Kız Annesi Olmak Hakkında 5 Güzel Gerçek

Kız Annesi Olmak Hakkında 5 Güzel Gerçek

Son Güncelleme: 05 Nisan, 2018

Kız çocuğuna sahip olmak, aynı bir annenin erkek çocuk dünyaya getirmesinde olduğu gibi gerçek bir nimettir. Erkeklerin ve kızların, annelik sürecimizi de etkileyen, birbirlerinden farklı kişisel ve karakteristik özellikleri bulunmaktadır. Ancak bunların yanında, kız çocuğuna sahip olma konusunda her annenin bir şekilde tecrübe edeceği çok özel bazı gerçekler bulunmaktadır.

Kız Annesi Olmak: Sıkça Rastlanan 5 Güzel Durum

Şüphesiz ki kızlar ve erkekler arasında belirgin bazı farklılıklar bulunmaktadır. Eğer bir kızınız varsa, büyük olasılıkla kendinizin de aşağıda belirteceğimiz durumlarda  bulunduğunuzun farkına varacaksınız. Belki de kız çocuğumuz olduğunda, günlük olarak karşımıza çıkan detayları düşününce suratınızda bir ekşime oluşacaktır:

Tüm Gün Kulağınızın Dibindeki Yayın Cihazı

Sizin de kulağınızın dibinde gece gündüz durmadan vızıldayan profesyonel minyatür monoloğun tatlı sesi yok mu? Kız çocuğunun olması, hiç bitmeyen keyifli sohbetler ve konuşmak için her zaman yeni bir konu bulmak anlamına gelir. Anneler kızlarının konuşmasını dinlemeye bayılırlar; onların kendilerini nasıl ifade ettiklerini görmek, sorunlarını ve sevinçlerini anlatmalarını dinlemek onlara keyif verir. Tüm bunlar, siz farkına varmasanız bile, kızınızın gelişimi için çok önemli olan duygusal ve iletişimsel bir değere sahiptir.

kızına sarılıp öpen anne

Kişisel Stilist Haline Gelme Sorunu

Şunu kabul edin ki, kızınızın saçları hayat boyunca sürecek bir tartışma konusu olacaktır. Küçükken, saçını at kuyruğu yapmasını ya da saç bandını eve gelene kadar çıkarmamasını sağlamaya çalıştınız. Zaman geçtikçe ve saçlar dolaşmaya başlayınca gözlerden yaşlar gelecektir. Uzun saça yapışan bir sakızdan hiç bahsetmeyelim bile. Toplu mu yoksa dağınık mı? Kısa mı yoksa uzun mu? Anneler ve kızları arasında sonsuza dek sürecek bir savaş.

Kıyafetler, Büyük Bir Mücadele Konusu

Anneler olarak kız kıyafetlerinin cazibesine yenik düşmek konusunda yapabilecek bir şeyimiz yoktur. Sayısız kıyafet satın alırız ve bunların büyük bir kısmını çok az kullanırlar; bazılarını ise bir kez bile giyilmez. Kim o küçücük elbiseye ya da o çiçekli kıyafete direnebilir ki? Ancak kız çocukları kısa süre içerisinde estetik anlayışlarında bağımsızlık isteyeceklerdir. Giyinme ve makyaj, onların kişisel hayatının bir parçası haline gelecektir.

Ortak Hayallerin Kırılması

Kız çocuğuna sahip olmak, kızların sessiz, sakin ve dingin olduklarına yönelik  inanışın ne kadar  kaba olduğunu defalarca keşfetmek anlamına gelir. Kim demiş ki kızlar cesur, hızlı, güçlü ve aktif olamazlar? Kız çocuğunun bulunduğu bir evi ziyaret etmeniz bunun aksini ispat etmeniz için yeterli olacaktır.

Bir Sevgi Nefret İlişkisi

Kızınızın sizinle bağı muhtemelen gelgitlerle doludur. Sizi birbirinize bağlayan o büyülü bağ çoğu zaman sürekli zıtlık ve çelişkiler içermektedir. Siz bu kelimeleri aklınızdan geçirmeseniz bile bir gün kızınız size acı bir şekilde “Senden nefret ediyorum!” diyebilir.

Endişeye kapılmayın, neyse ki bu durum sonsuza kadar sürmeyecektir. Kızlar, bir şey canlarını sıktığında sert davranmasını da bilirler. Bununla birlikte, şurası açıktır ki bunlar anlık sinirle söylenen sözlerdir. Sonuçta her zaman birbirinize duyduğunuz sevgiyi kazanmayı başaracağınızı bilin.

yatakta kızıyla oynayan anne

Kız Çocuğu Sahibi Olmak Bir Mucize ve Bir Nimettir

Bir kızınızın olması öncelikle bir mucize daha sonra ise bir nimettir. Eşi benzeri olmayan bir tecrübe ve şanstır. Bu aynı zamanda kendimizi yeniden oyun oynarken, şarkı söylerken ve çocukluğumuzda giydiğimiz kıyafetleri  hatırlarken bulmak anlamına gelir. Bir kız çocuğu sahibi olmak, geçmişte arkamızda bıraktığımız her şeyden yeniden zevk almaktır.

Annelik tatlılık ve duyarlılık anlamına gelir. Anne, sevginin nasıl eriyip bir şefkat duygusu haline dönüştüğünü bilen kişi olmak demektir. Sizin adımlarınızı takip eden birine model ve örnek olmak demektir. Sırlarınızı paylaşarak ve saklayarak sırdaşlık duygusunun ne olduğunu öğrenmek demektir. Ayrıca, hem iyi hem de kötü günde birinin yanında olmak demektir. İhtiyacı olduğunda ya da öyle olduğunu düşündüğünüzde elinden tutmaktır.

Herkesten daha fazla gözyaşlarını ve hayal kırıklıklarını anlamak ve o yaraları iyileştirmek için ne söyleyeceğini ya da ne yapacağını herkesten daha iyi bilme avantajına sahip olmak demektir. Aynı zamanda bazı durumlarda kahkaha ile gülmek ve özellikle önemli anlarda onunla mutlu olmaktır. Bir kızı olması, annenin iyi yarısını tekrar keşfetmesi ve sonsuza dek bunun farkında olması demektir.

Bir çocuk mutlu olduğunda, sevinçten bulutlara değen bir anne var demektir.


Bu metin yalnızca bilgilendirme amaçlı sunulmuştur ve bir profesyonelle görüşmeyi yerine geçmez. Şüpheleriniz varsa, uzmanınıza danışın.