Sevgili Anneciğim, Sizi Geceleri Uyandıran Bebeğinizden Bir Mektup

Sevgili Anneciğim, Sizi Geceleri Uyandıran Bebeğinizden Bir Mektup

Son Güncelleme: 31 Mart, 2018

Sevgili anneciğim, hayatına girdiğim günden beri gecelerinin çok değiştiğini biliyorum. Her biri bir öncekine göre daha zor olmaya başladı. Biliyorum ki bu durum, senin gündüzlerini de etkiliyor. Seni izliyorum ve yorgun bakışlarına çok saygı duyuyorum. İşte bu yüzden çok şanslı ve mutlu hissediyorum.

Tüm gecelerini benim için karşılıksız olarak feda etmek zorunda kalsan da, hala bana sahip olduğun için duyduğun mutluluğu da fark ediyorum. Benim için en iyi sığınak senin kucağın, hayatın ve sevginin gerçek anlamını orada buluyorum.  Sen sıcak ve hassassın. Dünyamı döndüren neşesin.

Beni sevdiğin, tüm zamanını bana adadığın ve sabır gösterdiğin için çok teşekkür ederim, anneciğim. Ayrıca beni yumuşak ve tatlı bir şekilde rahatlattığın için de ve beni geceleri uyutmak için söylediğin ninniler için de çok teşekkürler. Ve tabi ki, bana yükselen hayal gücünle anlattığın bütün o klasik hikayeler için de.

“Bir bebek için, annesinin sesinden daha rahatlatıcı hiçbir şey yoktur.” – bilinmeyen yazar

Ben doğduğumdan beri paylaştığımız geceler

Uyuyan Bebek

Anneciğim, hayatına girdiğimden beri birlikte geçirdiğimiz tüm geceler için sana müteşekkirim. Mesela, dün, her saat başı, beni kollarına alman için uyandım. Bunu, sadece sana ihtiyacım olduğu için yaptım. Kalp atışlarını her saniye duyamadığım bir dünya beni korkutuyor.

Senin korumana, beni tutmana ve şefkatine ihtiyacım var. Senin kollarında o kadar büyük bir huzur ve güvenlik var ki bunu anlatmaya kelimeler yetersiz kalıyor. Tüm ısrarıma rağmen, her zaman beni memnun etmeye hazır olan sabırlı yüzünü görüyorum.

Gülümsemenle birlikte, bana dünyanın en zengin ve sağlıklı şeyini de sunuyorsun: Anne sütü. Küçük parmaklarımla sana tutunuyorum. Göz kapakların tüm yorgunluğuna rağmen açık kalmak için zorlanıyor olsa da, hiçbir zaman gözlerini benden ayırmıyorsun. Tam gözlerimin içine bakarak aslında ruhumun derinliklerini görüyorsun.

İşte bu şekilde ben de fedakarlığın ve adanmanın değerini öğreniyorum. Senin sayende koşulsuz sevgiyi ve içten bir cömertliği de öğreniyorum. Benim için her gün yaptığın her şeye çok değer veriyorum. İşte bu yüzden en içten özürlerimi kabul etmeni istiyorum ama bil ki sadece sana yakın hissetmek istiyorum, çünkü sen benim kahramanımsın.

Senin de uyumaya ihtiyacın olduğunu biliyorum. Ama sana şunu söylemeliyim ki, uyku aşamalarımı ve ihtiyaçlarımı henüz kontrol edemiyorum. Tüm bunlar benim biyolojim tarafından programlanıyor. Seni kullanmaya çalıştığımı söyleyen insanları dinleme. Karnımın doymasına, süte ya da hassas cildime zarar vermeyecek bir beze ihtiyacım olduğu kadar güvenliğe de ihtiyaç duyuyorum.

Gecelerim hakkında bilmeni istediğim şeyler

Hala, duvarların ve tavanın işlevini ya da önemini bilmiyorum. Benim için benim sığınağım senin kucağın. Sen benim kurtuluşum, benim dünyam, benim besin kaynağım ve benim tüm dünyamsın. Benim daha çok özgürleşmeyi öğrenmem gerektiğini söyleyen insanları dinleme.

Ben hala birkaç aylık küçük bir bebeğim. Sadece zaman geçtikçe kendimi kontrol etmeyi ve özgür olmayı öğreneceğim. Bana hayatla ilgili birçok ders öğreteceksin, ama şimdilik sadece seninle olmanın tadını çıkarmama izin ver. Zaman biz fark etmeden göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor, bir gün çok geç olacak; bu zamanlar geri gelmeyecek.

yastık ve bebek çizimi

Gerçekten her şey için sana ihtiyacım olduğunu inkar edemem.Sen benim rehberim ve yol göstericimsin. Benim ışığım ve yolumsun. Ağlamama cevap vermeni beklediğim her an için, bunu şımarık bir şekilde yapmadığımı bilmeni istiyorum. Günün hangi saati olursa olsun, benim ağlamalarıma koştuğun için teşekkür ederim.

Senin bana gösterdiğin bu güzel sevgi göstergeleriyle, dünya artık daha güvenli bir yer. Bir sonraki gün işe gitmen gerektiğini ya da bir sürü başka halletmen gereken işlerin olduğunu unuttuğun ve geceleri çok ihtiyacım olan o huzuru bana sağladığın için teşekkürler.

Neşelen anneciğim! Çok iyi gidiyorsun!

Ne olursa olsun, her zaman, bu harcadığın vaktin bir yatırım olduğunu bilerek başını dik tut. Gelecekte, bu karmaşık gecelerin detayları sadece birer hatıra olacak. Senin ne kadar güçlü ve cesur olabileceğini gösteren anılar. Bunları düşünürken, her zor an için bunların bin katı kadar değerli annelik nimetleri gelir.

Bu sırada, benim tek ihtiyacım olan şey senin sarılmaların ve öpücüklerin. Yani,sana söz veriyorum ki, hazır olduğumda kendi yolumu tek başıma bulacağım. Benim için yaptığın her şey sayesinde, yolum sağlam ve aynı zamanda da eğlenceli olacak. Sen dünyada en sevdiğim insansın. Seni bütün kalbim ve ruhumla seviyorum, Bebeğin.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.