Annelerin Tatili Yoktur

Annelerin Tatili Yoktur

Son Güncelleme: 25 Mart, 2018

Çocukları dünyaya gelince annelerin tatili olmaz. Hayatta başka öncelikleri vardır. Rahatladıkları ve hiçbir şey yapmadıkları o günler artık geçmişte kalmıştır. Gece dışarı çıkmak ve partiler de nadirdir. Anne olmak çok sorumluluk gerektirir.

Yavaş yavaş günler geçer ve tatil fikrini unutursunuz. Öğlene kadar uyumak veya akşam yemeği hazırlamak gibi bir sorumluluk olmadan oturup film izlemek bir zamanlar en müthiş şeydi. Ama bütün bunlar siz hamile kalmadan önceydi.

Her ne kadar çoğu kadın kendi ailelerini kurmak isteyerek büyüse de anne olmak bir çok şeyi geride bırakmak demektir. Şu andan itibaren, istediğiniz her şeyi yapamayacaksınız, çünkü küçük çocuğunuzla ilgilenmekle meşgul olacaksınız.

Öyle bile olsa, çocuğunuza bakmak, onları korumak ve onlarla oynamak, hayattan zevk almaya yeni bir anlam kazandırmıştır.

iskelede oturan anne ve kızları

Bir annenin sorumlulukları sonsuzdur, ancak bunların büyük çoğunluğu sevgiyle, mutlu bir şekilde yaptığı şeylerdir. Annem tatile çıkmıyor, çünkü onun için en önemli şeyi yapmamak imkansızdır: ailesine bakmak.

Çocuklar okula gittiğinde, biraz rahatlayabileceksiniz. Ama aslında, çocuklarınız için yaptığınız şeylere zaten alıştığınızı görebilirsiniz. Hatta onlarsız sıkılabilirsin. Bütün gün meşgul olmak, seni devam ettiren şey.

Yapılması gereken hiçbir şey olmadığı nadir zamanlarda, meşgul olmak için bir iş bulursunuz. Çocukları okuldan alana kadar sadece zaman öldürüyormuşsunuz gibi görünebilir. Bir anne, küçükleri gözünün önünde olmadığı sürece hiç dinlenemeyeceğini söyleyecektir.

Anneler için tatil farklıdır

Anne olduğunuz zaman, bir zamanlar bildiğiniz tatiller geçmişte kalır.

Bir düşünürseniz, genellikle aile fotoğraflarında annenin eksik olduğunu görürsünüz. Fotoğraf makinesinin arkasındaki kişiydi ya da o sırada öğle yemeğini hazırlıyordu. Günlük rutininiz şöyle bir şeye benzeyebilir:

  • Hafta sonları, çocukların okulda olduğu zamanlarda, evde hala meşgulsünüz.
  • Siz ya da eşiniz hala kahvaltı yapmak için erken kalkmak zorundasınız.
  • Günler yorucu olacak, ancak ailenizle vakit geçirmekten keyif alacaksınız.
  • Okul dönemleri boyunca önceden tatil planlamak zorunda kalacaksınız.
kızlarıyla yemek pişiren anne

Ve nihayet biraz uzaklaşmak için zaman ayırdığınızda , şunları duyacaksınız: “Neden rahatlamıyorsunuz, tatildeyiz?” Ama tatilde bile olsa, halledilecek çok şey var. Çocuklarınızın okula gitmediği günler size uzun gözükür.

Örneğin, bir gün çıkıp, sahile gidin. Çocuklar suya yaklaştıklarında anneler olarak hemen tetikte oluruz. Çocuklar suda boğulabilir diye korkarız, en azından güneşte yanmalarından endişeleniriz. Bazen sürekli yanlarında kalmak, onlarla birlikte oynamak, kazalardan kaçınmak en iyisidir.

Belki de gerçekten rahatlayabildiğimiz zaman, akrabalarımız ziyaret ettiğinde çocuklara göz kulak oldukları anlardır. Ancak, hepimizin bu tür bir desteğe erişimi yok.

Annenin hiç tatil hakkı olmayacak mı?

Elbette, çocuklarınız bağımsız olacak kadar büyüyünce tatiller geri dönecektir. Ancak, çocuklarınızın yardımınıza ihtiyaç duyacağı bir şey her zaman olacaktır.

Güvende olduklarından, iyi beslendiklerinden, ödevlerini yaptıklarından emin olmak için her zaman onları arayacak ve kontrol edeceksiniz. Bir annenin işi asla bitmez ve herkes tatile çıktığında bile çalışmaktadır.

Anne olmak, mesaisi hiç bitmeyen 7 gün 24 saat devam eden iştir, ancak ödüllendirici bir şeydir. Gülümsemeler ve öpücükler, eğlence ve oyunla aldığınız ödeme, kaybettiğiniz boş zamanınızı telafi edecektir. Sonuçta, anne olmak dünyanın en zor ve en önemli işi.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.