Seni Ömrümün Sonuna Kadar Seveceğim

Seni Ömrümün Sonuna Kadar Seveceğim

Son Güncelleme: 16 Aralık, 2018

İçinde bir türlü önleyemediğim korkular var. Asla yapamayacağım sözler var. Ancak tatlı çocuğum, kendini gerçekten güvende hissetmen için gereken tüm berraklığı sunmaya söz vermek istiyorum. Gerçek şu ki hayatının geri kalanında seni sevemem. Ama kendi ömrümün sonuna dek seni kesinlikle seveceğim.

Çocuğum, kesin ve açık bir şekilde dürüst olmam gerekirse, ömrünün sonuna kadar sana eşlik edemeyeceğimi itiraf etmem gerek. Ancak son nefesime kadar seninle ilgileneceğimden ve sana tapacağımdan emin ol. En kötü zamanlarda bile, bana en çok ihtiyaç duyduğunda her zaman yanında olduğumu göreceksin.

Hiçbirimizin bu dünyadan canlı ayrılmayacağı doğrudur. Biyolojik mantığın başarısız olmayacağı umuduyla, ilk giden ben olacağım. Yolumu çoktan yürümüş ve senin için muhtemel rotaları özetlemiş olacağım. O zamana kadar, henüz yanındayken mirasımı bırakacağım ve sana örnek olarak ders vereceğim.

Şüphesiz, fiziksel varlığımla bu dünyadan ayrıldıktan sonra sen yıllarca daha yaşayacaksın. İşte o zaman beni hatırlaman ve yalnız olmadığını anlaman yeterli . Son günüme kadar yanında olmamdan zevk al. Gerekirse gelecekte de beni hatıranda canlı tut.

Günlerimin sonuna kadar seni sevebilirim

bebeğine sarılmış anne

Senin ömrünün sonuna kadar seni sevemeyeceğim, ama kendi hayatımın sonuna kadar bunu yapacağıma söz verebilirim. Şartlar ne olursa olsun.

Sana her zaman sahip olduğum en güzel şeyi vermeye hazırım: zamanımı. Benim en değerli hazinem. Bu dünyadan ayrılana kadar sabrım ve arkadaşlığım sana ait olacak. Sırlarını itiraf edip bana tüm üzüntülerini anlatman için sana kulaklarımı teklif ediyorum.

Ayrıca başını yaslayıp ağlayabileceğin bir omuz sunuyorum sana. Eğer tökezlemek üzereysen, buradayım. Bana kuvvetle tutun. Düştüğün zaman , üzülme, sadece elimi tut ve ayağa kalk. Yanı başınızda tek yumruk olmuş bir aileniz varsa sizi alt edebilecek bir fırtına yoktur.

“Bir anne hiçbir şey almadan her şeyi verebilir. Karşılığında hiçbir şey beklemeden tüm kalbiyle sevebilir. ”

Gülüşün ve yaramazlıklarının tadını çıkaracağım; Senin için en iştah açıcı yemekleri hazırlayacağım. Her bir zaferini kutlayacağım ve hataların üzerinde seninle birlikte kafa yoracağım. Kalbinde korunan sırları gizleyeceğim, gözlerinden çığlık atan sırları sadece fark ettim.

Mutlu hayatımı yaydığın tüm sevinçle yaşayacağım çünkü biliyorum ki ihtiyacım olan her şeyi buldum. Her gün sana hayranım. Her yerinde isminin yazılı olduğu uykusuz gecelerimi sana adayacağım. Saflığını, masumiyetini ve asaletini en değerli hazinem bileceğim.

Seni değerli bir mucize gibi seveceğim

bebeğine bakan anne

Varlığını öğrendiğimden beri, hiç yalnız hissetmedim. Testin “pozitif” gelmesinden bu yana benimle arkadaşlığını paylaştın. O zamandan beri kendi annemin değerini takdir ettim. O andan itibaren iki kere düşünmeye başladım: Bir kez senin için ve bir kez kendim için.

Sonsuza dek vedalaşma vakti geldiğinde, hayatımdaki en önemli mucizenin imgesi aklımdan geçecek. Bir rüya gibi ortaya çıkan, umudumu besleyen mucize, en güzel ve en hassas gerçeklikte yanılsamam oldu.

Yan yana yürüdüğümüz süre boyunca, sana uzun bir ömür vereceğim. Sağlığını ve esenliğini sağlayacağım ve bunun için ödemek zorunda olduğumuz maliyet ne olursa olsun, mutluluğun için var gücümle savaşacağım. Seni her zaman ve her yerde sevme ve koruma risklerini üstleneceğim.

Çocuğum, güçlü olmalısın ve beni tüm gücünle sevmelisin, tıpkı benim seni sevdiğim gibi. Bu sayede öğreneceksin ki o an geldiğinde gitmeme izin vermelisin. Seni başından sonuna kadar koşulsuz ve sonsuz sevdiğimden emin olarak yap bunu. Sınırlar olmaksızın.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.