Bekar anne olmamı sağlayan adama teşekkür mektubu

Bekar anne olmamı sağlayan adama teşekkür mektubu

Son Güncelleme: 26 Mart, 2018

Bu, bekar bir annenin gerçek hikayesi, ama aynı zamanda, herhangi bir hikaye. Diğerleri gibi, gündelik ve eğlenceli hayatına odaklanmış, annelik dışında hayattan her şeyin beklendiği bir dönemde olan genç bir üniversite öğrencisiyle alakalı bir hikaye. İlk başta travmatik gelebilecek olan, kuşkusuz hayatının en kusursuz şeyi haline geldi.

Bu hikaye, tüm sosyal ağlarda bir süre önce büyük olay olan bir mektubun bir parçası. Hikayede, biriyle yaşadığı ilişkiden sonra hamile kalan ve terk edilen birçok genç kadının maruz kaldığı karmaşık duygusal dünya anlatılıyor.

Ancak, bu oldukça yaygın ve herkese yakın hayat hikayesi, şüphesiz bize büyük dersler verir. Çünkü kader bazen bize küçük oyunlar oynar. İlk bakışta dünyanın sonu gibi görünen şeyin aslında dünyanın en güzel deneyiminin eşiği olduğunu keşfetmemiz için bizi güçlü olmaya zorlar.

benanneyim.com‘da bundan bahsediyoruz.

Beni terk ettin, ama bana çok şey bıraktın

kızıyla uyuyan sarışın kadın

Belki aşk değildi, belki de hayatının aşkıydı. Karşılaşmalar, ilgi çekici olaylar bize kendimizi canlı hissettirir ve aşk, 19 yaşında kimsenin reddetmeyeceği yoğun bir histir.

Oturup okumak için zaman ayırıp ayırmaman önemli değil ama sana teşekkür etmek istiyorum. Yaptığın ve bana verdiğin her şey için teşekkür ederim.

Bu hikayenin kahramanı, üniversite yıllarında bir okul partisinde partneriyle tanıştı ve onlarınki de birçok gencinki gibi bir ilişkiydi. Birlikte 3 yıl geçirdikten sonra, yaşadıklarını “gerçek aşk, sonsuz aşk” olduğunu düşünmeye başladı. Ancak durum böyle değildi. Çünkü hamile kaldıktan hemen sonra terk edildi.

Verdiği özgür, düşünülmüş ve aynı zamanda cesur kararla, her şeye rağmen hamileliğe devam etme kararı aldı.

Cumartesi geceleri odamda oturup, 6 aylık hamileyken, beni bu duruma soktuğun için sana küfrederdim. Bu arada, beni görmek için hastaneye gelmemenin gerçek sebebini biliyorum: Bir Cadılar Bayramı partisinde sarhoş olmakla meşguldün.

Hamile olduğumu söylediğimde gittiğin için teşekkürler

tek balına oturan sarışın kadın

Bir kadın istemeden hamile kaldığında ve devam etme kararını verdiğinde, sorumluluk tamamen onundur ve bunun farkındadır. Erkeğin terk etmesinin bir önemi yok. Kalp kırıklığının bir önemi yok, çünkü zaten içinde yeni bir kalp büyüyor.

  • Hikayemizdeki kadın, hamile kaldıktan sonra onu terk eden kişiye kendi hayatına devam etmeyi seçtiği için teşekkür ediyor. Sonuçta… Böyle bir adamın kadına ne faydası dokunurdu zaten?
  • Buna çok üzüldü ama sadece birkaç aylığına. Sonrasında, çok daha saf, sonsuz, sürekli ve harika bir aşkla tanıştı: Annelik.

Zamanında gittiğin için teşekkürler, çünkü ikimiz de biliyoruz ki, er ya da geç bizi terk edecektin ve bu sayede çocuğum sonrasında senin yokluğunun acısını çekmek zorunda kalmadı.

Beni büyümeye zorladığın için teşekkürler

Hikayemizin kahramanı, diğer rutinler ve yükümlülüklerini kurmak için kendi yaşam tarzından vazgeçmek zorunda kaldı. Gerçek önceliklerinin farkına varmak ve iş aramak için partilerden, arkadaşlarından, yoğun ve renkli dünyasından vazgeçti, üniversiteyi bıraktı ve ailesinin evine döndü.

İşte böylece 3 yıllık bir ilişkiden sonra onu terk eden adama ne kadar borçlandığını tekrar fark etti.

  • Viski kolanın geçmişimi temsil eden bir içecek olduğunu ve doğal meyve sularının geleceğim olduğunu anlamama yardım ettiğin için teşekkür ederim.
  • Benimle konuşan küçük bir kızı dinlemenin, bir üniversite partisindeki DJ’in çaldıklarından her zaman çok daha güzel olacağını anlamamı sağladığın için teşekkür ederim.
  • Binlerce kirli çocuk bezinin, önceki geceden kalmış kusmukla tek başına uyanmaktan çok daha tercih edilir olduğunu öğrettiğin için teşekkür ederim.
siyah beyaz anne ve bebek

Bekar bir anne olmak bir kadın için en büyük başarılardan biridir.

Bekar bir anne olmak, yapabildiğimiz her şeyi anlamamıza ve keşfetmemize yardımcı olabilir; hem anne hem de babayız. Kadın acı çeker, gizlice ağlar ve hiçbir şey yapamayacağını düşünür, fakat tıpkı bu hikayenin kahramanı gibi, nihayetinde, her şeyin üstesinden gelir.

Eski hayatı, sadece sınav kaygılarının olduğu günleri, ilgimizi çeken bir çocukla buluşmayı, hayallerimize göre bir gelecek planı yapmayı ya da unutulmaz bir parti düzenlemeyi özlemek tamamen normaldir.

Genç yaşta bekar bir anne olmak bazı zamanlarda zorlayıcı olabilir fakat her şeyin üstesinden gelinebilir ve başarı elde edilebilir; 30 yaşında bir kadının henüz belki de hiç keşfetmemiş olduğu bilgelik ve deneyimin pahası biçilemez.

Herkesi kurtaran ve mutlu edenin her zaman beyaz atlı prens olmadığını bana öğrettin. Bazen beyaz atlı prens, saçında tokasıyla sana “anne” diye seslenen küçük bir kızdır.


Tüm alıntı yapılan kaynaklar, kalitelerini, güvenilirliklerini, güncelliklerini ve geçerliliklerini sağlamak için ekibimiz tarafından derinlemesine incelendi. Bu makalenin bibliyografisi güvenilir ve akademik veya bilimsel doğruluğa sahip olarak kabul edildi.


  • Bowlby, J. (1986). Vínculos afectivos: formación, desarrollo y pérdida. Madrid: Morata.
  • Bowlby, J. (1995). Teoría del apego. Lebovici, Weil-HalpernF.
  • Garrido-Rojas, L. (2006). Apego, emoción y regulación emocional. Implicaciones para la salud. Revista latinoamericana de psicología, 38(3), 493-507. https://www.redalyc.org/pdf/805/80538304.pdf
  • Marrone, M., Diamond, N., Juri, L., & Bleichmar, H. (2001). La teoría del apego: un enfoque actual. Madrid: Psimática.
  • Moneta, M. (2003). El Apego. Aspectos clínicos y psicobiológicos de la díada madre-hijo. Santiago: Cuatro Vientos

Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.