Seni Öyle Güçlü Yetiştireceğim Ki Kimse Sana Zarar Veremeyecek

Canım yavrum, seni dünyaya getirdiğimde kararımı vermiştim: seni güçlü yetiştirecektim.
Seni Öyle Güçlü Yetiştireceğim Ki Kimse Sana Zarar Veremeyecek

Son Güncelleme: 30 Kasım, 2020

Seni ellerimle şekillendirme gücüne sahibim. Benim istediğim gibi -yani iyi biri- olacaksın. Gelecekte eksiksiz ve mükemmel birini görmek istiyorum. İnan bana, seni öyle güçlü yetiştireceğim ki, kimse sana zarar veremeyecek.

Hayat yolculuğunda mümkün olduğun kadar az takılıp düşmen için gereken cesareti sana vereceğim.  Evet, belki düşmeni engelleyemem ancak bunun küçük tökezlemelerden ibaret olmasını sağlayabilirim.
Kolayca ayağa kalkman için elimi sana uzatacağım.  Yoluna kaldığın yerden hızla devam edebilmen için sana bol miktarda cesaret aşılayacağım. Erken yaşlardan itibaren ihtiyacın olan her şeyi sana vereceğim.  Kendine güvenme, inanma ve saygı duyma hislerini sana aktaracağım. Bunları sevgi formunda alacak ve özgüvene dönüştüreceksin.

Bu şekilde, hiç kimse seni incitemeyecek ve aldığın yaralar da çabucak kapanacak.

Canım yavrum, seni dünyaya getirdiğimde kararımı vermiştim: seni güçlü yetiştirecektim. Bu şekilde, hayat seni asla çaresiz bırakamayacaktı. Başına gelenlere ‘kader’ deyip hareketsiz kalmayacağını biliyorum. Zaman zaman nankör olabilen bu tuhaf dünyada çok acı çekmeni engelleyecek tüm yetenekleri sana kazandıracağım.

superman kostümü giymiş kız çocuğu

Seni güçlü ve cesur yetiştireceğim

Her zaman yanında olacağıma, iyiliğin için gözümü üzerinden ayırmayacağıma söz veriyorum. Ne de olsa,  sen hayatıma girdikten sonra tek amacım mutluluğunu sağlamak.  Bu nedenle güçlü olmanı, kendini cesaret ve her türlü şartta yoluna devam etmeni sağlayacak hayal gücüyle donatmanı istiyorum.

Önemli olan şey, kazanmak ya da kaybetmek değil; denemek için cesaret göstermektir. Bu süreçte darbe de alsan, vazgeçme! Yeniden ayağa kalk ve tüm yolları dene. Hatalardan ders çıkar çünkü onlarda birçok öğreti gizli.

Huzursuzluklara saplanıp kalma, üzülmek hiçbir şeye çare olmaz. Umut bayrağını eline al ve hayalini adım adım gerçekleştir. Olumlu bir tavır ve iyimser bir zihin seni sizi yapmak istediğiniz şeyden daha da ileriye götürecektir.

Cesur insan korkuyu hissetmeyen kişi değil, onu fethedendir.

-Nelson Mandela-

Korkma; kanatlarını aç ve uçmaya başla. Çeşitli sorunları aştıktan sonra omuzların her türlü yükü kaldırmak için güçlü ve hazır olacak. Sakın kendini nefret ve kinle doldurma. Bir kötülüğün yüzyıl yaşayamayacağını unutma.

Yaptıklarının sorumluluğunu üstlenmeye hazır ol.  Hata yaptığın ve incindiğin anlar da olacak. 

Af dileyecek ve boynunu büküp hatalarını kabul edecek cesareti göster.  Ve en önemli şeyi unutma: hayatın boyunca en çok affetmen gereken kişi bizzat kendin olacaksın.

Sevgili yavrum, her şey gelip geçicici; kalıcı değil. Sadece dimdik durman ve kaderin sillelerine karşı dayanıklı olman gerekiyor. Bana söz ver; asla pes etmeyeceksin, yılgınlığa düşmeyeceksin!

Seni inciten şeylere karşı aradığın çözüm yanı başında. Sen harika mucizeleri hak ediyorsun ve bunları yaşayacağını biliyorum. 

İçindeki güce inan

pelerin takmış güçlü çocuk

İnsanlar mutlu olmak için yaratılmıştır. Bu yüzden, işlerin bir noktada iyiye doğru gideceği inancını hep koru.  Üzülmen bile henüz görmediğin mutluluk ışığının bir sinyali olsun.  Sırtının yere gelmesine izin verme, çünkü senin içinde büyük bir güç gizli.

Hayatını istediğin gibi yaşa. Enerjini, mutlu olduğun anlara ulaşmak için harca. Tüm bu anların keyfini çıkar. Onların değerini bilerek, bu anları sonuna kadar ve yoğun şekilde yaşa. Korkuların olsa da yüzünden tebessümü eksik etme. Gerektiğinde ağla ve çığlık at. İncinen ruhunu rahatlat.

Ama depresyona girmek ve melankolinin çukurlarına yuvarlanmak gibi şeylerin başına gelmesine asla izin verme.  Sen, tanıdığım en güçlü insansın, zirveye çıkması için yetiştirdiğim insansın.

Taşıyamayacağın bir yükün sana asla yüklenmeyeceğini unutma. Seni, imkansız gibi görünen şeyleri bile başarmanı sağlayacak en saf ve samimi sevgi ile büyüttüm.

Güçlü ol, çünkü bu karşılıksız sevgi ile dağları yerinden oynatabilirsin.  Yüzünde hala gülücükler oluşturan o tatlı anılar hatırına sabret. Annenin sana öğrettiklerini uygulamak için cesur ol. Çünkü o sana daha hayata başladığın ilk andan beri hayran.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.