Farklı Bir Annelik Çeşidi: Kayan Yıldız Ve Gökkuşağı Bebekler

Farklı Bir Annelik Çeşidi: Kayan Yıldız Ve Gökkuşağı Bebekler

Son Güncelleme: 13 Haziran, 2018

Bizim dileğimiz ne olursa olsun, hayat bize farklı bir annelik çeşidiyle sürpriz yapabilir.

Her kadın anneliği aynı şekilde tecrübe etmez. Bazı durumlarda, diğerleriyle farkı daha belli ve daha serttir. Fakat her kadın, başarılı bir doğumla sonuçlanan sağlıklı bir hamilelik geçirmek ister.

İstenen, uzun süre beklenen bir hamilelik, bir kadının hayatı için çok önemlidir. Annelik, o kadında derinde bir yerde bir kıvılcım çakar.

Hayatını renkle doldurur ve kendinin en iyi versiyonunu keşfetmeye ve onu dünyayla paylaşmaya iter. Anne olmak ona güç ve dirayet verir.

Fakat normal bir hamilelik dilesek de, her şeyi kontrol edemeyiz. Kaderin gizemli tasarımı, hayatlarımıza müdahale edince, annelik, bizim hayal ettiğimizden farklı bir şekilde gerçekleşebilir.

Farklı bir annelik çeşitleri nedir?

Kayan yıldız bebekler ve gökkuşağı bebekler  yeni kavramlardır, bu sebeple eğer onları duymadıysanız bu oldukça normaldir.

Onları anlamanıza yardımcı olmak için şimdi ikisine de tek tek bakacağız.

Bazı annelik çeşitleri, geleneksel yolu takip etmez. Bazıları, bizim istediğimiz gibi gitmez.

Başka bir deyişle, annelik hayatımıza beklenmedik bir yolla gelebilir. Bunların ikisi “kayan yıldız bebekler” ve “gökkuşağı bebeklerdir.”

Kavram

Kayan yıldız bebek, rahimde canlı olan, fakat kontrolümüzde olmayan bir sebeple bu dünyada hayatına devam edemeyen bebeklerdir.

Bu bebek, anne ve babasının sevgisini hissetmiştir ve onların kalbini umutla doldurmuştur. Ancak maalesef, aynı kayan bir yıldız gibi, çok erken aramızdan ayrılmıştır.

Bir kayan yıldız bebeğin çevresindeki şartlarla yüzleşmek oldukça zordur. Bir bebek rahmin içinde vefat edince, annelik yolculuğu kabus gibi bir hal alır.

Yas süreci kaçınılmazdır. Umutlar söner ve dünya, eskiden gördüğümüz o özel ışıltısını kaybetmiş gibidir. Depresyon kolayca devreye girebilir.

Bu bebek bizi çok erken terk etmesine rağmen, bizim bir parçamızdı ve aynı zamanda ailenin de bir parçasıydı. Vefatlarına rağmen onları severiz ve hatıralarına değer veririz, zaman ve mekan bizi ayırsa da.

Onları hatırlamak başta zor olabilir, fakat zaman içinde, acı söndükçe, kalan duygu daha acı tatlı bir hale dönüşür.

Atlatabildiğimiz ve acıyla baş edebildiğimiz zaman, annelik için umutlarımızı tekrar kazanmaya hazırız demektir.

Tekrar hamile kaldığımız zaman, gökkuşağı bebek hayatlarımıza girer. Bu bebek, o kayan yıldız bebekten sonra doğan bebektir.

Bizim hayatlarımızı da aydınlatmak ve sadece anneliğin verdiği o özel parıltıyı geri getirmek için ışık ve renk dolu gelirler.

Kayan yıldız bebek

Yıldız bir gök cismidir. Çok uzak olmasına rağmen gerçek ve doğal olduğunu biliriz. Bu, onun güzel ve büyülü olmasını engellemez.

Aynı şey kayan yıldız bebekler için de geçerlidir. Bize direkt umduğumuz gibi gelmezler. Fakat hayatlarımıza sonsuza dek dokunurlar. Tatlılıkları, yıldızlar gibi mütemadiyen yaşamaya devam eder.

kayan yıldız

Bu kaybın telafisi imkansızdır. Bir annenin bunu atlatabileceğini söyleriz. Fakat gerçekte, bununla yaşamayı öğreniriz ve bu bizim hayatımıza devam etme yolumuzdur.

Neyse ki, eğer anneliğin bize verdiği bir şey varsa, o da sonsuz kez tekrar ve tekrar sevebilme yeteneğidir.

Anneliği ilk kez, bir kayan yıldız bebek sahibi olarak tatmak, bize sevmeyi öğretir. Bu, unutulması kolay bir şey değildir. Bir süre içimizde yaşayan o küçük hayat, bizi anne yapar.

Karanlık er ya da geç gider ve güneş yeniden doğar. Önümüzdeki yol, tüm dönüşleri ve iniş çıkışlarıyla açılır. Hayat bize tekrar güler, yeni bir hamilelikle, en kötü korkularımıza rağmen iyi gidecek bir hamilelikle. İşte bu yolla da hayatımıza değerli bir gökkuşağı bebek gelir.

Gökkuşağı bebek doğar

Bir gökkuşağı bebek, ancak fırtına dindikten sonra ortaya çıkar. Eğer o fırtına, çiftin bir çocuklarını kaybettikten sonra yaşadıkları acı, hala mevcut ise, bu bebek zor koşullara doğmuş demektir.

Adlarının anlamını dolduracak şekilde, gökkuşağı bebek, gökyüzünü tekrar ışık ve renkle doldurur. Hayatlarımıza, çok ihtiyaç duyduğumuz umut ve ilham ışını olarak varırlar.

gökkuşağı bebek

Gökkuşağı bebek, zor bir zamanın ardından doğar. Anne babası yas tutmanın ne demek olduğunu bilir. Hamilelik sürecinden tekrar geçmekten korkarlar. Bu da, bu çeşit anneliği farklı yapar.

Anne babalar fazla tedbirli olabilir, her adımda kendilerinden şüphe duyabilirler. Fakat bu gökkuşağı, gökyüzüne yayılır ve sonra hayatlarımıza girer, tüm acımızı alıp götürme becerisine sahiptir.

Bir kayan yıldız bebeğin ardından gelen tüm korku ve yasa rağmen, umut tüm görkemiyle tekrar yeşerir. Gökkuşağının ışığı, yüzlerce renkte ışır, sıcaklık ve neşe hayatlarımıza geri dolar.

Bu yeni bir mutluluktur, gülücük ve olasılık saçan farklı bir annelik çeşididir.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.