Sadece Annelerin Anlayabileceği 12 Durum

Sadece Annelerin Anlayabileceği 12 Durum

Son Güncelleme: 31 Ağustos, 2018

Ebeveynliğin artıları ve eksileri her ne olursa olsun, yavrularımız kalplerimizi çalıp günlük hayatımızı sadece annelerin anlayabileceği olaylarla doldururlar.

Muhtemelen, “Anne olmak benzersiz ve özel bir deneyimdir” cümlesini duymaktan ve okumaktan yorulmuşsunuzdur. Çocuklar hayatımıza tat katar, ancak büyüyen her ailede bazı zorluklar da yaşanır.

Yavrularımıza bakmak başlı başına bir macera olabilir. Zaman geçtikçe keşfedilmemiş yetenekleri, bütün enerjinizi ve dikkatinizi onlara vermeye zorlayacaktır.

Sadece annelerin anlayabileceği bazı durumları keşfetmede bize katılın.

Anneler doğaçlama yapmak zorundadır

Bir çocuğun hayatı öngörülemez olaylarla doludur. Sahip olduğunuzu bile bilmediğiniz yeteneklerinizi keşfettikçe, doğaçlamada uzman olduğunuzu göreceksiniz.

“Bence, hayatta başınıza gelebilecek en iyi şeylerden biri çocukluğunuzu mutlu bir şekilde geçirmektir”

-Agatha Christie-

Tam takır bir buzdolabından bir gurme tabağı hazırlayabilir, önceki günden kalan yemekleri bir ziyafete dönüştürebilir ve sıfırdan bir kostüm yaratabilirsiniz. İşte sahip olduğunuz yeteneklerden birkaç örnek;

  • Etrafta hiçbir umumi tuvalet yok gibi görünürken bir tane bulmak. Çocuğunuzun erkek ya da kız olması fark etmez, er ya da geç çişi gelecek ve hiç ummadığınız bir anda tuvalete gitmesi gerekecek. Nerede olursanız olun, her zaman günü kurtarmanın bir yolunu bulursunuz.
  • Bir okul projesini son anda yetiştirmek. Son dakikaya bırakılan bilim projelerinden, kostümlere ve beslenme çantasına kadar her şeyi, yalnızca evde sahip olduğunuz malzemeleri kullanarak yapabilirsiniz.
  • Herkesin arzuladığı kostümü yapmak. Çocuklarınızın birer prenses ya da süper kahraman olmayı hayal edip etmemesi önemli değil. Sahip olduğunuz malzemeleri geri dönüştürüp çocuklarınızın olmak istediği kişi olmasına yardım edebilirsiniz.

Tartışma ve arayı yeniden düzeltme

Bu, sadece yemek saati, banyo zamanı veya ev işleri yaparken görülen bir durum değildir.

Saçlarınızın biraz da ağarmasına sebep olan başka olaylar da vardır. Ama bu küçük tartışmalara sonradan dönüp baktığınızda, yalnızca yüzünüzde bir tebessüm beliriverecek.

  • Çocuğunuzun evdeki halleri. “Topunu pencereden dışarı atma!” “Dokunma, kırılır!” Bu cümleleri bozuk bir plak gibi tekrarlarız ve çoğu zaman bir işe de yaramazlar. Antika bir eşyayla oynayan çocuk, annelerin kalbine korku salmak için yeterlidir.
  • Kıyafet seçimi. Çocuklar büyüdükçe kendi kıyafetlerini kendileri seçmek isterler. Onların moda anlayışı hala gelişmektedir. Bu, yüzlerce değişik kıyafet ve bir kere bile kullanılmamış giysilerle dolu dağınık bir dolap anlamına gelir. Katlama ve yerleştirme diye bir şeyden haberleri yok gibi görünürler.
nutella yiyen çocuk

Çocukluğa dönüş: Sadece annelerin anlayabileceği 3 durum

Anne olmak, bir anlamda geçmişe geri dönmek demektir. Ebeveynler, bir yetişkinin olgunluğuna sahiptir, öte yandan hayata bakarken çocukluğun büyüsüne kapılırlar.

Bir aileye sahip olmak, çocukluğunuzu yaşamak için ikinci bir fırsattır. Bu yüzden, yetişkin konfor alanınızdan çıkın ve çocuklarınızın yaptığı gibi her anın tadını çıkarın.

  • Oyuncak uzmanı olmak. Evet, yeni oyuncaklardan bahsediyoruz. Bugünlerde piyasadaki oyuncak bebekler ve mutfaklar, yeni ve eğlenceli birçok değişik özellikle dolu. Şayet bir erkek çocuğunuz varsa, bu diğer oyuncaklarla oynamak için ilk şansınız olabilir. Robotlar ve uzaktan kumandalı arabaların tadını çıkarın.
  • Süper kahramanlar ve prensesler konusunda uzman olmak. Yalnız Kovboy’un modası uzun zaman önce geçti. En iyisi bir güncelleme yapın ve kendinizi bugünün çocuklarının hayallerini süsleyen karakterlere bırakın. Peppa Pig, Pati Devriyesi ve Örümcek Adam sizleri bekliyor!
  • Vücutla ilgili sorular geliyor. Artık en garip sorulara bile gülümseyerek cevap vermeye hazırsınız: “Anne, sen çişini neden oturarak yapıyorsun?” “Babam neden ayakta çiş yapıyor?” Ve elbette, en büyük soru: “Bebekler nereden geliyor?”

Her annenin hak vereceği 2 durum

köpekle koşan çocuk
  • Gelecekle ilgili endişeler. Hiçbir şey sizi küçük yavrunuzla ilgilenmekten daha mutlu edemez. Ancak, her anneyi endişeli olmaktan da öteye götüren bir şüphe vardır. Çocuğumun hayatındaki rolüm gelecekte ne olacak? Boş yuva sendromu denen bu durumda, çocuğunuzun bir partneri olduğunda ve kendi ailesini kurduğunda, sizinle olan ilişkisinin nasıl olacağını düşünmeye başlarsınız. Ama sonra hala önünüzde uzunca bir yol olduğunu hatırlayıp rahatlarsınız.
  • Her zaman kalplerinde olmak. Bununla ilgili hiçbir sorun yok. Çocuklarınız sizi asla unutmayacak. Siz, çocuklarınızın annesisiniz ve dünyada sizin gibi başka bir kimseleri de yok. Onlarla en güçlü ve en güzel bağı kurdunuz. Bu sonsuza dek sürecek bir bağdır. Avcunuza aldığınız o küçük eller, en çok ihtiyacınız olduğu anda sizi tutan eller olacak.

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.