde bebekler, kendi yiyeceklerini çevresine fazla rahatsızlık vermeden kendi başlarına yemeyi öğrenebilirler. Bu nedenle hem pratiktirler hem de rahatlık sağlarlar.

Bebek önlüğü çeşitleri

İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek şekilde çok farklı tarzlarda ve çeşitlilikte önlükler bulmak mümkündür. Uygun olanı seçebilmek için bütün önlük türlerinin avantajlarını öğrenmek çok önemlidir:

Geleneksel önlükler

Bebek aksesuarlarında en çok görülen modeldir. Bu model, yarım ay şeklinde ve iki köşesinde bebeğin boynuna bağlanan iki şerite sahiptir. Pamuktan veya havlu kumaştan üretilebilirler. Hepsinden önemlisi, bebeğin salyasını tutmak için kullanılırlar.

Boyutlar değişiklik gösterebilir. Önemli olan bebeğin bütün göğsünü kapatan bir tane almanızdır. Bu şekilde bu önlükler bebeğin salyasının üstüne akmasından dolayı ıslanmasını ve üşütmesini önleyebilir.

Aynı zamanda bu önlükleri bebeğiniz süt içerken bebeğinizin ağzını silmek için kullanabilirsiniz. Genel olarak önlükler kolay yıkanan materyallerden üretilirler.

Peçete önlükler

Bu tarz önlükler günümüzde çok popüler olmuş durumda. Geleneksel olanın güncellenmiş versiyonu olan bu önlükler, boynunda bebeğin salyasını yakalayabilmek için yapılmış bir mendil gibidir.

Ayrıca oldukça güzeller. Genelde çeşitli renklerin olduğu paketler halinde olurlar. Böylece bebeğiniz hem rahat hem de şirin olabilir.

Yemek için önlükler

Bu önlükler öğle yemeği, atıştırmalık ve akşam yemeği zamanları için tasarlanmıştır. Genelde plastik, silikon, neopren veya kauçuk gibi kolay yıkanan maddeler ile üretilirler. Çoğunun üstünde bebeğin yemek yerken üstüne düşen yiyecekleri tutmak için cepler vardır.

Bebeğin kıyafetini kirletebilecek her türlü etkinlik için biçilmiş kaftandır. Örneğin boyama yapmak ve kille oynamak için harika bir seçenektir. Materyalleri yıkanabilir olduğu için temizlemesi de oldukça kolaydır.

Tüm yapmanız gereken biraz sabun ve suyla yıkamak ve asarak kurutmak. Bunun yanında birçoğunu kurutucuya bile atabilirsiniz. Bir sonraki maratona her zaman hazır olacaklardır.

Kollu

Bu önlük çeşidi, biraz daha büyük ve kendi başına yemek yiyebilen bebekler için harikadır. Çocuğun bütün üst gövdesini kapatarak kıyafetlerini kirletmesini önler. Boyama için de mükemmeldir. Genelde plastikten yapılırlar fakat başka materyaller ile satılanları da mevcuttur.

Pançolar

Bu önlük türü bebekler için en büyük olanıdır. Mutfak önlüğüne daha çok benzerler. Bebeğinizin başından geçirerek kıyafetlerini koruyabilirsiniz. Bebekler, bu önlüğü yemek yerken, parmak boyası yaparken ve kil ile oynarken giyebilirler.

Özel yapım bebek önlüğü

Bu önlük bebeklerine özel bir önlük isteyen yaratıcı anneler için harika bir seçenektir. Birçoğu plastik veya tığ işi kumaşlar gibi değişik ve rahat materyaller kullanır. Bunun yanında önlükleri birçok farklı aksesuarla süsleyebilirler.

Örneğin payetler, sentetik elmaslar, kurdeleler ve daha birçok şey kullanılabilir. Bunun yanında anneler, neredeyse her zaman bebeğin ismini önlüğe işler.

Genel olarak geleneksel olan model yarım ay modelidir fakat çoğu anne kollu ve panço önlükleri kullanarak kendi önlüklerini yapmayı tercih eder. Bunun yanında bu, hamile bir kadına harika hediyeler yaratmak için de kullanılabilir. Oldukça benzersiz ve kullanışlı olacaklardır.

Bebekler için varolan bütün önlükler sayesinde anneler, çocuklarının güzel görünmesini sağlarken aynı zamanda kıyafetlerini temiz tutabiliyorlar.

Bebeğinizle her dışarı çıktığınızda mutlaka yanında bir tane bulundurduğunuzdan emin olun. Tatlı olmalarının yanında bebekleri temiz ve sağlıklı tutarlar. Kısaca herkes için bir kazanç söz konusudur diyebiliriz.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.