Erkekler İçin Doğru Mayoyu Seçmek

9 Temmuz 2020
Yanlış mayo güzel bir yaz gününü mahvedebilir. Öte yandan, akıllı ve modaya uygun bir seçim yapmak da tatil planlarınızı destekleyebilir. Aşağıda size bazı alternatiflerden bahsedeceğiz.

Mayo, yaz geldiğinde her çocuğun gardırobunda olması gereken bir parçadır. Bu yazımızda, erkekler için doğru mayoyu seçmenize yardımcı olacağız.

Yaz mevsiminde genellikle havuz veya deniz kenarına gidilir. Bunlar, güneşin ve temiz havanın keyfini çıkarmak için ideal aktivitelerdir.

Bazı ebeveynler, denize veya havuza girmesi için çocuğuna aldığı mayo seçiminde hata yapar. Çoğunlukla, çocuğun rahat etmesi önemsenmez ve görünüş ve moda ön planda tutulur. Bu ciddi bir hatadır.

Erkekler için doğru mayoyu seçmenin ipuçları

Seçim yaparken çocuğunuzun da fikrini alın

Eğer çocuğunuzun yaşı yeterince büyükse, kendi mayosunu seçmesine izin verebilirsiniz. Böylece, çocuğunuz mayoyu giyme konusunda daha hevesli davranır.

Çocuklar kıyafetlerinin rengini, desenini ve modelini seçme konusunda özgür olmalıdır. Böylece, deniz ve tatil konusunda çok daha istekli olurlar.

Tabii ki çocuğunuzun istekleri de önemlidir ancak anne olarak en iyi olanı siz bilirsiniz. Bu nedenle, iyi bir değerlendirme yapın ve iki tarafı da mutlu edecek bir şey bulmaya çalışın.

Mayoların işlevini hatırlayın

Genellikle, çocuklar için olan mayolar hijyen ve koruma amaçlıdır çünkü genital bölgeyi korur. Çok küçük yaştan itibaren, çocukların özel bölgelerini herkese göstermemesi gerektiğini anlaması önemlidir.

Bununla birlikte, çocuğunuzun rahat etmesini de düşünmek gerekir. Eğer seçtiğiniz mayo modeli çocuğun eğlenmesine olanak tanımıyorsa, çocuğunuzun minyatür bir manken gibi görünmesinin hiçbir manası yoktur.

Satın almadan önce aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurmak önemlidir:

  • Doğru bedeni seçtiğinizden emin olun. Mayo ne çok büyük ne de çok küçük olmalıdır. Eğer çok büyük olursa çocuğunuz rahatsız olur. Küçük olursa da ciltte tahrişe sebep olabilir.
  • Kumaş olarak, çabucak kuruyan hafif bir materyal tercih edin. En iyi seçenekler mikrofiber ve spandextir. Bu iki kumaş da hafiftir ve çabuk kurur.
havuzda oynayan çocuklar

  • Mayonun hassas ciltlere uygun yüksek kalite materyalden yapıldığından emin olun. Materyal mutlaka rahat olmalıdır.
  • Kalın kumaştan yapılan mayolar, nemi daha uzun süre tutar. Bu da, mantar oluşumuna daha yatkın olmaya sebep olur. Fazla ıslak kalan mayoyu bir kez daha giymek, çocuklar için zararlı olabilir.

Her modelin avantajlarını bilin

Söz konusu erkek çocukları için mayo seçimi olduğunda, genellikle seçenekler tek parçadır. Genital bölgeyi bazen de bacakların bir kısmını kaplayan mayolar, sırtı ve omuzları açıkta bırakır. Bu mayoların bermuda şort formunda olanları da vardır.

Erkek mayolarında iki parçalı alternatifler bulmak da mümkündür. Böylece çocuğun cildini korumak daha kolay hale gelir. Üst kısma giyilen t-shirt çocuğun sırtını, omuzlarını, göğüs bölgesini ve bazen kollarını güneş ışınlarından korur. Bu mayolar genellikle 5 yaşından küçük çocuklar arasında popülerdir.

“Çoğu zaman çocuğun rahatını unutarak, seçim yaparken görüntü ve modayı ön plana koymak ciddi bir hatadır.”

Bazen, çocuklar bu tür mayoların içerisinde biraz rahatsız hissedebilmektedir çünkü bunlar çocuğu terletebilir. Eğer deniz kenarındaysanız, kumaşın arasına kumlar da sıkışabilir.

Bununla  birlikte, bazı sıkıntılara sebep olabilse de iki parçalı mayolar çocuğunuzun cildini güneşten korumak için idealdir.  Mayo vücutta ne kadar yer kapatırsa, güneş ışınlarına karşı o kadar koruma sağlar.

Erkek çocukları için, bacakları tamamen kaplayan mayo çeşitleri de mevcuttur. Bunlar yüzme yarışı yapan çocuklar için idealdir çünkü hidrodinamiktir.

yüzmeyi öğrenen çocuklar

Erkek çocukları için doğru mayo seçimi hakkında ne bilmelisiniz?

Erkek çocuklarına doğru mayoyu seçmek için aşağıdaki ipuçlarını kullanın. Çocuğunuz mayoyu ikinci kez giymek istediğinde, doğru karar verdiğinizi anlayacaksınız:

  • Nemli kaldığında içerisinde bakteriler üreyeceğinden, ıslak olan mayoları asla dolaba o şekilde kaldırmayın. Eve gider gitmez, mayoları ve kıyafetleri havalandırın ve kumları mümkün olduğunca temizlemeye çalışın. Sonrasında deterjanla yıkayın.
  • Tatile giderken yanınızda birden fazla mayo olması her zaman işinizi kolaylaştırır. Böylece biri kururken diğerini giyebilirsiniz.
  • Çok renkli ve parlak mayolar seçin. Bunlar, güneşin etkisine ve denizdeki iyota daha dayanıklıdır. Eğer klorlu bir havuza gidecekseniz, en iyisi koyu renkler tercih etmektir. Koyu renkler, yıpratıcı kimyasallara daha dayanıklıdır.

Söz konusu erkek çocuklar için doğru mayoyu seçmek olduğunda, en önemli şeyin rahatlık olduğunu unutmayın. Çocuğunuza doğru mayoyu alın böylece yazın tadını doyasıya çıkarabilir. Bununla birlikte, yanınıza şapka, güneş gözlüğü ve güneş koruyucu almayı unutmayın. Bunlara bütün az ihtiyacınız olacaktır.